Sākums Dažādi Bezdarbnieki varēs iesaistīties jaunā Nodarbinātības valsts aģentūras pasākumā
Bezdarbnieki varēs iesaistīties jaunā Nodarbinātības valsts aģentūras pasākumā Drukāt E-pasts
Trešdiena, 11 janvāris 2012 14:25

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām no 2012. gada janvāra organizē algotos pagaidu sabiedriskos darbus bezdarbniekiem, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu un ir reģistrēti NVA vairāk nekā 6 mēnešus.

Tas ir valsts līdzfinansēts aktīvais nodarbinātības pasākums ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu bezdarbnieku nodarbināšanai sabiedrības labā, dodot viņiem iespēju uzturēt vai iegūt darba iemaņas.

Algotos pagaidu sabiedriskos darbus Gulbenes novadā uzsāks šā gada 1.februārī. Pirmajos divos mēnešos – februārī un martā – plānots iesaistīt 82 Gulbenes novada bezdarbniekus. 2012. gadā algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos Gulbenes novadā kopumā tiks iesaistīti aptuveni 120 bezdarbnieki.

Pašvaldība ir izstrādājusi noteikumus, kādā rindas kārtībā ilgstošie bezdarbnieki tiks uzņemti NVA pasākumā, taču šobrīd tie ir nodoti apstiprināšanai Latvijas Republikas Ministru kabinetā.

Par algoto pagaidu sabiedrisko darbu veikšanu bezdarbnieks saņems atlīdzību - 100 latus mēnesī. Algoto pagaidu sabiedrisko darbu veicējiem NVA veiks iemaksas 10 latus par bezdarbnieka pensijas apdrošināšanu.

Pasākuma laikā bezdarbnieks secīgi vai ar pārtraukumiem tiks nodarbināts ne ilgāk kā četrus mēnešus, taču šajā pasākumā viņš varēs iesaistīties arī atkārtoti. Bezdarbnieks algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos tiek nodarbināts ne vairāk kā piecas dienas nedēļā un astoņas stundas dienā. Ar katru pasākumā iesaistīto bezdarbnieku pašvaldība slēdz līgumu par algoto pagaidu sabiedrisko darbu veikšanu.

Bezdarbniekam, iepriekš vienojoties ar darba vadītāju un informējot darba koordinētāju pašvaldībā, ir iespēja ne vairāk kā divas dienas mēnesī izmantot, lai varētu piedalīties individuālajā darba meklēšanas plānā paredzētajā citā NVA pasākumā vai darba pārrunās.

Algotos pagaidu sabiedriskos darbus īsteno tādās darbvietās, kas pašvaldību institūcijās (izņemot pašvaldību komercsabiedrības), biedrībās vai nodibinājumos izveidotas no jauna vai kurās vismaz četrus mēnešus, pirms bezdarbnieks uzsācis dalību pasākumā, nav tikusi nodarbināta neviena cita persona.

Gunta Krevica
Gulbenes novada domes Informācijas nodaļa

 
 

Vārda dienas

Šodien: 02.09.2015. : Elīza, Lizete, Zete
Rīt: 03.09.2015. : Bella, Berta
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs