Režisore Ineta Krastiņa

Savos darbības gados teātris regulāri centies skatītājiem parādīt dažāda žanra lugu izrādes, un aktieri iedzīvojušies ļoti atšķirīgos tēlos. 1985. gada 24. jūnijā Pētera Sūča vadītais Gulbenes dramatiskais kolektīvs iegūst Tautas teātra nosaukumu. Šo datumu uzskatām par Gulbenes teātra dzimšanas dienu, lai gan muzeja krājums liecina, ka teātra spēlēšanas tradīcijas mūsu pilsētā ir senas.

20.gadsimta 20. un 30. gados Gulbenē bijuši populāri apjomīgi iestudējumi ar lielu aktieru skaitu. 1988.gadā par Gulbenes Tautas teātra režisoru kļūst Imants Jaunzems, bet no 1992. gada līdz 2015. gadam režisore ir Edīte Siļķēna.

Ar vairākām Edītes Siļķēnas iestudētajām izrādēm teātris piedalījies Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde” finālā: M.Reimans „Krustmāte Jūle no Tūles”, M. de Gelderons „Eskoriāls”, F.Arnolds, E.Bahs „Spāniešu muša” (šis iestudējums nominēts divās kategorijās: par scenogrāfiju un Pipara lomas atveidotājs Ivars Suseklis par labāko vīrieša lomas atveidotāju), V.Ozola „Kājas”, kas tika atzīta par labāko izrādi Vidzemes reģionā. Ar šo izrādi Gulbenes Tautas teātris (turpmāk GTT) 2011. gadā piedalījās III Starptautiskajā amatierteātru festivālā „Smiekli, asaras, mīlestība” Zarečnajā (Krievija). Izrāde saņēma nedalītu žūrijas atzinību un četrus diplomus: „Par spilgtu aktieru darbu”, “Par izrādes muzikālo noformējumu”, “Par režisora darbu” un aktrise Anita Birzniece „Par bārmenes lomas atveidošanu”. 2002. gadā ar izrādi H.Paukšs „Piedod, Bokačo, ja vari!” GTT piedalījās 16. Starptautiskajā Centrāleiropas teātru festivālā Kazinbarcikā (Ungārija). Teātrim īpaša ir izrāde pēc G.Holca – Baumerta grāmatas „Alfons Trīcvaidziņš” motīviem, kas spēlēta 250 reizes. Ar šo izrādi GTT 1996. gadā piedalījās 7. Zulcbahas (Vācija) amatierteātru festivālā „Komedianti nāk!”.

Gulbenes teātris ne tikai regulāri piedalās Latvijas amatierteātru festivālos, bet arī pats organizē pasākumus. No 1996. līdz 2000. gadam režisores Edītes Siļķēnas organizētie Latvijas amatierteātru absurdo lugu festivāli „Vīzija” bija izcils baudījums tiem, kas izslāpuši pēc kaut kā mistiska un reizē valdzinoša, kaut kā tiešām neaizmirstama. Festivāli norisinājās Stāmerienas pilī. 2005. gadā GTT atjauno tradīciju organizēt amatierteātru festivālus, šoreiz Gulbenē. Festivāls „Hepenings” apliecina spēju dažādās vidēs, dažādu mākslu sajaukumos spēlēt izrādes, daudz ko radot uz vietas. No 2009. gada šis festivāls pārtapa par amatierteātru un pūtēju orķestru festivālu. Gulbenes Tautas teātris piedalījies, organizējis un vadījis daudz dažādus pasākumus gan pilsētā, gan reģionā, gan plašākā mērogā. 2004. gadā Gulbenes aktieri tika iemūžināti masu skatos LTV daudzsēriju filmas „Likteņa līdumnieki” II daļā.

Teātris – tā ir īpaša sajūta! To jums noteikti apgalvos visi divdesmit seši Gulbenes Tautas teātra aktieri, tāpēc kolektīva dalībnieki atkal un atkal iejūtas lomās.

Pēdējās izrādes: Lauris Gundars "Tiritomba", Zane Pamše "Vīrietis", Džons B. Prīstlijs "Viesnīcas noslēpums", Laimonis Purs “Kaķīša dzirnavas”, Viljams Somersets Moems “Brīnumlīdzeklis”, pēc lugas “Trīs resnītes” motīviem.

Kontaktinformācija

Ineta Krastiņa: 29151597,