Ceturtie Gulbenes novada svētki „Litenes ritenī" notika 2014.gada 5. jūlijā Litenē līdz nākamās dienas rīta gaiļiem.

Svētku noskaņu ikviens varēja baudīt jau pirms svētkiem ar jauniem vides mākslas objektiem pie pagasta pārvaldes ēkas. Pati svētku diena – saulaina un sirsnīga dabā un cilvēkos.


 

Zāles pļaušanas sacensības ar izkapti Pededzes upes ielokā, Litenes centrā, sākās desmitos no rīta. Ne skatītājiem, ne pļāvējiem tas nebija nekāds agrais rīts – bija daudz kā vienu, tā otru.

 

Svētki bez tortes nav svētki. Te tās bija – ja paveicās, varēja tikt arī pie degustēšanas, ja ne – prieks par izdomas bagātajiem noformējumiem un iespēja noskatīt nākamās dzimšanas dienas tortes cepēju.

Visvairāk skatītāju simpātiju balsu ieguva trīs cepēji – Sandra Lāce, Marika Andževa un Santa Jūga.

Žūrijas vērtējumā augstākais punktu tika dots Marikai Andževai, Velgai Kostigovai un Sandrai Lācei.

 

No Tirzas pagasta konkursā "Gulbenes novada torte" piedalījās Renāte Kalniņa un Sanita Ziediņa, no Litenes pagasta – Sandra Lāce, Ilze Dozorova, Anda Lūse, Santa Jūga, Aleksandrs Hrizanfovs, no Beļavas pagasta – Velga Šķipsna, no Rankas pagasta – Valda Kustova, no Līgo pagasta – Aivija Krūmiņa, no Jaungulbenes pagasta – Marika Andževa, no Daukstu pagasta – Daiga Bērziņa, no Stāmerienas pagasts – Mārīte Kopāne, no Druvienas pagasta – Anita Tillere, Tatjana Ābeltiņa, Rita Skrebele, Gunta Prižovoite, Solveiga Ozoliņa, no Lizuma pagasta – Ligita Žvarte, Velga Kostigova, no Lejasciema pagasta – Daina Balode.

Radošās izziņas pasākumā "Cilvēks dabā" harmoniski saplūda vides pētniecība ar dažādiem mākslas veidiem - body art, fotogrāfija, improvizācijas teātris un mūzika, apliecinot, ka mākslas un dabas sintēze ir ietekmīgs instruments.

 

Svētki un dāvanas iet roku rokā. Litenes pagasts kā novada svētku saimnieks no pārējiem 12 pagastiem un pilsētas saņēma dāvinājumus – vides objektus, velosipēdus, kas izvietoti pie Litenes pagasta pārvaldes ēkas un būs kā papildinājums lielajam Litenes ritenim. Brauciet skatīt arī pēc svētkiem!

 

Amatnieku tirdziņš, mazās ekskursijas pa Liteni, spēles, seju apgleznošana un itāļu pica, senie spēkrati.

Nacionālie bruņotie spēki "Litenes ritenī".

Gulbenes novada pagastu un pilsētas izrādīšanās caur plostiem Pededzes upē.

Pededze tek caur trīs Gulbenes novada pagastu teritorijām – Litenes, Stradu un Daukstu. Tā ir sestā garākā upe Latvijā.

 

L.Gundars "Trīs ozoli Litenē". Īpaši novada svētkiem veltīts uzvedums.

Režija - Valdis Lūriņš. Piedalās novada tautisko deju kolektīvi, kori, pūtēju orķestri, amatieraktieri.

Gulbenes novada svētku „Litenes ritenī” ietvaros tradicionāli notika komandu skrējiens, kurā piedalījās divpadsmit pārvalžu izveidotās komandas. Par uzvarētājiem šogad kļuva Stāmerienas kvartets: Jānis Ģērmanis, Salvis Žīgurs, Guna Ģērmane un Baiba Pušpure.Otro vietu izcīnīja Lejasciema brāļu un māsu kvartets: Emīls un Renārs Galvani, Dana un Dita Žvīriņas, bet trešie finiša līniju šķērsoja Tirzas pagasta komanda: Edijs Dāvis Rečs, Jānis Supe, Inese Sirmā un Marina Vīksniņa.

V.Vilde

Foto: J.Igaviņa