Pasākumu kalendārs

Filma "Ievainotais jātnieks"
15-11-2017
Gulbene

15. novembrī plkst. 18.00 Gulbenes kultūras centra disko zālē Ilonas Brūveres filma "Ievainotais jātnieks". Ieeja 2 EUR.

afisa

Dokumentālā spēlfilma IEVAINOTAIS JĀTNIEKS , autore-režisore un producente Ilona Brūvere, Nacionālās kinobalvas LIELAIS KRISTAPS 2017 konkursa atlasē iegūst 4 profesionālās nominācijas – par labāko dokumentālo filmu un labāko dokumentālā kino režiju, kā arī par labāko filmas mākslinieku un grima mākslinieku.

Divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinēsim kopā ar Brāļu kapu un Brīvības pieminekļa autora 130 dzimšanas dienu.

Brāļu kapi un Brīvības piemineklis ir tēlnieka dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās. Pilnmetrāžas dokumentālā filma IEVAINOTAIS JĀTNIEKS balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai un nozīmīgākā tautas apziņas apliecinājuma – Brīvības pieminekļa celtniecībai.