Prieks par uzkrāto pieredzi un kopīgi paveikto! Tā par savu  darbu saka brīvprātīgā Lea Flatz, kura visu mācību gadu strādāja Gulbenes 1.pimrsskolas izglītības iestādē. Tās bija viņas mājas ikdienā un, strādājot kolektīvā, viņa zināja, ka vienmēr būs gaidīta darbā un tiks atbalstīta jebkurā savā idejā. Šis gads jaunietei bija izaicinājums, jo pēc skolas beigšanas Austrijā viņa saprata, ka nav gatava izvēlēties studiju virzienu un izlēma doties strādāt uz Latviju kā brīvprātīgā Erasmus + programmā. Pateicoties lieliskai sadarbībai ar austriešu nosūtošo organizāciju, Lea atrada mūsu  pirmsskolu, par ko esam ļoti priecīgi. Tagad jauniete skaidri zina, ka studēs jurisprudenci Austrijas universitātē, kaut arī abi viņas vecāki ir pedagogi.

Lea

Apbrīnojamas ir meitenes  apgūtās latviešu valodas prasmes. Lea  runā, raksta un saprot citus. Motivācija tam bija vēlme strādāt ar bērniem un kolēģiem, kā arī labs pedagogs līdzās. Viņa iemīlēja latviešu tautas deju un rotaļas kopā ar bērniem. Meitenes dejotprasme Ģimeņu svētku koncertā visus sajūsmināja, kaut arī Lea iepriekš nekad nebija dejojusi.

Jauniete mācīja pedagogiem un vecākiem savu valodu, radoši strādāja ar bērniem ikdienā un bija liels atbalsts jaunāko grupu audzēkņiem un pedagogiem. Viņa ciemojās pie draugiem Liepājā, Ādažos, Tirzā, Lejasciemā un Gulbenes novada valsts ģimnāzijā. Kopā ar mentoru Lea apceļoja Latviju un devās uz Zviedriju. Vienīgais,  kā jaunietei pietrūka šeit - Austrijas kalnu, taču šo sajūtu viņai kompensēja bērnu mīlestība un pieaugušo atbalsts.

Noslēguma pasākumā brīvprātīgā bija sagatavojusi interesantas sporta aktivitātes  bērniem. Kopā ar ielūgtajiem draugiem izdevās jautrs un interesants pasākums, pēc kura visi tika cienāti ar gardām kūciņām.

Lea, tu vienmēr būsi mūsējā, lai arī kur tavi ceļi aizvedīs! Paldies,  ka biji ar mums!

logmob1.PII logo ar nosaukumu

Lāsma Lapkaša,
EBD projekta koordinatore iestādē