Ar pacilātu noskaņojumu, daudzveidīgiem priekšnesumiem un spilgtu uguns performanci 25.februārī tika atzīmēta Gulbenes 88.dzimšanas diena.

Svinības sākās ar koncertu Gulbenes kultūras centrā, kurā uzstājās Madonas mūsdienu deju grupa “Aliens”, Smiltenes Tautas teātra “Aizkulišu orķestris”, Alūksnes pilsētas Tautas nama deju kopa “Jukums”, Balvu kultūras un atpūtas centra jauktais koris “Mirklis” un Gulbenes tērpu teātris „Varavīksne”.

Vakara gaitā noskaidrojās, ka Gulbenei ar šīm pilsētām ir daudz kopīga. Piemēram, Gulbeni un Alūksni vieno vienīgais Baltijā regulāri kursējošais, atpazīstamākais Gulbenes simbols – Gulbenes-Alūksnes bānītis. Balvu kultūras un atpūtas centra jaukto kori “Mirklis” diriģēja Uldis Kokars, kas ir izcilā kordiriģenta Imanta Kokara dēls, Gulbenes novada koru virsdiriģents.

Pasākuma vadītājs Māris Grigalis koncertā iesaistīja arī pasākuma apmeklētājus, liekot tiem dziedāt un dejot. Gulbenes tērpu teātris „Varavīksne” viņam uzdāvināja pašūtu gulbīti, kas tika izmantots teātra priekšnesumā. Māris apsolīja, ka šo gulbi nākamajā rītā atrādīs visai Latvijai kanāla LNT raidījumā “900 sekundes”. Solījums tika izpildīts.

Svētki turpinājās ar apvienības “Athar” uguns priekšnesumu pie Gulbenes novada bibliotēkas. Protams, kā jau kārtīgā dzimšanas dienā, bija arī svētku torte.

Mūsu pilsētu dzimšanas dienā sveica arī Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis un izpilddirektore Guna Švika, dāvājot čeku 288 eiro vērtībā pilsētas ārējā tēla veidošanai. Laba vēlējumus Gulbenei veltīja kaimiņu pašvaldību vadītāji no Balviem, Alūksnes un Smiltenes.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste