Tuvojas Latvijas valsts simtgade, kuru svinēsim 2018. gadā. Arī Gulbenes novads aicina kopā radīt svētkus – darbos, domās, aktivitātēs plašākos pasākumos vai ģimenes lokā.

  • Gulbenes novada dome ir izsludinājusi akciju “100 gulbji Latvijas simtgadei”. To realizējot, novada teritorijā tiks izveidoti 100 jauni vides objekti – gulbi simbolizējošs tēls. Ikkatram ir iespēja piedalīties akcijā, jo viens no gulbjiem tiks veidots no foto portretiem. Iesūti foto vai piesakies!

  • Kultūras ministrija 4.maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā, aicina radīt un ik gadu turpināt Baltā galdauta svētkus, kad kopā sanāk radi, draugi, paziņas, godinot un atceroties notikumus un personības un radot prieku – līksmojot, dziedot un sadancojoties.

Latvijas Republikas proklamēšana 1918.gada 18.novembrī un neatkarības atjaunošana 1990.gada 4.maijā ir mūsu kopīgās brīvības svētki. Aicinām ikvienu, kam ir idejas kopīgiem darbiem un pasākumiem, sagaidot un svinot Latvijas valsts simtgadi, sazināties ar Latvijas valsts simtgades svinību koordinatoru Gulbenes novadā Edīti Siļķēnu (64474902, 29173893 vai ).

Valsts mērogā centrālo koordinējošo simtgades pasākumu nodrošināšanas darbu veic Kultūras ministrijas izveidotais Latvijas valsts simtgades birojs. Par simtgades atzīmēšanas virsmērķi noteikta Latvijas sabiedrības valstsgribas un valstiskās piederības sajūtas stiprināšana – vairāk par to lasiet Kultūras ministrijas mājaslapā.