4. maijs šogad bija īpaši svētki ne tikai Latvijai, bet arī koriem, jo Alūksnē notika Alūksnes, Balvu un Gulbenes koru apriņķa skate, kurā piedalījās seši Gulbenes novada kori. Novadu pārstāvēja viens senioru koris, divi sieviešu kori un trīs jauktie kori.

Korus vērtēja Aira Birziņa (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asoc. prof., Ogres koru apriņķa virsdiriģente, Rīgas pilsētas sieviešu koru virsdiriģente), Ivars Cinkuss (Ventspils koru apriņķa virsdiriģents, Rīgas pilsētas vīru koru virsdiriģents), Uģis Prauliņš (komponists).

Lai sagatavotos skatei, koriem bija jāiegulda lielas pūles, jo šī gada repertuārs bija salīdzinoši sarežģīts, tāpat izaicinājums bija arī Alūksnes kultūras centra Lielā zāle. Taču visi novada kori uzrādīja labu sniegumu un sagatavotību, jo iegūti tikai pirmās un otrās pakāpes diplomi. Īpaši jāuzteic Lizuma kultūras nama jauktais koris, kura mākslinieciskais un kvalitatīvais sniegums pārsteidza gan žūrijas komisiju, gan visus klausītājus. Par sasniegumiem jāpateicas gan kora diriģentam Jānim Āboliņam, kormeistaram Emīlam Rusovam, koncertmeistarei Līgai Kļaviņai, gan ikkatram dziedātājam, jo tas ir īsts komandas darbs.

Rezultāti

Koris Diriģents Punkti Diploma pakāpe
Lizuma kultūras nama jauktais koris Jānis Āboliņš 42.33 I
Lejasciema pagasta kultūras nama jauktais koris “Kaprīze” Ineta Maltavniece 39.56 II
Jaungulbenes tautas nama sieviešu koris “Liede” Ilona Matīsa 39.33 II
Tirzas kultūras nama sieviešu koris “Tirzmalietes” Gunta Apine 37.56 II
Gulbenes kultūras centra jauktais koris “Harmonija” Māra Mezīte 37.56 II
Gulbenes kultūras centra senioru koris “Atbalss” Ligita Plešanova-Jarusova 37.22 II

Alūksnes kultūras centrs visiem skates dalībniekiem radīja īpašu svētku sajūtu, jo koriem bija iespēja pulcēties pagalmā uz Baltā galdauta svētkiem. 30 metrus garajā saimes galdā tika celta ne tikai Alūksnes maize un medus, bet arī koru sarūpētie ciemakukuļi.

Paldies visiem koriem, diriģentiem, kormeistariem, koncertmeistariem un atbalstītājiem par ieguldīto darbu un sasniegumiem!

Dārta Dīvāne