28. maijā Alūksnē notiks Vidzemes un Latgales koru un pūtēju orķestru svētki, kuros piedalīsies vairāk nekā 2000 dalībnieku – dziedātāji un pūtēju orķestru mūziķi. Starp tiem arī Gulbenes kultūras centra jauktais koris “Harmonija”, Lizuma kultūras nama jauktais koris, Lejasciema pagasta kultūras nama jauktais koris “Kaprīze”, Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestris un pūtēju orķestris “Lejasciems”.

Vairāki pūtēju orķestri, pirms gājiena no pulksten 16.30 muzicēs ielu koncertos pilsētā – laukumā pie administratīvās ēkas Dārza ielā, Tirgotāju ielā (blakus “Narvesen” kioskam), skvērā Lielā Ezera ielā, pie veikala “Maks”, Pilssalas tilta un Pilssalā.

Savukārt pulksten 17.30 svētku dalībnieki dosies gājienā no Dārza ielas uz Pilssalas estrādi, kur pulksten 18.00 sāksies koncerts “Uguns sirdī kursies tev”. Svētku dalībnieku gājiens uz Pilssalu dosies pa Dārza, Tirgotāju, Lielā Ezera, Pils, Ojāra Vācieša un Pilssalas ielu.

Koncertā piedalīsies 70 Latvijas jauktie kori un 24 pūtēju orķestri, Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Marlēna Keine, komponists Jānis Lūsēns (taustiņi), Jānis Lūsēns juniors (basģitāra), Rihards Goba (ģitāra), Harijs Gūtmanis (sitamie instrumenti), deju kolektīvs “Enku drenku”. Kopkoncerta mākslinieciskie vadītāji ir Alūksnes, Gulbenes un Balvu koru apriņķa virsdiriģents Roberts Liepiņš, Vidzemes un Latgales pūtēju orķestru virsdiriģenti Egons Salmanis, Guntis Kumačevs un Pēteris Vilks, koncerta režisore - Edīte Siļķēna. Svētku koncertu vadīs Latvijas Nacionālās operas un baleta solists, aktieris Juris Jope un Dailes teātra aktrise Ieva Segliņa.

Koncertā kori un pūtēju orķestri muzicēs gan kopā, gan atsevišķi. Repertuārā izvēlēti skaņdarbi, kas apliecina mīlestību pret savu tēvzemi – Latviju. Tā koru un orķestru kopīgā priekšnesumā izskanēs K. Baumaņa “Dievs, svētī Latviju”, J. Mediņa un V. Plūdoņa “Tev mūžam dzīvot, Latvija!”, Ē. Ešenvalda un A. Cīruļa “Aicinājums”. Kori skandēs tādus skaņdarbus kā L. Garūtas “Mūsu Tēvs”, M. Brauna un Raiņa “Saule, Pērkons, Daugava”, E. Dārziņa un Raiņa “Lauztās priedes”, J. Lūsēna un M. Zālītes “Sapnis un mīlestība”, M. Brauna un J. Petera “Mīla ir kā uguns”, J. Lūsēna un I. Zanderes “Rieta lūgšana”, latviešu tautas dziesmu apdares un citi skaņdarbi.

Savukārt Latgales un Vidzemes pūtēju orķestri koncerta apmeklētājus priecēs ar atsevišķām programmām, atskaņojot J. Ivanova, P. Butāna, R. Paula, A. Baloža un G. Ordelovska skaņdarbus.

Pēc koncerta, pulksten 21.00 Pilssalā visi aicināti uz zaļumballi, kurā par deju mūziku rūpēsies Smiltenes kultūras centra pūtēju orķestris “Smiltene” un grupa “Galaktika”. Ieeja gan uz koncertu, gan zaļumballi būs bez maksas.

Svētkus organizē Alūksnes novada pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalsta Vidzemes plānošanas reģions un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Evita Aploka,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste