Ar kormūzikas fanu, dziedātāju un personību saietu “BrāliBrāli” Gulbenes novada Beļavas pagasta Ozolkalnā, klātesot pašam gaviļniekam Gido Kokaram, 20.augustā tika atzīmēta kora mūzikas dižgaru – Imanta un Gido Kokaru – 95 gadu jubileja.

Jubilejas svinības iesākās ar muzikāli-radošām orientēšanās sacensībām “Atrodi sevī Kokaru!”, kas notika pa diriģentu bērnības takām ar intriģējošiem kontrolpunktiem.

Starp 13 komandām uzvaras laurus plūca Balvu novada jauktā kora “Mirklis” komanda “Mirklītis”, 2.vietu godam nopelnīja Rīgas vīru kora “Dziedonis” komanda “Kokaru atradēji”, bet 3.vietu saņēma Latvijas Lauksaimniecības Universitātes kora “Riti” komanda “Vidējais latvietis”.

Cikliskā rapsodija-koncerts “BrāliBrāli” ļāva baudīt Latvijas Universitātes vīru kora “Dziedonis”, Cēsu jauktā kora “Beverīna”, Gulbenes kultūras centra jauktā kora “Harmonija”, Lizuma jauktā kora, Lejasciema jauktā kora “Kaprīze”, Jaungulbenes sieviešu kora “Liede”, Tirzas sieviešu kora “Tirzmalietes” un G.Kokara kora “Daile” dziedātāju balsu skanējumu diriģenta Ulda Kokara vadībā. Par svētku noskaņu ar muzikāliem priekšnesumiem rūpējās arī Gulbenes Mūzikas skolas pūtēju orķestris, diriģents D. Veikšāns. Koncertu vadīja Guntis Skrastiņš. Jāatzīmē, ka dziedātājiem bija tas gods izpildīt skaņdarbus paša diriģenta Gido Kokara pavadībā.

Lai saprastu, ko tas nozīmē – būt diriģentam – dažiem svētku apmeklētājiem bija iespēja diriģēt koristus.

Apsveikumi diriģentam Gido Kokaram jubilejā tika saņemti gan koncerta laikā, gan arī pēc tā. Īpaši šim pasākumam tika izveidota G.Kokara jubilejas grāmata, kurā ikviens svētku apmeklētājs varēja parakstīties un atstāt savu vēlējumu.

Bauskas novada dome pasniedza gaviļniekam apliecinājumu par Bauskas novada Goda pilsoņa statusu, savukārt Gulbenes novada dome G.Kokaram dāvāja goda krēslu, kurā attēloti dvīņu – Imanta un Gido Kokaru – profili. Pēc koncerta svinīgās daļas jubilārs šajā krēslā tika nogādāts pie jubilejas kūkas par kuru bija parūpējusies Beļavas pagasta pārvalde.

Šie svētki bija īstā reize, lai pasniegtu balvu “Gulbenes novada GODS”, kuru šogad Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis pasniedza Gido brāļa Imanta dēlam diriģentam Uldim Kokaram.

Balva “Gulbenes novada GODS” tiek pasniegta mūzikā, literatūrā, vizuālajā un skatuves mākslā ievērojamu novadnieku nozīmīgās jubilejās. Tās saņēmēji var būt bijušie un esošie gulbenieši un arī zināmi Latvijas kultūras darbinieki. “Gulbenes novada GODS” – tas ir goda un cieņas apliecinājumus par izcilo novadnieku darba turpināšanu un popularizēšanu.

Jāpiebilst, ka 2014.gadā bijušās Ozolkalna (Blomes) pamatskolas telpās tika atklāta ekspozīcija, kas veltīta kordiriģentiem. Šī ir visplašākā ekspozīcija, kas veltīta brāļiem. Te ir apskatāmi tērpi, apbalvojumi, koru karogi, Imanta Kokara mēbeles, kā arī plašs informatīvais materiāls, kas apkopots stendos un vitrīnās. Svētku laikā ekspozīcijas vadītāja Laila Ķiploka saņēma vairākus jaunus priekšmetus – koristu skatuves tērpus, atribūtus, ko pievienot krājumam.

Gunta Krevica
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste