11.martā Gulbenes kultūras centrā norisinājās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzveduma "Māras zeme" Gulbenes apriņķa deju kolektīvu repertuāra apguves skate. Savu sniegumu šoreiz demonstrēja 18 jauniešu, vidējās paaudzes, senioru un bērnu deju kolektīvi – katrs divas dejas pēc savas izvēles.

Ar augstāko pakāpi tika novērtēti trīs kolektīvi - Gulbenes kultūras centra jauniešu deju kolektīvs "Zelta Rūsiņš", Lizuma kultūras nama jauniešu deju kolektīvs "Veiksme", Gulbenes kultūras centra senioru deju kolektīvs "Vērdiņš". Pārējie kolektīvi ieguva pirmās un otrās pakāpes vērtējumu.

Rezultāti:

Kolektīvs Vadītājs Pakāpe

Gulbenes kultūras centra jauniešu deju kolektīvs

"Zelta Rūsiņš"

Edīte Ķikuste Augstākā
Gulbenes kultūras centra senioru deju kolektīvs "Vērdiņš Edīte Ķikuste Augstākā

Lizuma kultūras nama jauniešu deju kolektīvs

"Veiksme"

Elita Dūte Augstākā
Litenes pagasta tautas nama jauniešu deju kolektīvs "Litenietis" Zaiga Mangusa I pakāpe

Stāmerienas pagasta tautas nama jauniešu deju

kolektīvs "Poga"

Zaiga Mangusa I pakāpe

Gulbenes kultūras centra vidējās paaudzes deju

kolektīvs "Apinītis"

Edīte Ķikuste I pakāpe
Gulbenes kultūras centra vidējās paaudzes deju kopa "Ratiņš" Iva un Kārlis Venti I pakāpe

Gulbenes novada valsts ģimnāzijas jauniešu deju

kolektīvs "Rūsiņš"

Edīte Ķikuste I pakāpe
Gulbenes vidusskolas bērnu deju kolektīvs "Spārēni" Daiga Tipāne I pakāpe
Stradu pagasta jauniešu deju kolektīvs "Zeija" Dace Freimane I pakāpe
Litenes tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Ratenieki" Dina Markova I pakāpe

Gulbenes 2. vidusskolas jauniešu deju kolektīvs

"Saulgriezis"

Daiga Tipāne I pakāpe

Beļavas pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs

"Ega"

Diāna Tuča II pakāpe
Tirzas Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Azanda" Iveta Eiduka II pakāpe
Tirzas Kultūras nama senioru deju kolektīvs "Avots" Iveta Eiduka II pakāpe
Lejasciema kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Unce" Daiga Tipāne II pakāpe
Lizuma pagasta kultūras nama senioru deju kolektīvs "Ozoli" Zaiga Mangusa II pakāpe
Tirzas kultūras nama jauniešu deju kolektīvs "Tirza" Iveta Eiduka II pakāpe

Skati vērtēja žūrijas komisija: Gunta Skuja – horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja, Siguldas deju apriņķa virsvadītāja; Jānis Purviņš horeogrāfs, deju svētku lieluzveduma "Māras zeme" mākslinieciskais vadītājs, deju svētku virsvadītājs, Liepājas deju apriņķa virsvadītājs; Ilmārs Dreļs - horeogrāfs, deju svētku virsvadītājs, Rēzeknes deju apriņķa virsvadītājs; Taiga Ludborža - horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja, Limbažu deju apriņķa virsvadītāja; Maruta Alpa - Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste