12.augusta vakarā Lizuma muižas parkā norisinājās pils dārza svētki, kur mūzikas pavadībā pulcējās lizumnieši, draugi un radinieki. Svētku apmeklētāji aizvadīja muzikālu vakaru kopā ar Arvi Lapkovski, jauniešiem no grupas „Pa Stīgai” un izbaudīja vienu no siltākajiem vasaras vakariem gaismotā Lizuma muižas parkā.

Pils darza svetki 2017 5

Saules un siltuma lutināti dārza svētki tika ieskandināti lizumnieša Arvja Lapkovska klaviermūzikas skaņās. Klasiskās mūzikas skaņdarbi radīja pils dārza svētkiem atbilstošu noskaņu, ko vakara gaitā papildināja izgaismotais pils parks. Karameļu koks, Boccia, riņķu mešana, krustiņi un nullītes, bundžu tornis, bumbas un spaiņi, Rubika kubs, Twister, seju apgleznošana un iespēja iegūt hennas zīmējumus pils parkā uzrunāja ne tikai jaunākos pasākuma apmeklētājus, bet arī ģimenes. No krāsainām lampiņu virtenēm, svecēm un svētku apmeklētāju muižas parkam dāvātajām solārlampām, pils parks piepildījās gaismas un rosības pilns.

Pils darza svetki 2017 131

Kamēr aktīvākie dārza svētku apmeklētāji izmēģināja veiksmi dažādajās aktivitātēs, vakara pirmos dančus vēl pirms balles ieskandināt izdevās mūsu jauniešu vokāli instrumentālajai grupai „Pa stīgai”. Grupas repertuārā bija klausāmas gan jaunākās latviešu dziesmas, gan jau tradicionālās deju un zaļumbaļļu melodijas. Papildināt dārza svētku baudīšanu bija iespējams arī palutinot savas garšas kārpiņas ar Velgas Kostigovas gardajām kūkām un saimniecībā „Vecpāpani” brūvēto mājas vīnu.

Pils darza svetki 2017 139

Muižas parkā rosība saruka, kad vēlajam vakaram solītie negaisa mākoņi pacēlās aiz Lizuma apvāršņa. Vērienīgu gaismas šovu vērojām tieši pirms svētku balles. Pils dārza svētku vakars noslēdzās zibeņiem un pērkonam trokšņojot, bet tas netraucēja balli Grega pavadībā apmeklētājiem izdejot Lizuma pils lielajā zālē.

Pils darza svetki 2017 59

Paldies sakām Lizumam – savējiem, kuriem pieliekot darbīgu roku kopīgi tapa šie svētki. Darba grupai, palīgiem, apmeklētājiem un no malas vērotājiem. Visiem kopā mums izdevās radīt un svinēt atmiņā paliekošus svētkus!

Austra Dambrova