marts kino

2018. gads iezīmējies ar vairākām spilgtām latviešu režisoru filmām. Īpaši lielu devu latviešu kino attīstībā sniedz programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, kuras ietvaros skatītājiem plānots piedāvāt kopumā 16 pilnmetrāžas filmas. Arī Gulbenes novadā marta mēnesī tiek demonstrētas vairākas aktuālās filmas.

Madaras Dišleres LV100 spēlfilma “Paradīze’89

10. martā 19:00 Stāķu pamatskolā. Ieeja 1 EUR.

15. martā 15:00, 18:00, 20:00 Gulbenes kultūras centra Disko zālē. Ieeja 2 EUR.

Anotācija - Ir 1989. gada augusts. Divas māsas, deviņus un septiņus gadus vecās Paula un Laura, saukta Laurēns, vasaras brīvlaikā ierodas mazpilsētā ciemos pie māsīcām. Māsīcu mātes Ievas nav mājās, un meitenes izbauda “brīvību”, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām; māsīca Maija uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu. Paulai pēc telefona sarunas ar māti rodas sajūta, ka viņas vecāki šķiras. Paula ir apjukusi, spriedzi kāpina televīzijas ziņas par asiņainiem notikumiem. Mijoties bailēm par tuvojošos karu un nespējai emocionāli tikt galā ar pieaugušo dzīvi, meiteņu attiecības kļūst saspīlētas.

Aigara Graubas vēsturiskā piedzīvojumu filma “Nameja gredzens

13. martā 15:00 un 19:00 Gulbenes kultūras centra Disko zālē. Ieeja 2 EUR.

14. martā 17:00 Lejasciema kultūras namā. Ieeja 2 EUR.

Anotācija - 13. gadsimts, bagātās un varenās baltu pagānu zemes ir iekārojams mērķis arī Romai. Īpaši Zemgale, kura kontrolē tirdzniecības ceļus un nekad nepakļaujas nevienam. Pāvesta bastards Maksis ir gatavs iesaistīties cīņā par iespēju valdīt Zemgalē. Nodevīgi tiek noindēts valdnieks Viesturs. Taču varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam. Pieredzes trūkumam un nodevībai Namejs liek pretī drosmi. Vai Namejs un viņa tauta kļūs par leģendu?

Aika Karapetjana trilleris “Pirmdzimtais

22. martā 18:00 Gulbenes kultūras centra Disko zālē. Ieeja 2 EUR.

Anotācija - Pēc naksnīgas aplaupīšanas uz ielas pusmūža arhitekta Franča mierīgā dzīve sagriežas kājām gaisā. Gribēdams sievai pierādīt, ka spēj rīkoties vīrišķīgi, viņš dodas nokārtot rēķinus ar varmāku, un situācija kļūst nekontrolējama. Ar laiku galvenajam varonim sāk šķist, ka pastāv saikne starp uzbrucēju un sievas pēkšņo grūtniecību, turklāt jaunās ģimenes idilli izjauc noslēpumains šantāžists, kurš mēģina Franci piespiest izdarīt noziegumu. Iedomas un realitāte savijas spriedzes pilnu notikumu virknē, kas noved pie negaidītām sekām.

Ivara Selecka LV100 dokumentālā filma “Turpinājums

29. martā 18:00 Gulbenes kultūras centra Disko zālē. Ieeja 1 EUR.

29. martā 19:00 Stāķu pamatskolā. Ieeja 1 EUR.

Anotācija - Šodienas Latvijā dzimst un aug bērni, kuri piedzīvos un veidos Latvijas nākotni. Kādas prasmes, vērtības un cerības viņos ieliek pagātnes mantojums un tagadnes realitāte? Kāds, kuram ir stipras ģimenes saknes Latvijas laukos un vecāki vēlas, lai bērns izaug par īstu zemnieku; kāds, kurš dzīvo pie vecmāmiņas, kamēr mamma strādā Anglijā, un kāds cittautietis, kura vecvecāki nonāca Latvijā pēc Otrā pasaules kara, bet mazdēls vēlas kļūt par biznesmeni... Dokumentālā filma Turpinājums iezīmē, kā veidojas bērnu dzīves ar tik dažādiem starta punktiem, un fiksē, kā tās turpmāk mijiedarbojas ar valstiskiem un sabiedriskiem procesiem.