AttēlsLatvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) 2018. gadā no 19. līdz 23. martam organizē Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā. Arī Gulbenes novada bibliotēka piedalās Digitālajā nedēļā, piedāvājot iedzīvotājiem dažādus pasākumus.

19.martā no plkst. 9:00-17:00 Gulbenes novada bibliotēkas Reģionālais mācību centrs piedāvā konsultācijas datora un interneta lietošanā. Būs iespēja saņemt atbildes uz dažādiem jautājumiem, kas saistās ar datora un interneta lietošanu.

20.martā plkst. 15:00 bibliotēkā viesosies Valsts Darba inspekcijas pārstāvji ar semināru: “OiRA – interaktīvs rīks darba vides risku novērtēšanai.”
Lai darba devēji vieglāk varētu izpildīt normatīvo aktu prasības, Valsts darba inspekcija sadarbībā ar Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūru izstrādājusi interneta vietnē bāzētu interaktīvu rīku OiRA (Online Interactive Risk Assessment), kas ir īpaši piemērots mazajiem uzņēmumiem, kuros strādā līdz 20 darbiniekiem.

21.martā plkst.15:00 visi interesenti tiek aicināti uz semināru par VID EDS aktualitātēm. Būs iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem par gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanu kā arī par citiem jautājumiem, kas saistīti ar VID tematiku.

22.martā plkst.14.30 bibliotēkā viesosies Zāļu valsts aģentūras pārstāvji ar semināru: “Latvijas Zāļu reģistrs: Kā nepārmaksāt par zālēm?” Seminārā būs iespēja uzzināt par zāļu izvēles iespējām, zāļu iegādāšanos internetā kā arī par vienādas iedarbības zālēm.

23.martā plkst.14:00 bibliotēkā viesosies multimediju mākslinieks Einārs Timma ar praktisko nodarbību: “Satiec virtuālo realitāti un interaktīvās tehnoloģijas” Būs iespēja redzēt, kā virtuāls objekts kļūst reāls, dzirdēt 3D skaņu, radīt skaņu ar nebijušiem instrumentiem un citas aizraujošas lietas.

Visu nedēļu, sākot no 19.marta līdz 22.martam, ir iespēja atnākt uz “Kafijas pauzi bibliotēkā,” kuras laikā bibliotēkas darbinieki pastāstīs un parādīs, kā informācijas meklēšanā izmantot vērtīgus bezmaksas resursus (e-grāmatu un e-žurnālu kolekcijas, laikrakstu bibliotēku, ziņu aģentūru un nozaru meklēšanas portālus)

Visi pasākumi un konsultācijas ir bez maksas, bet obligāta iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu: vai, zvanot: 22023043

Rūta Bokta,
Gulbenes novada bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja