POskate

2018. gada 10. un 11. martā Ogres novada kultūras centrā notika šīs vasaras Dziesmu un Deju svētku pūtēju orķestru skates, kurās piedalījās 63 orķestri no visiem Latvijas novadiem, kopā vairāk kā 2000 mūziķi. Gulbenes novadu II un III grūtības pakāpes grupā pārstāvēja trīs orķestri. Taču par dalību konkrētos pasākumos Dziesmu svētku ietvaros orķestriem vēl būs jāpacīnās.

Labāko rezultātu skatē uzrādīja Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris, iegūstot 1. vietu (45,07 punkti), kā arī orķestris tika izvirzīti uz Fināla konkursu 2. jūnijā koncertzālē Lielā Ģilde. Labi veicās arī Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestrim, kuri ieguva 2. vietu (40,37 punkti), taču repertuāru atspēlēs vēl 7. aprīlī Cēsīs. Abi orķestri oficiāli kļuvuši par Dziesmu svētku dalībniekiem. Skatē piedalījās arī Lejasciema kultūras nama pūtēju orķestris “Lejasciems” un saņēma 24,83 punktus, kļūstot par Dziesmu svētku dalībnieku kandidātu. Lejasciema orķestrim priekšā vēl individuāla repertuāra atspēlēšana.

Izturību orķestru vadītājiem Donātam Veikšānam, Jolandam Andževam un Jurim Ivanovam ceļā uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem!

Ar visiem rezultātiem var iepazīties šeit: http://www.lnkc.gov.lv/jaunumi/puteju-orkestru-skates-rezultati/.

Dārta Dīvāne,
Gulbenes novada domes konsultante kultūras jomā

Informāciju sagatavoja Gunta Kalmane,
Gulbenes novada domes vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste