MatisoniNoslēdzoties konkursam Rīgā un Latvijas reģionos, izraudzīti pieci Dziesmu un deju svētku vēstnešu pāri – tautu meitas un tautu dēli, kas sevi uzskata par īsteniem Svētku patriotiem. Vidzemē par konkursa laureātiem kļuvuši gulbenieši Jānis un Maruta Matisoni. Abi 3. jūnijā atklās Dziesmusvētku vēstniecību Valmierā, kā arī ar savām Svētku fotogrāfijām pārstāvēs Vidzemes Dziesmusvētku dalībniekus katrā no Vidzemes vēstniecībām. Tās no 28. maija līdz 8. jūlijam darbosies ikvienā Rimi veikalā visā Latvijā. Par to informē Dace Preisa, SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.

Vidzemes Svētku vēstneši, deju kopas “Ratiņš” dalībnieki Jānis un Maruta Matisoni uzskata – dejā, tāpat kā mīlestībā, ir jābūt diviem. Rimi Dziesmu un deju svētku vēstnešu konkursā sevi un sievu pieteicis Jānis, kurš dejo jau 40 gadu, un ir arī tautas deju skolotājs. Jānis un Maruta kopā dejo jau 30 gadu – mīlestība pret deju pāri aizvien satuvina, tādēļ arī kopā kļuvuši par Dziesmu un deju svētku vēstnešiem.

Konkursa pieteikumā Jānis raksta: "Dziesmu un deju svētkos piedalāmies kopš 1980. gada un esam bijuši visos deju svētkos. Šogad tas būs jau devītais gads, kopš pārstāvam Gulbeni. Šajā laikā pats esmu kļuvis par deju skolotāju un manis vadītā bērnu deju kopa Jāņabērni ar labiem panākumiem piedalījusies vairākos Bērnu un jauniešu Dziesmu un deju svētkos."
Maruta savukārt stāsta, ka Dziesmu un deju svētki viņai nozīmē kopības izjūtu un saviļņojumu: "Tā ir iespēja gūt pašai pozitīvas emocijas un nodot tās citiem. Latvijai vēlu, lai katru gadu dzimtu aizvien vairāk talantīgu bērnu, kuri būs dalībnieki nākamajos Dziesmu un deju svētkos."
Kā oficiālais XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atbalstītājs Rimi savos veikalos īpašās Svētku vēstniecības vērs laikā no 28. maija līdz 8. jūlijam. Vidzemē vēstniecības tiks atklātas ar Dziesmusvētku ieskandināšanas pasākumu 10. jūnijā Valmierā – laukumā pie veikala Rimi (Fabrikas iela 2). Tajā ikvienu valmierieti un pilsētas viesi priecēs koru un deju kolektīvu priekšnesumi, kā arī dažādas radošās darbnīcas visas dienas garumā.

Jana Igaviņa,

Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste