19.un 20.martā Gulbenes sporta centrā noslēdzās Gulbenes novada 2015./16.gada čempionāts. Par uzvarētājām dāmu I līgā kļuva Lizuma volejbolistes, dāmu II līgā – BJSS 02, bet vīriešiem - Gulbenes komanda.

Dāmu I līgā jau pēc iepriekšējā sabraukuma bija skaidrs, ka par čempionēm šogad kļūs Lizuma spēlētājas. Sestdien viņām bija jāaizvada tikai viena spēle ar Gulbene II vienību, kurā viņas izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:0. Lizumnietes šo sezonu aizvadīja lieliski, visās divpadsmit čempionāta spēlēs izcīnot uzvaras. Komandā spēlēja: Liene Ķikuste, Dace Ose, Agnese Melne, Elīna Aģe, Evija Morozova, Mairita Buklagina, Diāna Melle, Anete Jukse, Kristīne Grapmane, pārstāve Liene Ķikuste, trenere Līvija Grīnberga. Vērtīgākā komandas spēlētāja – Elīna Aģe.

Pirms sestdienas spēlēm palika intriga par to, kura komanda izcīnīs otro vietu. Uz sudraba godalgām pretendēja Gulbenes sporta centra un Gulbenes komandas. Abu komandu savstarpējais duelis norisinājās uzreiz rīta pirmajā mačā, kurā ar rezultātu 2:0 Gulbenes sporta centra volejbolistes svinēja uzvaru. Lai gan cīņā ar galvenajām konkurentēm sporta centra spēlētājas bija uzvarējušas, viņām vēl bija jāuzvar arī atlikušajās divās spēlēs. Cīņās ar Gulbene II un BJSS 2000 netika dotas nekādas atlaides un abos mačos Gulbenes sporta centrs uzvarēja ar rezultātu 2:0, kas nodrošināja viņām sudraba godalgas. Komandas sastāvā spēlēja Marika Vizule (vērtīgākā spēlētāja), Laura Stradiņa, Madara Umure, Evita Ūzuliņa, Līva Misiņa, Liene Niedra, Zanda Mičule, Arta Buklagina, Lauma Lazdiņa un Laila Melle.

Trešo vietu un bronzas godalgas izcīnīja Gulbenes dāmu komanda: Solvita Vīcupa, Inita Medne, Inese Ubaga, Daiga Ņikitina, Iluta Rudzīte, Aija Vasiļjeva, Una Markova, Sandra Vaivode un Sanda Ragozina. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju komanda atzina Initu Medni.

Vēl sestdien divas uzvaras guva jaunākā II līgas komanda – BJSS 2000, kas sīvā trīs setu cīņā pārspēja BJSS 97/98 volejbolistes un divos setos lika piekāpties Gulbene II vienībai.

Uzvaras                Zaudējumi          Punkti

1.            Lizums                                                  12                           0                              35

2.            Gulbenes sporta centrs                    9                              3                              26

3.            Gulbene                                                8                              4                              25

4.            BJSS 97/98                                           6                              6                              18

5.            BJSS 2000                                            4                              8                              12

6.            Madona                                                  2                              10                           6

7.            Gulbene II                                             1                              11                           4

Vīriešu komandām čempionāta ietvaros bija atlikušas piecas spēles, bet vietu sadalījums līdz pat sestdienas pēdējai spēlei palika intriga. Pirmajā mačā tikās Litenes un Cunami vienības, kas abas pretendēja uz vietu godalgotajā trijniekā. Pirmajā setā Cunami vienība bija entuziasma spārnota un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 25:22, tomēr spēles turpinājumā tas noplaka un litenieši otrajā setā guva vieglu uzvaru (25:11). Izšķirošajā trešajā setā arī stabilāku sniegumu demonstrēja Litenes vienība, uzvarot ar 15:10. Sestdien vēl Litenes komanda ar rezultātu 2:0 uzvarēja Jaungulbenes volejbolistus.

Svarīgu spēli aizvadīja eksčempioni Lejasciems ar šīs sezonas potenciālajiem līderiem Gulbeni. Pirmajā setā intriga saglabājās līdz beigām, ko sekmīgāk aizvadīja Gulbene, uzvarot ar 25:23. Otrajā setā gulbenieši spēlēja pārliecinošāk, uzvarot ar 25:17. Lai gan Gulbenes vienība bija izcīnījusi uzvaras visās aizvadītajās čempionāta spēlēs, un bija atlikusi vairs tikai viena cīņa, tomēr viņi vēl nebija nodrošinājuši sev čempiona titulu. Tā sezonas pēdējā cīņa norisinājās starp Cunami un Gulbeni, kurai bija nepieciešams uzvarēt vismaz vienā setā. Pirmais sets ievilkās līdz 27 punktiem, kur galotnē tomēr veiksmīgāki bija pieredzējušie Gulbenes spēlētāji, otro setu ar rezultātu 26:24 uzvarēja Cunami, trešajā setā uzvaru izcīnīja Gulbene (15:12), tādējādi nodrošinot sev drošu pirmo vietu un pēc gada pārtraukuma atgūstot čempiona titulu. Komandas sastāvā spēlēja Jānis Romers, Dzintars Vasiļjevs, Mārtiņš Valainis, Kārlis Mucenieks, Kārlis Karolis, Rihards Mihailovs, Kaspars Spirks un Ritvars Ginevičs. Vērtīgākais - Kārlis Karolis.

Vienu spēli sestdien uzvarēja Lejasciems, kas divos setos pārspēja Cunami komandu. Tomēr jau pirms šī mača bija skaidrs, ka šogad lejasciemieši nevar pretendēt ne uz pirmo, ne otro pozīciju. Čempionātā otro vietu izcīnīja Litenes vienība: Andrejs Krikovs, Roberts Platais, Nauris Pulkstenis, Mārtiņš Mohovikovs, Viktors Visočanskis, Gints Markovs, Ralfs Skopāns, Gints Grodnis un Jānis Bērziņš, komandas pārstāvis Vitālijs Platais. Vērtīgākais komandā Andrejs Krikovs. Trešo vietu ieguva Lejasciems: Matīss Gabdulļins, Miks Gabdulļins, Mārtiņš Naglis, Gatis Gargažins, Sandis Ķemers, Sergejs Bērziņš, Āris Lazdiņš, Edžus Kalniņš, Mārcis Rudzītis, Vilnis Meisītis, Artis Maksims un Kristaps Bērziņš, komandas pārstāvis Lāsma Gabdulļina. Par vērtīgāko komandā atzina Mārtiņu Nagli.

Tabula kungu komandām

1. Gulbene                                                          10                           0                              26

2. Litene                                                               7                              3                              25

2. Lejasciems                                                     6                              4                              20

4. Cunami                                                            5                              5                              14

5. Jaungulbene                                                 2                              8                              7

6. Stradi                                                               0                              10                           1

Svētdien medaļu komplektus sadalīja dāmu II līgas komandas. Trīs uzvaras trīs spēlēs guva BJSS 02 jaunās volejbolistes, ar rezultātu 2:0 pārspējot Jaungulbene/Galgauska apvienoto komandu, Stradu pagasta komandu un visbeidzot izšķirošajā mačā par čempionu titulu arī pieveicot BJSS 99. BJSS 02 komandas sastāvā spēlēja Pola Samanta Sarmule, Alīna Biļinska, Arta Marija Aumeistere, Raivita Timofejeva, Laura Balode, Grēta Garjāne, Alise Briede, Jeļizaveta Černova un Daniela Lūse, komandas trenere Solvita Vīcupa, vērtīgākā spēlētāja – Alise Briede.

BJSS 99 svētdien ar rezultātu 2:0 bija pārāka pār Stradiem un Jaungulbenes/Galgauskas vienību. Rezultātā čempionātā viņām otrā vieta un sudraba godalgas. Komandas sastāvs: Emija Samsonova, Eva Bizika (vērtīgākā spēlētāja), Sindija Auzāne, Signe Līdaka, Sniedze Zemniece, Alise Šķendere, Karīna Salmiņa, Gerda Krieviņa un Veronika Kaktiņa, komandas trenere Ārija Samsonova.

Druvienas komanda jau iepriekšējā sabraukumā visas spēles bija izspēlējusi un kopvērtējumā viņām trešā vieta. Bronzas medaļas izcīnīja: Kintija Bačka, Ieva Pērkone, Baiba Balode, Ilze Balode, Sindija Logina, Sintija Martinova, Dināra Popa, Daira Heisele, Vendija Heisele, komandas pārstāvis Juris Gjačs.

Svētdien sīva cīņa norisinājās par 4.-5.vietu starp Stradu un Jaungulbenes/Galgauskas komandām. Pirmajā setā ar rezultātu 25:23 uzvarēja Jaungulbene/Galgauska, otrajā – Stradi (25:16), izšķirošajā setā Stradu volejbolistes guva uzvaru ar 15:7, nodrošinot sev ceturto vietu.