2.aprīlī Gulbenes sporta centrā sākās Gulbenes novada atklātais basketbola čempionāts vīriešiem. Šogad čempionātā dalību pieteikušas sešas komandas: Nareka, Brālis, Beļava, Rūsiņš, Lokomotīve/BJSS un Smiltene. Sestdien tik aizvadītas divas spēles un pirmās uzvaras izcīnīja Beļavas un Narekas komandas.

Čempionāts sākās ar Beļavas un Lokomotīve/BJSS dueli. Spēles sākumu labāk aizvadīja Beļavas vienība, pēc spēlētām 10 minūtēm panākot deviņu punktu pārsvaru (19:10). Puslaikam noslēdzoties Beļavas pārsvars jau bija pieaudzis līdz 12 punktiem (36:24). Tomēr trešajā ceturtdaļā iekrātais handikaps sāka dilt (56:46). Pēdējā mača cēlienā Lokomotīve/BJSS divreiz spēja pietuvoties līdz minimālam 5 punktu deficītam, tomēr līdz rezultāta izlīdzinājumam netika. Mačs noslēdzās ar Beļavas komandas uzvaru (74:69). Rezultatīvākie spēlētāji beļaviešu rindās bija Kristaps Pugačs (34 punkti) un Elvijs Kapteinis (21 punkts). Lokomotīve/BJSS komandā 15 punkti Naurim Dīvānam, bet 12 - Eduardam Krukovskim.

Otrā cīņa risinājās starp Nareka un Rūsiņš komandām. Redzēt atkal basketbola laukumā “BUKUS” bija kaut kas īpašs! Tā Rūsiņš, komplektējot komandas sastāvu, piesaistījis Jāni Graudiņu un Gundaru Rauzu, savukārt Narekā jau vairākus gadus nemainīgi cīnās Artūrs Brūniņš, Māris Sniķis un Māris Baranovskis.

Aktīvāk un rezulatīvāk spēli uzsāka Rūsiņš. Pēc pirmās ceturtdaļas divu punktu pārsvars (15:13). Tomēr turpinājumā tika zaudētas līderpozīcijas un Nareka jau līdz garajam pārtraukumam bija iekrājusi 11 punktu pārsvaru (37:26) Rezultatīva abām komandām izvērtās trešā ceturtdaļa (61:47 Nareka). Ceturtajā ceturtdaļā Rūsiņš atguva otro elpu un parādīja cīņassparu, kas deva cerības uz interesantu mača noslēgumu. Īsu brīdi rezultāta starpība bija vairs tikai 3 punkti, taču izšķirošais lūzuma brīdis iestājās, kad J.Graudiņš bija spiests atstāt laukumu ar piecām personīgajām piezīmēm. Mačs noslēdzās ar rezultātu 76:66, Nareka varēja svinēt šīs sezonas pirmo uzvaru. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju komandā bija Māris Baranovskis (22 punkti), 13 punkti Mārtiņam Pētersonam. Rūsiņa komandā 19 punkti Gundaram Rauzam, bet 17 - Jānim Graudiņam.

Čempionāts turpināsies šosestdien, 9.aprīlī, kad PL.10.00 tiksies Smiltene - Rūsiņš, bet PL.11.30 Nareka - Brālis.