Pagājušajā svētdienā Gulbenes novada atklātā basketbola čempionāta ietvaros tika aizvadītas pēdējās apļa spēles. Ar piecām uzvarām kā pirmie pamatturnīru noslēdza Nareka, Rūsiņam četras uzvarētas cīņas un otrā vieta, trešie - “Brālis”, ceturtajā pozīcijā Beļava, piektie – “Lokomotīve/BJSS”, bet sestie - Smiltene. Izšķirošās cīņas norisināsies turpmākajās divās nedēļas nogalēs.

Pirmā spēle risinājās starp Beļavas un Narekas komandām, kas tika aizvadīta bez lieliem pārsteigumiem. Līdz ar spēles pirmajām minūtēm vadību uzņēmās Narekas spēlētāji. Jau pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāts uz tablo 27:12 (Nareka). Mača turpinājumā Narekas basketbolisti savu pārsvaru ievērojami palielināja un spēle noslēdzās ar rezultātu 107:52. Rezultatīvākie spēlētāji uzvarētajiem ar 33 punktiem bija Māris Baranovskis un ar 22 punktiem Mārtiņš Pētersons. Beļaviešu rindās 18 punktus guva Kaspars Korulis, 16 punktus – Elvijs Kapteinis.

Otrais mačs norisinājās starp Lokomotīvi/BJSS un Smilteni. Pirmās ceturtdaļas beigās sešu punktu handikapu ieguva Lokomotīve/BJSS (19:13). Otrajās desmit minūtēs Lokomotīve/BJSS spēlētāji palielināja savu pārsvaru vēl par sešiem punktiem (35:23), kas bija pietiekošs, lai uzvarētu visā spēlē. Mačs noslēdzās ar rezultātu 72:57. Uzvarētājiem 16 punktus guva Edvarts Krukovskis, bet pa 10 punktiem Sandim Dzērvem un Ivaram Skudram. Smiltenes komandā 19 punkti A.Ozoliņam.

Svētdienas diena turpinājās ar Beļavas un Rūsiņa dueli. Maču rezultatīvāk un veiksmīgāk iesāka beļavieši (21:15), kas jau rīta cēlienā bija aizvadījuši vienu cīņu. Beļava vadības grožus noturēja līdz pirmā puslaika beigām (36:32). Turpinājumā fantastiski rezultatīvu trešo ceturtdaļu aizvadīja komanda Rūsiņš, gūstot 31 punktu (63:50). Pēdējā ceturtdaļā vairs nenotika liela “izskaidrošanās”. Mačs noslēdzās ar “Rūsiņa” uzvaru (74:60). Uzvarētājkomandai 31 punktu guva Mārtiņš Bogdanovs, bet 15 – Normunds Lišiks. Beļavas komandā 14 punkti Oskaram Vīksnam, 13 – Aleksim Dāvidam.

Svētdienas pēdējā spēle norisinājās starp “Brālis” un Smiltenes vienībām. Mača liktenis tika izšķirts spēles pirmajā ceturtdaļā, kad Brālis ieguva graujošu 22 punktu handikapu (28:6). Mača turpinājumā rezultāta starpība turpināja pieaugt un spēle noslēdzas ar rezultātu 88:50. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājiem ar 35 punktiem bija Ronalds Elksnis, Mikum Freijam 12 punkti. Smiltenes komandā 16 punkti Aleksim Brālītim.

Šosvētdien, 8.maijā čempionātā tiks aizvadītas divas “krusta” spēles, bet vēlāk divi pusfināli:

Pl.10.00 6.vieta (Smiltene) – 3.vieta (Brālis)

Pl.11.30 5.vieta (Lokomotīve/BJSS) – 4.vieta (Beļava)