Svētdien, 8.maijā Gulbenes novada atklātā basketbola čempionāta ietvaros tika aizvadītas “krustu” spēles un pusfināli. Spraigās cīņās noskaidrojās, ka šosestdien par 1.-2.vietu cīnīsies Nareka un Brālis, par 3.-4.vietu – Rūsiņš un Beļava.

Pirmā “krusta” spēle risinājās starp “Brālis” vienību un Smilteni. Lai gan pēc iepriekšējā nedēļā aizvadītās savstarpējās apļa spēles pārliecinošs līderis bija komanda “Brālis”, tomēr svētdien bija jauna cīņa, un tā risinājās punkts punktā līdz pat pēdējai ceturtdaļai. Pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 18:17 (Brālis). Arī garajā pārtraukumā ejot saglabājās viena punkta handikaps, šoreiz gan smilteniešiem (37:36). Pēc nospēlētām 30 minūtēm krasi nekas nebija mainījies, joprojām viena punkta pārsvars (59:58 Brālis). Sekoja izšķirošā ceturtdaļa, kurā vairāk rezerves saglabājušās bija mājiniekiem. Mačs noslēdzās ar rezultātu 78:65 (Brālis). Uzvarētājiem 23 punktus guva Ronalds Elksnis, bet 19 punkti Ervīnam Ivanovam. Smiltenes komandā 22 punkti Uldim Slapjumam.

Otrais mačs norisinājās starp Beļavas un Lokomotīve/BJSS komandām. Šo maču noteikti var ierindot pie vienām no čempionāta intriģējošākajām cīņām. Lai gan, pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties, rezultāts uz tablo vēstīja 20:6 (Beļava), tomēr tas bija mānīgi. Jau nākošajās desmit minūtēs sekoja Lokomotīves/BJSS atbildes ofensīva (24:11). Garajā pārtraukumā beļavieši devās vien ar viena punkta pārsvaru (31:30). Turpinājumā sekoja mazrezultatīva gan trešā (12:10), gan ceturtā ceturtdaļa (11:13), kas risinājās punkts punktā. Mača galotnē pārliecinošāk nospēlēja Beļavas basketbolisti, izraujot uzvaru ar rezultātu 54:53. Rezultatīvākie spēlētāji Beļavas vienībā ar 14 punktiem bija Kristaps Pugačs un ar 13 punktiem Kaspars Korulis. Lokomotīve/BJSS rindās pa 11 punktiem guva Ēriks Ceplis un Eduards Krukovskis.

Svētdienas diena turpinājās ar pusfināliem. Pirmajā pusfinālpārī tikās Rūsiņš un Brālis. Atceroties abu komandu iepriekšējo tikšanos apļa spēlēs, kad ar viena punkta pārsvaru uzvaru izcīnīja Rūsiņš, solījās adrenalīnu izraisoša cīņa. Pirmajā ceturtdaļā laukumā agresīvāk un rezultatīvāk darbojās Brālis (20:12). Mača turpinājumā Rūsiņam ik pa mirklim izdevās pietuvoties Brālis vienībai, tomēr tā īsti apdraudēt viņu līderpozīcijas tā arī neizdevās. Spēle noslēdzās ar “Brālis” uzvaru (78:61). Uzvarētājkomandai 18 punktus guva E.Ivanovs, 16 punktus R.Elksnis. Rūsiņa komandā 20 punktus guva Normunds Lišiks, bet 18 – Gundars Rauza.

Otrā pusfinālspēle risinājās starp Nareka un Beļava vienībām. Bez īpašiem pārsteigumiem Narekas basketbolisti izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 72:59 (17:10; 20:6; 21:12; 14:31). Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājiem ar 18 punktiem bija Mārtiņš Pētersons, pa 13 punktiem Artūram Brūniņam un Kasparam Kalniņam. Beļaviešiem 29 puktus guva K.Pugačs, 8 punkti Aivara Dombra kontā.

Šosestdien, 14.maijā pl. 13.00, pēc novada Ģimeņu sporta svētkiem, tiks aizvadītas divas atlikušās čempionāta cīņas. Par 3.-4.vietu cīnīsies Rūsiņš ar Beļavu, bet par 1.-2.vietu Nareka un Brālis.