Aizvadītajā sestdienā Gulbenes sporta centrā septīto gadu pēc kārtas notika basketbola turnīrs „Egila Čakara piemiņas kauss”. Turnīrā tradicionāli piedalījās četras komandas: “BUKI”, VEF TD (VEF Tehniskais Dienests), Saldus un Lazdukalns. Šogad mazliet bija mainīts sacensību nolikums, jo uz turnīru tika aicinātas komandas vecuma grupā 30+. Arī spēles ilgums tika noteikts 2 x 15 minūtes.

Piekto reizi par turnīra čempioniem kļuva “BUKI”, kas finālspēlē pārspēja “VEF TD”. “BUKU” komandas sastāvā šogad spēlēja Gundars Rauza, Artūrs Brūniņš, Jurijs Aleksejevs, Daumants Dreiškens, Māris Sniķis, Māris Baranovskis un Pāvels Veselovs.

Pirmajā spēlē tikās BUKI un Lazdukalns komanda. Jau ar spēles pirmajām minūtēm laukumā dominēja BUKI, ātri gūstot septiņus bezatbildes punktus. Līdz puslaika beigām rezultāts uz tablo vēstīja 45:26 (BUKI). Iegūtais komfortablais pārsvars ļāva atlikušo mača daļu spēlēt vieglākā režīmā. Spēle noslēdzās ar rezultātu 69:53, BUKI svinēja uzvaru un varēja gatavoties cīņai par pirmo vietu. Uzvarētāju komandā rezultatīvākais ar 26 gūtiem punktiem bija Māris Baranovskis, 12 punkti Daumanta Dreiškena kontā. Lazdukalna vienībai 22 punktus realizēja Elvijs Kapteinis.

Otrajā spēlē tikās VEF TD un Saldus. Kā vēlāk izrādījās, šī bija dienas vissīvākā cīņa. Spēles sākumā vadībā izvirzījās Saldus, bet jau līdz puslaika beigām rezultāta starpība bija ļoti niecīga (25:24 Saldus). Otrajā puslaikā cīņa ritēja punkts punktā. Mača pēdējās minūtēs minimālu handikapu izdevās iegūt VEF TD komandai (60:55), lai svinētu uzvaru. 15 punktus VEF TD komandas labā guva Dainis Oberšats, bet 14 punkti Kasparam Ciprusam. Saldus vienībai 15 punktus guva Kārlis Žunda.

Cīņā par 3.vietu tikās Saldus un Lazdukalns. Saldus komandas agresīvais un rezultatīvais spēles sākums mača likteni izšķīra jau pirmajās minūtēs. Puslaiks noslēdzās ar iespaidīgu rezultātu 43:15, bet visa spēle - 83:41, ar Saldus komandas uzvaru.

Finālspēlē par pirmo vietu tikās BUKI un VEF TD. Arī šis mačs aizritēja pēc līdzīga scenārija, intriga pazuda jau mača sākumā. Pēc nospētām 15 minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja: 58:16 (BUKI). Lai gan otrajā puslaikā VEF TD atguva piecus punktus, tomēr BUKIEM izdevās uzvarēt ar nopietnu pārsvaru (101:64). Rezultatīvākais BUKIEM ar 26 punktiem bija Artūrs Brūniņš, M.Baranovska kontā 24 punkti. VEF TD komandai 17 punktus realizēja K.Cipruss. BUKU komandā par vērtīgāko spēlētāju atzina Māri Baranovski.

Pasākuma laikā tradicionāli norisinājās gan skatītāju konkurss, gan spēlētāju 3-punktu metienu konkurss, kurā arī šogad uzvarēja Artūrs Brūniņš, kā arī treneru (uzvarētājs A.Brūniņš) un sponsoru/draugu konkurss.

Organizatoru vārdā liels paldies turnīra regulārajiem sponsoriem: SEB bankai (Alūksnes filiāles pārvaldniekam Aigaram Aizupam), SIA „Rubate” (Andim Augulim un Mārim Sliedem), Gulbenes novada domei, Tirdzniecības centram „Valetta” (Jurģim Ābelem), AS “Attīstības finanšu institūcija ALTUM” (reģionālā centra vadītājs Valtis Krauklis), AS„Rankas piens”.

Balvas tapušas pateicoties SIA „KOPA” (Jurim Volodinam). Par informatīvo atbalstu pateicamies laikrakstam „Dzirkstele”.

Paldies Valērijai Olekšai un jauniešu centra „Bāze” hip-hop dejotājiem par priekšnesumiem spēļu pārtraukumos.