Latvijā otro gadu pēc kārtas norisinājās “Eiropas Sporta nedēļa", kas notika no 17. līdz 23. septembrim, ar mērķi iesaistīt ikvienu neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības.

Gulbenes novadā Eiropas sporta nedēļas ietvaros 17. septembrī Gulbenes sporta centrā notika Sporta spēļu diena, kurā norisinājās MIX volejbols un mini florbols. MIX volejbolā par uzvarētājiem kļuva komanda Gulbene: Inese Ubaga, Inita Medne, Dzintars Vasiļjevs, Kristers Kanaviņš. Savukārt mini florbolā sīvā cīņā uzvarēja Tirzas komanda: Dāvis Untāls, Oļegs Vīksniņš, Uvis Ziepnieks un Mārtiņš Jēgers.

23. septembrī jau sesto gadu visā Latvijā un, protams, arī Gulbenes novada Lejasciemā norisinājās „Olimpiskā diena”, kuras devīze šogad „Padod bumbu!” ir veltīta volejbola tradīciju stiprināšanai Latvijā. “Olimpiskās dienas” pasākumi notika 345 norises vietās ar vairāk nekā 115 800 dalībnieku, kas ir jauns rekords.

“Olimpiskā diena” vienlaicīgi visās Latvijas norises vietās, arī Lejasciemā un Gulbenes novada valsts ģimnāzijā, plkst. 10.00 sākās ar Olimpisko rīta vingrošanas kompleksu.

Lejasciemā sporta pasākums turpinājās ar Olimpiskā karoga pacelšanu, skanot Latvijas Olimpiskās komitejas himnai. Un šo atbildīgo uzdevumu veica mūsu olimpiskās sudraba medaļas īpašnieks bobslejists Daumants Dreiškens, kurš bija Gulbenes novada Olimpiskais vēstnesis un deva pirmo starta šāvienu jaunajiem sportistiem.

Pēc svinīgā atklāšanas pasākuma varēja sākties pasākuma galvenā daļa – Gulbenes novada skolēnu sporta spēles krosā. Pirmās 300 metru distancē devās jaunākās E grupas meitenes. Ļoti veiksmīgi sacensības iesāka Gulbenes vidusskola, jo viss goda pjedestāls piederēja viņām. Pirmajā vietā Arta Brokāne, otrā – Agate Ķikuste, bet trešā – Alise Ņečajeva. Zēni spēkiem mērojās 500 metru garā distancē un pārliecinoši uzvaras laurus plūca Gulbenes vidusskolas audzēknis Ričards Aizpurs, otrajā vietā Roberts – Dāvis Uzuliņš (Stāķu psk), bet trešajā pozīcija Adrians Andževs (Gulbenes 2.vsk).

D grupas meitenēm 500 metru garajā distancē uzvarēja Krista Korkina (Gulbenes vsk), otrajā vietā Evelīna Lazdiņa (K.Valdemāra psk), bet trešā Monta Zauriņa (Lejasciema vsk). Zēni veica 800 metru garu distanci un par godalgoto trijnieku izvērtās ļoti sīva cīņa. Finiša spurtā noskaidrojās, ka par uzvarētāju kļuva Gulbenes vidusskolas pārstāvis Deniss Ciunelis, otrajā pozīcijā ar vienādu rezultātu Artūrs Igaviņš (Lejasciema vsk), bet trešais Oskars Kuropatkins (Stāmerienas psk).

C grupas meitenes veica 1000 metru garu distanci. Labāko rezultātu šajā grupā uzrādīja Agnese – Keita Birzniece (Gulbenes vsk), otrajā vietā Jolanta Pence (Lejasciema vsk), bet trešā – Anete Aumeistere (Gulbenes novada valsts ģimnāzija). Jaunieši spēkiem mērojās 1500 metros. Pārliecinošu sniegumu demonstrēja un augstvērtīgu rezultātu uzrādīja Ričards Andrejevs (Gulbīša vsk), uzvarot ar lielu pārsvaru. Otrajā vietā Rolands Blūms (Gulbenes vsk), trešais Armands Griestiņš (Tirzas psk).

B grupas jaunietēm 1500 metru distancē triumfēja Violeta Semjonova no Galgauskas psk, tikai sekunde no viņas šķīra Jeļizavetu Černovu (2.vsk), bet trešo vietu ieguva Aiva Rinase (Lizuma vsk). Jauniešiem 2000 metru distancē vislabāko rezultātu uzrādīja Ēvalds Barkāns no Rankas psk. Otro vietu izcīnīja Lauris Lapsa (2.vsk), bet trešo – Matīss Aigars (Lizuma vsk).

Vecākās “A” grupas jaunietes spēkiem mērojās 2 kilometru distancē. Par uzvarētāju kļuva Lejasciema vsk audzēkne Eva Bērziņa, otrajā pozīcijā Līga Nogobode (Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālā struktūrvienība), bet trešo vietu izcīnīja Aivita Lasmane (ģimnāzija). Jaunieši veica 3 kilometru distanci un par uzvarētāju kļuva Ritvars Sebris (Lizuma vsk), otrajā vietā Nauris Ciekurzis, bet trešais Valts Zaķis (abi ģimnāzija).

Komandu absolūtajā vērtējumā par uzvarētājiem kļuva Gulbenes vidusskola un ieguva lielo kausu. Vecuma grupu vērtējumā - E grupā uzvarēja Gulbenes vsk, otrie – Gulbenes 2.vsk, trešie – Stāķu psk. Arī D grupā uzvarēja Gulbenes vsk, otrie – Lejasciema vsk, trešie – Stāmerienas psk. C grupā par uzvarētājiem kļuva Lejasciema vsk, otrie – Gulbenes vsk, trešie – Gulbenes 2.vsk. B grupā pirmo vietu izcīnīja Lizuma vsk, otrie – Gulbenes 2.vsk, trešie – Druvienas psk. A grupā par uzvarētājiem kļuva Gulbenes ģimnāzija, otrie – Lizuma vsk, trešie – Gulbenes 2.vsk.