Pagājušajā sestdienā norisinājās Gulbenes pilsētas atklātās ziemas sporta spēles, kas norisinājās piecos sporta veidos: distanču slēpošanā, novusā, galda tenisā, šautriņu mešanā un dambretē.

Distanču slēpošana risinājās slēpošanas – biatlona trasē un uz starta stājās 49 sportisti, lai veiktu atbilstoši savai vecuma grupai paredzētu distanci brīvajā stilā. Pirmie sacensības sāka jaunāko grupu slēpotāji, veicot 1 km garu distanci. 2007.gadā dzimušām meitenēm uzvarēja Loreta Beāte Dzirkale, bet zēniem pirmo vietu izcīnīja Mārtiņš Griķis, otrais – Martins Kristers Celms, bet trešajā pozīcijā Adrians Stepe. 2004.-06.gadā dzimušām meitenēm risinājās ļoti sīvā cīņa par 1.-4.vietu. Rezultātā par uzvarētāju kļuva Evelīna Lazdiņa, par trīs sekundēm lēnāk slēpoja un otro vietu ieguva Elizabete Galvane, bet vēl četras sekundes vēlāk finišu sasniedza un trešo vietu izcīnīja Arta Jankava. Šīs vecuma grupas zēni veica 3 kilometru distanci un diezgan pārliecinoši uzvaru svinēja Rihards Berkolds. Aiz viņa otrajā pozīcijā Dāvis Ende, bet trešo labāko rezultātu sasniedza Jānis Kubuliņš. 2001.-03.gadā dzimušām meitenēm uzvarēja Ērika Jermacāne, kas nedēļu atpakaļ Latvijas čempionātā izcīnīja trešo vietu savā vecuma grupā. Savukārt zēniem bija jāveic divas reizes garāka distance – 6 km. Par uzvarētāju kļuva Gustavs Galvans, otrajā vietā Oskars Jaunbērziņš, bet trešo vietu izcīnīja Raitis Kaspars. Sievietēm 2000.gadā dzimušām un vecākām par uzvarētāju 3 kilometru distancē kļuva Dace Anča, otrajā pozīcijā Sandra Volodina, bet trešo vietu izcīnīja Dana Puidze. Vīriešiem izvērtās sīva cīņa 6 kilometru distancē. Pēc pirmajiem 3 kilometriem uz pirmo pozīciju pretendēja trīs dalībnieki, tomēr otrajā distances daļā noskaidrojās, ka par uzvarētāju kļuvis Raivis Ančs, otrajā vietā Imants Āboliņš, bet trešo vietu ieguva Jānis Ģērmanis. Senioriem V 50+ grupā 3 kilometros uzvaras laurus plūca Harijs Āboliņš, otrajā pozīcijā ierindojās Valdis Mednis, bet trešais Jānis Ančs. Dāmām S 50+ grupā 2 kilometru distancē par uzvarētāju kļuva Ņina Travina, bet otrajā vietā Zaiga Baltā.

Novusā bija pulcējies kupls dalībnieku skaits: deviņas dāmas un astoņpadsmit kungi. Dāmas “izspēlēja apli” – katra ar katru, tādejādi noskaidrojot godalgoto vietu ieguvējas. Ar sešām uzvarētām cīņām un diviem neizšķirtiem (14 punkti) pirmo vietu izcīnīja Ieva Vāgentroce. Sīvā cīņā par otro vietu ar 11 punktiem veiksmīgāka izrādījās pagājušā gada pilsētas ziemas sporta spēļu uzvarētāja Aiga Putne, kas trešajā pozīcija ar 11 punktiem atstāja Gitu Dobenbergu. Lai gan savstarpējā cīņā bija neizšķirts, tomēr Aiga bija izcīnījusi par vienu uzvaru vairāk, kas ļāva viņai ieņemt augstāku pozīciju.

Astoņi labākie vīrieši pēc apakšgrupu spēlēm turpināja cīņu finālastotniekā. Finālam kvalificējās Dainis Ķelle, Igors Bambulis, Andrejs Kondričs, Jānis Āre, Aldis Strads, Pēteris Rikveilis, Roberts Svidrickis un Arnis Tipāns. Ar izcīnītiem 11 punktiem (piecām uzvarām, vienu neizšķirtu un vienu zaudējumu) par uzvarētāju kļuva pērnā gada čempions Dainis Ķelle. Lai noskaidrotu otrās vietas ieguvēju, bija jāskaita “mazie punkti”, kā rezultātā ar deviņiem punktiem otro vietu izcīnīja Igors Bambulis, bet ar trešo vietu nācās samierināties Andrejam Kondričam.

Galda tenisā piedalījās 19 kungi un 4 dāmas. Vīrieši tika sadalīti četrās apakšgrupās, no kurām divi labākie turpināja cīņu par medaļām. Finālsacensības turpināja Dainis Neilands, Aigars Žvīgurs, Andris Neilands, Dzintars Abakoks, Egons Kliesmets, Ģirts Krukovskis, Nauris Sirmacis un Mārtiņš Ribakovs, savstarpēji izspēlējot apli, kurā “līdzi gāja” apakšgrupu savstarpējās spēles. Par pilsētas čempionu galda tenisā pārliecinoši kļuva Mārtiņš Ribakovs, kurš visās sestdienas spēlēs izcīnīja uzvaru. Otrajā pozīcijā Andris Neilands, kurš finālturnīrā izcīnīja piecas uzvaras un piedzīvoja divus zaudējumus. Tikpat punktus izcīnīja arī Dainis Neilands, tomēr savstarpējā cīņā pārāks bija Andris, tādejādi viņam trešā vieta.

Dāmām, uzvarot visās trīs spēlēs, pirmo vietu izcīnīja Vita Kore. Otrajā pozīcijā Inga Pērkone, bet trešo vietu izcīnīja Lāsma Kazjukoviča.

Šautriņu mešanā piedalījās 22 kungi un 6 dāmas no Gulbenes novada, Vecpiebalgas, Viļāniem un Kārsavas. Kungiem par uzvarētāju kļuva Juris Aleksāns, aiz sevis otrajā vietā atstājot Aivaru Šutku no Viļāniem, bet trešo vietu izcīnīja Dzintars Salmiņš un Ilgvars Gritāns (Viļāni). Dāmām uzvarētājas tituls aizceļoja uz Viļāniem Marijai Ružānei. Otrajā vietā Zeltīte Strade, bet trešajā pozīcijā Elīna Putniņa un Ieva Pērkone.

Dambretē dalībnieki izspēlēja divas kārtas un par uzvarētāju ar 10 punktiem kļuva pagājušā gada čempions Dzintars Znots. Otrajā vietā ar 7 punktiem Jānis Bokalders, bet trešā vieta Rolandam Luikam (4 punkti).

Svētdien uz Ušura ezera norisinājās Jaungulbenes pagasta un Gulbenes pilsētas atklātās ziemas sporta spēles zemledus makšķerēšana, kurās piedalījās 41 dalībnieks no Gulbenes novada un tuvākajiem kaimiņu novadiem. Vīriešu konkurencē par uzvarētāju kļuva pērna gada otrās vietas ieguvējs no Ļaudonas Zintis Viļevičs (2.588 kg), otro vietu ieguva jaungulbenietis Juris Lazdiņš (2.242 kg), kurš pērn bija trešajā pozīcijā. Bet trešo vietu ieguva eksčempions ļaudonietis Valdis Barūklis (2.036 kg). Sieviešu konkurencē tāpat kā pērn par uzvarētāju kļuva Ilze Barūkle (1.274 kg, Ļaudona), otrajā pozīcijā Liene Strušele (Ērgļi), viņai 0.816 kg loms, bet ar 0.152 kg lielu lomu trešajā pozīcijā Anna Pilmane (Gulbene). Jauniešu konkurencē par uzvarētāju kļuva litenietis Mareks Jesiļevičs (0.340 kg), otrajā vietā Dāvis Strads (Ļaudona, 0.032 kg).

Titulu “ātrākā zivs” ieguva Kalvis Laivods (Koknese), bet “smagākais loms” uzvarētājam Z.Viļevičam.

Pēc divām nedēļām notiks Gulbenes novada ziemas sporta spēles, kad 4.februārī novada ziemas sporta veidu pārstāvji spēkiem mērosies septiņos sporta veidos: distanču slēpošanā, zemledus makšķerēšanā, galda tenisā, novusā, šautriņu mešanā, šahā un dambretē.