Aizvadītajā svētdienā Priekuļu biatlona-distanču slēpošanas kompleksā risinājās Latvijas sporta veterānu savienības 54.sporta spēles distanču slēpošanā. Sacensībās piedalījās kupls dalībnieku skaits - 150 sportisti no 21 pašvaldības. Intriga par kopvērtējuma uzvarētājiem saglabājās līdz sacensību izskaņai - stafetes slēpojuma. Gulbenes novada komandai bija svarīgais uzdevums – aizstāvēt uzvarētāju titulu. Šogad Gulbenei cīņa bija ar Madonas un Cēsu novada pašvaldībām. Tomēr komandu vērtējumā sesto gadu pēc kārtas pārliecinoši uzvaru svinēja Gulbenes novads, iegūstot maksimālo punktu skaitu – 120 punktus. Otrie ar 114 punktiem – madonieši, bet trešajā vietā ar 113 punktiem mājinieki Cēsu novads. Gulbenes novadu sacensībās pārstāvēja 13 dalībnieki.

Jau pēc pirmajām finišējušajām dāmām Gulbenes novadam pirmās zelta godalgas - S 80+ grupā 1 kilometra distancē to izcīnīja Rita Vucēna, bet S 75+ par uzvarētāju kļuva Zaiga Baltā. Ņina Travina S 65+ grupā ieguva otro vietu. 2 kilometru slēpojumā Andrejs Vācietis V 80+ grupā izcīnīja zelta godalgu. Pirmo vietu V 75 + grupā izcīnīja Jānis Ančs, savukārt S 45 + vecuma grupā Sandrai Volodinai bronzas medaļa – trešā vieta.

5 kilometru distancē S 35+ grupā pirmo vietu izcīnīja Inga Dauškāne. V 55+ grupā par uzvarētāju kļuva Antis Zunda. Ļoti labu sniegumu demonstrēja Edgars Gargurnis V 45+ grupā, kur ļoti spēcīgā un skaitliski lielā konkurencē (22 dalībnieki) izcīnīja sesto vietu. Nopietna konkurence bija arī Harijam Āboliņam, viņam V 65+ grupā devītā pozīcija.

Jaunākās vīriešu grupas veica 10 kilometru distanci. V 40+ grupā gulbeniešiem dubultuzvara – pirmajā vietā Raivis Ančs, bet Imants Āboliņš ierindojās otrajā pozīcijā, zaudējot vien astoņas sekundes.

Stundu vēlāk starts tika dots jauktajai stafetei, kur kungi slēpoja 2 kilometri, bet dāmas 1 kilometru. Stafešu slēpojums solījās būt interesants. Pēc individuālajām sacensībām Gulbenes novads ar vienādu punktu skaitu dalīja pirmo pozīciju ar Madonas novadu.

Gulbeniešiem pirmajā posmā startēja Antis Zunda. Viņš savā etapā finišēja trešais. Otrajā posmā devās Dace Anča, kura stafeti Ingai Dauškānei nodeva jau kā pirmā. Inga attālumu starp konkurentēm vēl palielināja un pēdējo posma slēpotājam Raivim Ančam uzdevums bija tikai nosargāt izcīnīto līderpozīciju, kas viņam arī izdevās. Uzvara stafetes slēpojumā Gulbenes novadam nodrošināja pārliecinošu uzvaru komandu vērtējumā.