11. martā Gulbenes sporta centrā noslēdzās Gulbenes novada 2016./17.gada čempionāts dāmu I līgai un kungiem. Par uzvarētājām I līgā kļuva pagājušā gada čempiones Lizuma komanda. Vīriešiem par čempioniem kļuva Litene/veterāni komanda.

Dāmu I līgā visu sezonu bez zaudējumiem cīnījās Lizuma spēlētājas, arī pēdējās divas spēles nebija izņēmums. Sestdienas pirmajā cīņā viņas ar 2:0 (25:10; 25:10) pārliecinoši guva uzvaru pār BJSS A komandu, bet vēlāk divos setos (25:16; 25:18) lika kapitulēt savām tuvākajām sāncensēm - Gulbenes sporta centram, tādejādi apliecinot savu pārākumu un nodrošinot sev čempionu titulu. Komandas sastāvā spēlēja Liene Ķikuste, Agnese Melne, Mairita Buklagina, Evija Morozova Madara Strade, Anete Jukse, Elīna Aģe, Diāna Melle un Alise Aigare. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju komandā tika atzīta Mairita Buklagina.

Trīs uzvaras Sporta centra dāmām, divos setos viņas pārspēja BJSS A jaunietes un Gulbenes II komandu, savukārt sīvā trīs setu (22:25; 25:21; 15:10) cīņā lika kapitulēt Gulbenes dāmu komandai, kurai bija ļoti nepieciešama uzvara, lai aizķertos godalgotajā trijniekā. Līdz ar to Gulbenes sporta centrs izcīnīja otro vietu. Komandas sastāvā spēlēja Marika Vizule, Laura Stradiņa, Lauma Lazdiņa, Līva Misiņa, Madara Umure, Arta Buklagina, Maija Smiltniece, Sanita Pastare, Evita Ūzuliņa un Laila Melle, komandas vērtīgākā spēlētāja – Laura Stradiņa.

BJSS 2000 jaunietes čempionātu noslēdza jau iepriekšējā sabraukumā, tādejādi šoreiz viņas varēja tikai sekot līdzi, kā izvērtīsies cīņa par bronzas godalgām ar Gulbenes komandu. Piedzīvotais Gulbenes dāmu zaudējums spēlē pret Gulbenes sporta centru liedza Gulbenei iekļūt godalgās (autores piezīme: pirmo reizi, kopš komanda piedalās novada čempionātos). Tā rezultātā BJSS 2000 komanda izcīnīja augsto trešo vietu un bronzas godalgas. Komandas sastāvā spēlēja: Kristiāna Žvarte (vērtīgākā komandas spēlētāja), Jeļizaveta Černova, Egita Kušķe, Kintija Opinsone, Elīna Bērziņa, Enija Baumgarte, Kristine Bičkovska, Alise Briede, komandas trenere Solvita Vīcupa.

Tabula dāmu I līgas komandām

                                           Uzvaras                Zaudējumi          Punkti

Lizums                                  10                           0                              29

Gulbenes sporta centrs           7                              3                              21

BJSS 2000                             5                              5                              15

Gulbene                                 5                              5                              14

BJSS A                                 3                              7                              10

Gulbene II                              0                              10                           1

Vīriešu komandām čempionāta ietvaros bija atlikušas deviņas spēles. Savu vērtīgāko uzvaru Litene/veterāni izcīnīja cīņā pret Litenes komandu, kuriem tas bija pirmais un vienīgais zaudējums čempionātā. Tā sīvā trīs setu (25:18; 22:25; 15:11) cīņā Litene/veterāni vienība izcīnīja uzvaru, kas ļāva cerēt uz zelta godalgām. Otrā svarīgajā mačā Litene/veterāni divos (25:21; 25:21) setos guva uzvaru pār Lejasciemu, līdz ar to nodrošinot sev čempiona titulu. Lai gan pēdējā spēlē ar Gulbeni viņi piedzīvoja zaudējumu ar 0:2 (19:25; 23:25), tomēr kārotais uzvarētāju kauss tika iegūts. Litene/veterāni sastāvā spēlēja Guntis Rakstiņš, Imants Kairišs, Kaspars Spirks, Dzintars Adlers, Egīls Mūrnieks, Janeks Ekurs, Rinārs Teters, Kārlis Jakobsons un Armīns Zirģelis, komandas pārstāvis Vitālijs Platais. Par vērtīgāko komanda tika atzīts Armīns Zirģelis.

Litenes komandai sestdienas pirmā mača pirmais sets pret Lejasciemu bija īsta drāma, jo noslēdzās ar rezultātu 34:32 (Litene), arī otrais sets ritēja punkts punktā un noslēdzās ar 25:23 par labu Litenei. Iztērētie spēki nākamajā cīņā pret Litene/veterāni vienību liedza viņiem izcīnīt uzvaru (1:2), vēl neliela cerība kļūt par čempioniem saglabājās līdz pēdējās spēles pirmajam setam, kad litenieši ar rezultātu 27:29 piekāpās Cunami vienībai. Lai gan atlikušajos divos setos viņi izcīnīja pārliecinošu uzvaru, ar to nepietika, lai punktu summā pārspētu veterānus. Rezultātā Litenes komandai šogad otrā vieta. Komandas sastāvā spēlēja Andrejs Krikovs, Roberts Platais, Nauris Pulkstenis (vērtīgākais spēlētājs), Mārtiņš Mohovikovs, Gints Grodnis, Ralfs Skopāns, Ervīns Spridzāns, Jānis Bērziņš, Gints Markovs un Viktors Visočanskis, komandas pārstāvis Vitālijs Platais.

Pirms sestdienas spēlēm intriga saglabājās par 3.-4.vietas likteni starp Gulbeni un Lejasciemu. Sestdienas pirmajās spēlēs abas komandas piedzīvoja zaudējumu: Lejasciems piekapās Litenei, bet Gulbene negaidīti atzina Cunami vienības pārākumu, kas sīvā trīs setu cīņā guva uzvaru (25:21; 22:25; 10:15). Otrajā spēlē Lejasciems divos setos kapitulēja Litene/veterāni vienībai, savukārt Gulbene izcīnīja uzvaru pār Jaungulbeni (25:12; 25:13). Tā kā atlikušajā spēlē Lejasciemam uzvara ar 2:0 pār Jaungulbeni, tad Gulbenei pēdējā mačā bija nepieciešams uzvarēt vismaz vienā setā. Tas arī izdevās, jo gulbenieši spēja koncentrēties, gūstot uzvaru pār Litene/veterāni ar rezultātu 2:0. Eksčempioniem Gulbenei šogad trešā vieta. Sastāvā spēlēja: Dzintars Vasiļjevs, Kārlis Karolis, Mārtiņš Valainis, Ritvars Ginevičs, Aivars Berkolds, Rihards Mihailovs, Jānis Romers un Kārlis Mucenieks. Par komandas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Dzintars Vasiļjevs.

Pirms sestdienas cīņām intriga saglabājās arī par 5.-6.vietas likteni. Tā pirmajā mačā Jaungulbene ar 2:1 25:17; 16:25; 155:13) pārspēja Cunami vienību, kas deva cerības jaungulbeniešiem izcīnīt piekto vietu, tomēr jau nākamajā mačā šīs cerības tika sagrautas, jo Cunami pārspēja Gulbeni, tādejādi ierindojoties piektajā pozīcijā.

Tabula kungu komandām

                                                 Uzvaras                Zaudējumi          Punkti

1. Litene/veterāni                            9                              3                              28

2. Litene                                        11                           1                              27

3. Gulbene                                      8                              4                              24

4. Lejasciems                                 7                              5                              21

5. Cunami                                       3                              9                              11

6. Jaungulbene                                 2                              10                           8

7. Lizums                                        2                              10                           7

Dace Anča