Pagājušajā sestdienā turpinājās Gulbenes novada atklātais basketbola čempionāts vīriešiem. Divas uzvaras izcīnīja vairāku iepriekšējo gadu čempioni “Nareka” un komanda “Standarts”. Pa vienai uzvarai guva “Brālis” un Alsviķi/Steelconstructor.

Sestdienas pirmajā cīņā tikās Standarts un Beļava. Tika aizvadīta ļoti mazrezultatīva spēle. Mača sākumā 8:0 panāca Standarts, līdz ceturtdaļas beigām 12:8. Otrajās astoņās minūtēs Beļava ne tikai atspēlējās, bet ieguva nelielu handikapu 21:19. Pēc garā pārtraukuma precizitāte nebija uzlabojusies un atkal mazliet veiksmīgāki bija komanda Standarts, kas bija guvuši 3 punktu pārsvaru (30:27). Vēl sešas minūtes līdz spēles beigu signālam cīņa risinājās līdzīgi (31:30 Standarts), tomēr mača galotni komanda Standarts aizvadīja ļoti pārliecinoši, uzvarot visā spēlē ar rezultātu 46:34. Uzvarētāju komandā rezultatīvākais spēlētājs ar gūtiem 13 punktiem bija Mārtiņš Kromulis, 7 punkti Pēterim Zvirgzdiņam un Sandim Icakam. Beļavas komandai Artūrs Ozoliņš guva 14 punktus, bet Kaspars Korulis komandas labā realizēja 7 punktus.

Otrajā spēlē tikās pagājušās sezonas finālkomandas “Nareka” un “Brālis”. Pirmā ceturtdaļa risinājās līdzīgi (24:21 Nareka). Otrajās astoņās minūtēs joprojām laukumā risinājās līdzvērtīga cīņa, tomēr arvien lielāku handikapu izdevās iegūt pērnā gada čempioniem (49:41 Nareka). Pēc pārtraukuma liktenīgo izrāvienu izdarīja narekieši (24:14), kas ļāva uzvarēt visā spēlē ar rezultātu 87:73. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājiem ar 32 punktiem bija Artūrs Brūniņš, 15 punkti Māra Baranovska kontā. Brālis komandā 20 punkti Jānim Dumburam, bet 17 – Ervīnam Ivanovam.

Trešā cīņa norisinājās starp Rūsiņu un Standartu. Abas komandas bija noskaņojušās sīvai cīņai, kas bija vērojama līdz pēdējai ceturtdaļai. Četru punktu pārsvaru Standarts ieguva pirmajās astoņās minūtēs (17:13) un, kā mača galotnē izrādījās, lielāko pārsvaru. Otrās ceturtdaļas sestajā minūtē Rūsiņš izlīdzināja rezultātu (26:26), tomēr līdz pārtraukumam atkal Standarts atguva pārsvaru (33:28). Mazrezultatīvā trešā ceturtdaļa aizritēja līdzīgi (43:38). Pēdējās ceturtdaļas pirmajā minūtē Rūsiņš pietuvojās līdz 3 punktu deficītam, tomēr turpinājumā tā arī tuvāk nepiekļuva. Spēle noslēdzās ar Standarts komandas uzvaru (54:48). Uzvarētājiem 15 punktus guva Mārtiņš Kromulis, 12 punkti Normundam Lišikam. Rūsiņš komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 15 punktiem bija Mārtiņš Ķikusts, 11 punktus realizēja Gints Grodnis.

Ceturtais sestdienas mačs risinājās starp Brālis un Tālavas punktdari vienībām. Pirmā ceturtdaļa tika aizvadīta punkts punktā (18:17, Brālis), tomēr jau otrajā cēlienā Brālis komanda izdarīja nopietnu izrāvienu (42:28). Mača turpinājumā rezultāta starpība turpināja palielināties un spēle noslēdzās ar Brālis uzvaru (93:58). Uzvarētāju rindās ar 22 realizētiem punktiem izcēlās M.Mamedovs, Jānim Domburam 23 punkti. Tālavas punktdariem 19 punktus realizēja Sandis Dzērve, 12 punkti Regnāram Bērziņam.

Piektajā spēlē tikās Alsviķi/Steelconstructor un BJSS. Viesu komandai atkal izdevās jau mača sākumā satriekt turnīra jaunāko komandu (25:7). Arī turpinājumā Alsviķu basketbolisti palielināja pārsvaru, uzvarot ar rezultātu 82:46. Alsviķi/Steelconstructor komandai uzvaru izcīnīt ar 27 gūtiem punktiem palīdzēja Mārtiņš Pētersons un Kārlis Mediss (12 punkti). BJSS komandai 22 punktus realizēja Nauris Dīvāns, Kristiānam Šulcam 7 punkti.

Pēdējā spēlē Nareka ar rezultātu 93:45 izcīnīja savu trešo uzvaru čempionātā pār Tālavas punktdariem. Ar 24 punktiem uzvarētājvienībā izcēlās Māris Baranovsis, bet 22 punktus realizēja Arturs Brūniņš. Tālavas punktdariem rezultatīvākais ar 16 punktiem izrādījās Ingus Kazjukovičs, bet 12 punktus komandai realizēja Regnārs Bērziņš.