1.maijā turpinājās Gulbenes novada atklātais basketbola čempionāts vīriešiem. Divas uzvaras izcīnīja komanda “Brālis” un komanda “Standarts”. Pa vienai uzvarai guva “Standarts”, “Nareka”, “Beļava” un Alsviķi/Steelconstructor.

Pirmajā spēlē tikās Alsviķi/Steelconstructor un Tālavas punktdari. Lai gan mača pirmās minūtes rezultatīvāk laukumā darbojās Tālavas punktdari (7:4), tomēr jau pirmās ceturtdaļas beigās kaimiņu novada komanda bija guvusi ievērojamu pārsvaru (19:7). Turpinājumā Alsviķi rezultāta starpību turpināja palielināt. Spēle noslēdzās ar rezultātu 83:44 (Alsviķi/Steelconstructor). Uzvarētāju komandā rezultatīvākais spēlētājs ar gūtiem 24 punktiem bija Mārtiņš Pētersons, 17 punkti Kristapam Marķitānam. Tālavas punktdari komandai Ēriks Ceplis guva 10 punktus, bet Sandis Dzērve komandas labā realizēja 9 punktus.

Otrajā spēlē spēkiem mērojās komandas “Standarts” un “BJSS”. Mazrezultatīvs pirmais puslaiks izrādījās BJSS vienībai (9 punkti) – 9:32. Trešā ceturtdaļa ritēja līdzīgi, tomēr atgūt zaudēto bija neiespējami. Spēle noslēdzās ar Standarts komandas uzvaru 68:37. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājiem ar 21 punktu bija Mārtiņš Kromulis, 20 punkti Oļega Veselova kontā. BJSS komandā 11 punkti Kristiānam Šulcam, bet 6 – Naurim Dīvānam, Rinaldam Ozeram un Markusam Pušpuram.

Trešā cīņa risinājās starp Beļavu un Brālis komandu. Spēli veiksmīgāk iesāka Brālis, panākot 0:9. Tomēr līdz ceturtdaļas beigām beļavieši gandrīz zaudēto bija atguvuši (15:16, Brālis). Otrajā ceturtdaļā izšķirošo pārsvaru izdevās iegūt Brālis vienībai, panākot 40:22. Trešajā ceturtdaļā Beļava atguva 2 punktus (43:59). Pēdējās astoņās minūtēs Brālis vienība realizēja tikai 3 punktus, uz ko Beļava atbildēja ar 10 gūtiem punktiem, kas izrādījās nepietiekoši, lai pacīnītos par uzvaru. Spēle noslēdzās ar Brālis komandas uzvaru (62:53). Uzvarētājiem 17 punktus guva Mikus Freijs un M.Mamedovs. Beļavas komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 21 punktu bija Kristaps Pugačs, 16 punktus realizēja Mārtiņš Korulis.

Ceturtajā 1.maija mačā tikās Nareka un Rūsiņš vienības. Pirmā ceturtdaļa risinājās punkts punktā (18:16, Nareka). Otrajā astoņminūtē Nareka ieguva nelielu handikapu (35:28). Pēc pārtraukuma joprojām laukumā bija vērojama līdzvērtīga cīņa (48:42, Nareka). Mača galotni aukstasinīgāk nospēlēja Nareka, izcīnot uzvaru ar rezultātu 64:51. Uzvarētāju rindās ar 33 realizētiem punktiem izcēlās Māris Baranovskis, Artūram Brūniņam 10 punkti. Rūsiņš komandai 16 punktus realizēja Jānis Lapss, 9 punkti Gintam Grodnim.

Piektajā spēlē tikās Beļava un Tālavas punktdari. Jau mača pirmajā ceturtdaļā nopietnu pārsvaru ieguva Beļava (17:6). Arī turpinājumā Beļavas basketbolisti turpināja palielināt savu pārsvaru, pēc puslaika panākot 36:11, bet visā spēlē svinot uzvaru ar rezultātu 73:30. Uzvarētājvienībai ar 22 gūtiem punktiem izcēlās Artūrs Ozoliņš, bet Oskars Vīksna realizēja 11 punktus. Tālavas punktdari komandai 11 punktus guva Sandis Dzērve un Ivars Skudra.

Pēdējā cīņa risinājās starp Rūsiņš un Brālis vienībām. Tika gaidīta sīva cīņa, par ko gan neliecināja mača pirmā ceturtdaļa. Spēles sākumu daudz veiksmīgāk uzsāka Brālis (22:9). Tomēr Rūsiņš komanda netaisījās dāvināt vieglu uzvaru pretiniekiem. Jau otrajās astoņās minūtēs viņiem izdevās atspēlēt 7 punktus (34:28, Brālis). Saspringtā un agresīvā spēles otrā puse ritēja ar mainīgiem rezultātiem. Izšķirošo pārsvaru Brālis komanda ieguva ceturtās ceturtdaļas pirmajās divās minūtēs, panākot 60:43. Mačs noslēdzās ar rezultātu 65:54. Brālim šī bija jau piektā uzvara sešās spēlēs, kas nodrošina viņiem iekļūšanu finālturnīrā, kurā tiksies labākās četras vienības. Ar 26 punktiem uzvarētājvienībā izcēlās M.Mamedovs, bet 17 punktus realizēja Jānis Dumburs. Rūsiņš spēlētājiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Gints Grodnis, bet 11 punktus komandai realizēja Jānis Lapss.