5.maijā ar svinīgām uzrunām, lentas griešanu un vairāk nekā 160 vieglatlētu startiem tika atklāts Gulbenes stadions. Šajā vasarā stadiona pārbūvei sekoja daudzi: gan sportisti, gan būvdarbu speciālisti, gan interesenti, tāpēc piektdien bija prieks par sen lolota sapņa piepildīšanos.

Atklāšanas pasākumā apsveikuma un pateicības vārdus, kā arī laba vēlējumus teica Latvijas Vieglatlētikas savienības jaunā prezidente – Eiropas čempione un Pasaules čempionāta 2.vietas ieguvēja tāllēkšanā Ineta Radeviča, Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis un Gulbenes sporta centra direktors Ziedonis Lazdiņš, kurš būvdarbus uzraudzīja īpaši atbildīgi.

Stadiona lentu pārgrieza A.Apinītis, I.Radeviča, Z.Lazdiņš, Gulbenes novada domes izpilddirektore Guna Švika un Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls, kurš deva simbolisku starta šāvienu “paaudžu stafetes” dalībniekiem: Laurim Lapsam, Līvai Ejubai, Rolandam Blūmam, Andai Kablukovai, Oskaram Vīksnam, Danai Vasiļenko, Kristīnei Andrejvai, Harijam Āboliņam un Voldemāram Mezītim.

Stadiona atklāšanā piedalījās vieglatlēti no Alūksnes, Apes, Balvu, Cesvaines, Madonas, Raunas, Smiltenes, Skrīveru, Valmieras, Valkas un Gulbenes novadiem, kuri spēkiem mērojās trīs vecuma grupās un divpadsmit disciplīnās.

Sacensības uzsāka dāmas 100 metru distancē un Gulbenes novadam viss goda pjedestāls – 1.vieta Andai Kablukovai, 2.vieta Līgai Svetlovai, bet 3.vieta Danai Vasiļenko. Jaunietēm uzvaras laurus plūca kaimiņu novada sportistes. Vīriešiem finālskrējienam kvalificējās četri gulbenieši, sudraba godalgu izcīnīja Dilans Kurepins. V 40+ grupā ļoti labu sniegumu demonstrēja un pirmo vietu ieguva Voldemārs Mezītis.

400 metru distancē sīvā duelī ar Balvu sporta skolas pārstāvi Anda Kablukova izcīnīja pirmo vietu. Vīriešiem uz otrās vietas pakāpiena kāpa Valts Zaķis, bet trešo vietu izcīnīja viņa treniņu biedrs Artis Lūsis. Jauniešu konkurencē Rolands Blūms izcīnīja otro vietu. Jāpiebilst, ka viņš sacentās ar trīs gadus vecākiem jauniešiem.

800 metru distancē dāmām pārliecinošu uzvaru svinēja Guna Ģērmane. Savukārt Gulbenes novada jaunietēm viss goda pjedestāls: 1.vietā Jeļizaveta Černova, 2.vietā Violeta Semjonova, bet 3.vietā Santa Vīksniņa.

Kristaps Vējš-Āboliņš kļuva par dubultuzvarētāju, uzrādot labāko rezultātu gan 1500, gan 3000 metru distancēs. Dubultuzvara V 40+ grupā arī Antim Zundam. 3 kilometru skrējienā vīriešiem otro labāko rezultātu uzrādīja Nauris Ciekurzis, bet trešajā vietā Lauris Ozols. Dāmām 3000 metru distancē uzvaras lauri Gunai Ģērmanei, bet S 35+ grupā pirmo vietu izcīnīja Ilze Boldāne.

3 kilometru soļošanā vīriešiem pārliecinošu uzvaru svinēja Edgars Gjačs, otrais – Dainārs Jurčiks. Jauniešu konkurencē par uzvarētājju kļuva Lauris Lapsa, bet otrajā vietā Atis Valkjuns. V 40+ grupā, vērtējot pēc Starptautiskās koeficientu sistēmas, atbilstoši vecumam un uzrādītajam rezultātam, otro vietu izcīnīja Harijs Āboliņš, bet trešo vietu ieguva Ādolfs Mičulis. Jaunietēm triumfēja Līva Ejuba, savukārt S 35+ grupā Ņina Jurciņa ierindojās trešajā pozīcijā.

Trīssoļlēkšanā vīriešiem trešo labāko rezultātu uzrādīja Jānis Upenieks. Jaunietēm dzimušām 2001.gadā un agrāk otrajā vietā Santa Vīksniņa.

Tāllēkšanā vīriešiem otro vietu izcīnīja Oskars Vīksna, bet dāmām ļoti pārliecinoši triumfēja Dana Vasiļenko.

Diska mešanā jauniešiem nepārspēts izrādījās Ēvalds Barkāns, viņam pirmā vieta. Savukārt V 40+ grupā otro vietu izcīnīja Jānis Pērkons, bet Jānis Pāvuliņš ierindojās trešajā pozīcijā. Dāmām trešo vietu izcīnīja Kristīne Andrejeva, bet jaunietēm sudraba godalga Sanijai Ozoliņai, bet trešā vieta Montai Kronei.

Lodes grūšanā dāmu konkurencē Kristīnei Andrejevai trešā pozīcija. Jaunietēm otrajā vietā Līva Bērziņa, bet trešā Alīna Antipova. S 35+ sudraba medaļu ieguva Liene Ķikuste. Vīriešiem trešo labāko rezultātu uzrādīja Alvis Makejevs. V 40+ grupā otrajā vietā Jānis Pāvuliņš. Jāpiebilst, ka pirmo divu vīriešu veterānu uzrādītie rezultāti par 3 metriem pārspēja vīriešu konkurences labākos rezultātus.

Šķēpa mešanā jaunietēm trešajā vietā Sanija Ozoliņa, bet S 35+ grupā otrajā pozīcijā Liene Ķikuste.

Sacensību noslēgumā sekoja 4x100 metru stafešu skrējieni. Vīriešiem triumfēja Gulbenes novada kvartets: Dilans Kurepins, Oskars Vīksna, Artūrs Kopeļevs un Kaspars Brezinskis. Jauniešu konkurencē Gulbenes novadam (Ēvaldam Barkānam, Tomam Grosbergam, Rolandam Blūmam un Marekam Jaņunam) otrā vieta. Otrajā vietā arī Gulbenes novada jaunietes: Katrīna Kopeleva, Līva Ejuba, Santa Vīksniņa un Jeļizaveta Černova.

Lai stadions vieno novada iedzīvotājus aktīvā un veselīgā dzīvesveidā un veicina sportiskos sasniegumus!