Aizvadītajā nedēļas nogalē divu dienu garumā Valkā - Valgā norisinājās Latvijas sporta veterānu 54.sporta spēļu finālsacensības vieglatlētikā, minifutbolā, volejbolā, basketbolā un rokasbumbā. Sacensības pulcēja vairāk nekā tūkstoš dalībniekus no dažādām Latvijas pašvaldībām, kā arī Lietuvas un Igaunijas.

Ar izcilību finālspēles aizvadījuši Gulbenes novada sportisti, pirmo reizi sporta spēļu vēsturē izcīnot pirmo vietu vieglatlētikā, kā arī sudraba godalgas izcīnīja Gulbenes novada dāmu volejbola komanda S 40+ grupā.

Vieglatlētika norisinājās trīs vietās: Valkas stadionā, Valgas stadionā un Valgas vesera mešanas arēnā.

Gulbenieši vieglatlētikas individuālajās disciplīnās izcīnīja 30 zelta, 15 sudraba un 5 bronzas godalgas.

Tradicionāli sacensības uzsāka soļotāji, kas veica 3 kilometru distanci. Kungiem V 80+ grupā par uzvarētāju kļuva Ādolfs Mičulis, Andrejam Vācietim otrā vieta. V 70+ grupā zelta godalga un pirmā vieta Guntim Balodim. Otro pozīciju V 75+ grupā ieguva Gunārs Rubenis, bet V 65+ grupā sudraba medaļa Harijam Āboliņam. Trešajā pozīcijā Raivis Bērziņš V 40+ grupā.

Dāmām 3 kilometru soļošanā četras zelta medaļas, tā S 80+ grupā lielisku sniegumu demonstrēja un pirmo vietu izcīnīja Rita Vucēna. Izcili raits un skaists solis distancē bija Inesei Sirmajai, kas kļuva par uzvarētāju S 45+ grupā. Nepārspēta bija arī Diāna Odumiņa, kas kļuva par uzvarētāju S 50+ grupā, savukārt S 40+ grupā zelta godalga Dacei Ančai, uzvaru izraujot finiša spurtā. Sudraba medaļu S 65+ grupā izcīnīja Ņina Jurciņa, bet S 45+ grupā Irita Bačka ar ļoti atzīstamu rezultātu otrajā vietā, vien piekāpjoties savai komandas biedrenei Inesei.

Sestdienas sacensībās uz starta 100 metru sprinta distancē stājās Voldemārs Mezītis. Ātrais solis un regulārie treniņi nodrošināja Voldemāram uzvaru V 60+ grupā.

Vidējās distancēs gulbeniešiem atkal ļoti atzīstami rezultāti. Tā 800 metru skrējienā pārliecinoša uzvara S 30+ vecuma grupā Gunai Ģērmanei. S 45+ grupā pirmo vietu izcīnīja Ilze Urbāne. Savukārt kungiem V 75+ grupā uzvaras lauri Jānim Ančam. Pie sudraba godalgas tika Ādolfs Mičulis, iegūstot otro vietu V 80+ grupā. 1500 metru distancē vēl viena zelta medaļa Jānim Ančam, bet V 55+ grupā nepārspēts bija un pirmo vietu izcīnīja Antis Zunda.

Tāllēkšanā dāmām otro vietu izcīnīja Rita Vucēna.

Mešanas disciplīnas risinājās Igaunijas teritorijā. Gulbenieši arī mešanas disciplīnu arēnā spīdoši aizvadīja sacensības. Tā Jānis Pāvuliņš šķēpa mešanā svinēja pārliecinošu uzvaru V 40 + grupā, bet V 85+ grupā pirmo vietu un zelta godalgu izcīnīja Jāzeps Odumiņš. Vesera mešanā uz visaugstākā godalgotā pakāpiena Kristīne Andrejeva, viņai pirmā vieta S30+ grupā, bet sudraba medaļa Jāzepam Odumiņam savā vecuma grupā.

Sestdienas pievakarē risinājās cīņas zviedru stafetēs, kas vienmēr ir interesantākās vieglatlētikas sacensību disciplīnas. Mazajā zviedru stafetē I etaps veic 100 metrus, otrais – 200 m, trešais – 300 m, bet ceturtais – 400 m. Dāmām par pirmo otro vietu izvērtās nopietna cīņa. Tomēr otro vietu ieguva Gulbenes novada kvartets (Irita Bačka, Ilze Urbāne, Dace Anča un Guna Ģērmane), tikai nepilnu sekundi piekāpjoties spēcīgajai Jūrmalas sieviešu komandai.

Vēl dāsnāka gulbeniešiem izrādījās otrā sacensību diena. Svētdienas rītā tradicionāli sacensības atsāka soļotāji vīrieši, kas spēkiem mērojās 5 kilometru distancē. Pie zelta godalgām tika Andrejs Vācietis un Guntis Balodis. Sudraba godalgas Ādolfam Mičulim, Gunāram Rubenim un Harijam Āboliņam. Trešajā vietā savā vecuma grupā Raivis Bērziņš. Dāmām kārtējās zelta medaļas izcīnīja Inese Sirmā un Diāna Odumiņa. Ņinai Jurciņai sudrabs, bet Irita Bačka ierindojās trešajā pozīcijā.

200 metru sprintā lielisks bija Voldemārs Mezītis, izcīnot pirmo vietu. Ne mazāk pārliecinošu sniegumu demonstrēja Jānis Ģērmanis, kurš kļuva par uzvarētāju V 35+ grupā.

Garo distanču skrējēji vīrieši sacentās 5 kilometru distancē. Gulbeniešiem vēl divas zelta godalgas. Tā par uzvarētāju kļuva Jānis Ančs, kurš divu dienu griezumā bija izcīnījis trīs augstāka kaluma medaļas. Ļoti pārliecinošu uzvaru svinēja Antis Zunda. V 65+ grupā sudraba godalga Jānim Supem. Guna Ģērmane un Ilze Urbāne svētdienas startā savām divām medaļām pievienoja vēl vienu. Tā 3 kilometru distancē Guna līdz ar distances pirmajiem metriem izvirzījās pārliecinošā vadībā, finišā svinot uzvaru. Arī Ilze distancē bija pārliecinoša, izcīnot pirmo vietu.

Mešanas sektoros zelta medaļu birums. Diska mešanā stabilu sniegumu demonstrēja Jānis Pāvuliņš un Kristīne Andrejeva, izcīnot zelta medaļas. Savukārt Jānis Pērkons izcīnīja otro vietu V 70+ grupā. Lodes grūšanā savu trešo individuālo zelta godalgu izcīnīja J.Pāvuliņš un K.Andrejeva. Jāzeps Odumiņš ierindojās trešajā vietā savā vecuma grupā.

Augstlēkšanā trešo vietu izcīnīja Gunārs Rubenis.

Sacensības vieglatlētikas arēnā noslēdzās ar jauktās stafetes skrējieniem, kas, kā vēlāk izrādījās, izšķīra vieglatlētikas kopvērtējuma vietu sadalījumu uz goda pjedestāla. Atkārtojot savu 2015.gada sniegumu (arī tika izcīnīta I vieta jauktajā stafetē), 100+200+400+800 metru stafetē Gulbenes novada kvartets, kura sastāvā startēja Dace Anča, Voldemārs Mezītis, Guna Ģērmane un Jānis Ģērmanis, pārliecinoši izcīnīja pirmo vietu, 2015.gada rezultātu uzlabojot par 6 sekundēm.

Rezultātā Gulbenes novads komandu vērtējumā bija ieguvis maksimālo punktu skaitu – 405 punktus. LSVS sporta spēlēs vieglatlētikā komandu ieskaitē tiek vērtētas 25 labākās individuālās vietas un viena stafetē izcīnītā vieta ar koeficientu 2. Gulbeniešiem bija 29 individuālās zelta godalgas un viena uzvara stafetē, kas nodrošināja uzvaru kopvērtējumā. Otrajā vietā ar 403 punktiem Līvānu novads, bet daugavpiliešiem šogad nācās samierināties ar trešo pozīciju, lai gan arī viņiem bija 403 punkti.

Lielisku sniegumu volejbola laukumā demonstrēja S 40+ grupas Gulbenes novada volejbolistes. Sporta spēlēs piedalījās piecas komandas, kas izspēlēja savstarpēji apli. Mūsu spēlētājas pirmajā mačā ar 2:0 uzvarēja Valmieras komandu, otrajā spēlē ar rezultātu 0:2 tika atzīts Daugavpils novada pārspēks. Trešajā cīņā ar 2:1 Jelgavas pilsētas komanda bija pārāka pār mūsu volejbolistēm. Tomēr svarīgākajā mačā ar SSB Jūrmalu gulbenietes demonstrēja lielisku sniegumu un uzvarēja ar rezultātu 2:0, kas nodrošināja mūsu volejbolistēm otro vietu kopvērtējumā. Sudraba medaļas izcīnīja Liene Ķikustes, Solvita Vīcupa, Inita Medne, Inese Ubaga, Iluta Rudzīte, Daiga Ņikitina un Una Markova.