Pagājušajā svētdienā uz Gulbenes pilsētas atklātajām ziemas sporta spēlēm distanču slēpošanā un seriāla „Baltās trases" I posmu pulcējās 58 slēpotgribētāji, kas spēkiem mērojās brīvā stila distancēs.

Sacensības uzsāka jaunāko grupu dalībnieki, kuri spēkiem mērojās 1 kilometra garā distancē. Jaunākajā grupā S 10 (2008.g.dz.un jaunākas) meitenēm par uzvarētāju kļuva Patrīcija Rutka, otrajā  vietā Ieva Griķe (Pirtslietu darbnīca), bet trešo vietu ieguva Agate Sīmane. Zēniem šajā grupā sacentās desmit jaunie sportisti. Pārliecinoši pirmo vietu izcīnīja SK Lejasciems pārstāvis Jēkabs Kubuliņš. Otro vietu ieguva madonietis Ervīns Kūlītis. Trešo vietu ar vienādu rezultātu dalīja jaunie slēpotāji no Stāķiem Andis Kūlītis un Igors Kūlītis.

1 kilometra distancē sacentās arī S 13 grupas meitenes (2007.-05.g.dz.), kurā triumfēja Elizabete Galvane. Deviņas sekundes aiz viņas finišēja un otro vietu izcīnīja Monta Zauriņa (abas SK Lejasciems). Trešo vietu ieguva Evelīna Lazdiņa.

Sacensību turpinājumā slēpotāji sacentās 3 kilometru distancē. V 13 grupā zēniem savu pārākumu demonstrēja un pirmo vietu izcīnīja Artūrs Filips Igaviņš. Aiz viņa otrajā vietā Jānis Kubuliņš (abi SK Lejasciems), bet trešo vietu izrāva Raivo Āboliņš. S 16 grupas meitenēm (2004.-02.g.dz.) viss goda pjedestāls SK Lejasciems jaunajām slēpotājām, tā pirmo vietu izcīnīja Jolanta Pence, kas otrās vietas ieguvēju Ēriku Jermacāni apsteidza par 7 sekundēm. Trešo vietu ieguva Kristīne Pence. Sievietēm (2001.g.dz.un vecākām) uzvarēja Dace Anča. Sīva cīņa izvērtās par otro vietu, rezultātā otrajā vietā Līna Berga (Lizums), bet trešā Dana Puidze (SK Lejasciems), kas atpalika tikai par 3 sekundēm. V 50 grupā (1968.g.dz.un vecāki) par uzvarētāju kļuva Jānis Ančs. Otrajā vietā Vladislavs Ponomorenko, bet trešo vietu izcīnīja Harijs Āboliņš. Sacensības kuplināja arī divi 82 gadus veci sportisti Andrejs Vācietis un Ādolfs Mičulis. S 50 grupas dāmas sacentās 2 kilometru distancē un par uzvarētāju kļuva Ņina Travina, bet otrajā vietā Zaiga Baltā.

Sacensības noslēdza vīrieši un jaunieši, kas sacentās 6 kilometru distancē. Vīriešiem cīņa bija ļoti sīva, ko pierāda fakts, ka, cīņā par pirmo vietu, diviem sportistiem vienāds rezultāts. Tādejādi par uzvarētājiem kļuva gan Antis Zunda, gan Edgars Gargurnis, trešo labāko rezultātu uzrādīja Raivis Ančs. Jāpiebilst, ka sacensībās piedalījās arī brīvprātīgais no Portugāles Nuno Nogueira, kuram tā bija pirmā pieredze uz slēpēm. Jauniešu konkurencē V 16 grupā par uzvarētāju kļuva Gustavs Galvans, aiz viņa otrajā vietā Ričards Didriksons (abi SK Lejasciems), bet trešo vietu izcīnīja Dāvis Ende (Pirtslietu darbnīca).

Jau šosvētdien slēpotāji-veterāni spēkiem mērosies Madonā Latvijas Valsts 100-gades sporta spēlēs. Savukārt Gulbenes novadā nākošās slēpošanas sacensības “Āriņu kauss” norisināsies 18.februārī.