Sestdien Viljandos, Igaunijā, notika sacensības brīvajā cīņā, kur piedalījās 2008. gadā dzimuši un jaunāki cīkstoņi no Igaunijas, Latvijas, Somijas.

Sacensībās startēja 80 mazie cīkstoņi 10 svara kategorijās. Šajās sacensībās piedalījās arī četri biedrības “Gulbene wrestling” trenera Ata Jencīša trenētie jaunie cīkstoņi – Daniels Sokoļņikovs (svara kategorijā līdz 29 kg), Artis Jencītis (svara kategorija līdz 32 kg), Kristofers Smirnovs (svara kategorija līdz 38 kg), Gustavs Kārlis Janovskis (svara kategorija līdz +47 kg).
Sacensības bija organizētas, lai katram būtu iespēja cīnīties vismaz divas cīņas. Konkurence svara kategorijā, kur startēja mūsu cīkstoņi, bija vislielākā.

Kristoferam Smirnovam un Gustavam Kārlim Janovskim šīs bija pirmās sacensības. Viņiem abiem pirmajā cīņā, noturot pretiniekus uz lāpstiņām, izdevās uzvarēt. G. K. Janovskim nākamajās cīņās pretī stājās daudz smagāki pretinieki, kuriem nācās piekāpties. K. Smirnovs, vairākas reizes nokļuvis pretiniekam aiz muguras, apstājās un pretinieks to izmantoja, lai atbrīvotos no tvēriena un uzbruktu. K.Smirnovam nācās piekāpties pretinieku pieredzes priekšā. Rezultātā, saskaitot cīņās gūtos, punktus un uzvaras, K.Smirnovam 4. vieta un G. K. Janovskim 5. vieta.
D. Sokoļņikovs un A. Jencītis, kuri uzvarēja pirmajās cīņās, guva uzvaru pēc uzvaras un zaudēja tikai finālcīņās. D.Sokoļņikovs visus pretiniekus nogāza uz paklāja un, izmantojot tikai vienu paņēmienu, apgrieza un noturēja uz muguras, tā gūstot tīras uzvaras. D.Sokoļņikovs rezultātā izcīnīja 2. vietu

A. Jencītim pirmajā cīņā izdevās gūt uzvaru, kas radīja pārliecību saviem spēkiem. Turpmākajās cīņās pretinieki mēģināja Arti notvert aiz kājām, bet Artim izdevās aizsargāties un, izmantojot pretpaņēmienus, nogāzt pretiniekus uz paklāja un pēc tam noturēt uz lāpstiņām.

Izšķirošā bija cīņa par iekļūšanu finālā. Iepriekš bijām vērojuši pretinieka cīņu un zinājām, ka pretinieks ir ātrs un spēcīgs. Tāpēc A. Jencītim uzdevums bija atvairīt pirmo uzbrukumu un kļūt par cīņas gaitas noteicēju. A. Jencītim izdevās aizsargāties no pirmā uzbrukuma, kas pretinieku apmulsināja. Šajā cīņā A. Jencītis, izpildot trīs savstarpēji saistītus cīņas paņēmienus, kas sekoja viens pēc otra, guva uzvaru. Šī cīņa parādīja, ka A. Jencītis var labi cīnīties.

Finālā A. Jencītis sastapās ar pieredzējušu Igaunijas cīkstoni, kuram puslaika beigās tomēr bija spiests piekāpties. A. Jencītis turnīrā izcīnīja 2. vietu.
Uz šīm sacensībām nolēmām braukt, lai pārbaudītu puišu vēlmi cīnīties un apgūtās prasmes. Mūsu sporta veidā, lai gūtu pieredzi un paaugstinātu meistarību cīņā ar nepazīstamiem pretiniekiem, ir jāpiedalās sacensībās. Mūsu puišiem bija iespējams gūt vairāk uzvaru, tikai pietrūka pieredzes un prasmes pielietot paņēmienus.

Informē Atis Jencītis