Svētdien, 18.februārī, Daukstu pagasta “Āriņos” notika slēpošanas sacensības “Āriņu slēpojums 2018. Ar slēpēm uz Āriņiem”. Ļoti jaukajā un ģimeniskajā pasākumā piedalījās aptuveni 100 slēpotgribētāji, kā arī daži ragaviņbraucēji. Par sacensību “runas vīru” bija izvēlēts Jēkabs Nākums, bijušais biatlonists – olimpietis. Sacensību organizatori Aivars Griķis un Līga Ende – Griķe bija parūpējušies par lielisku sacensību gaisotni, lai dažādus ziemas priekus varētu baudīt ikviens.

Sacensības uzsāka pašas mazākās slēpotājas. Tā S 6 grupā 400 metru distancē par uzvarētāju kļuva Ieva Griķe (Pirtslietu darbnīca), bet otrajā vietā Anna Jankava, kurai šogad paliks četri gadi. S 7 grupā uzvarēja Zane Salmiņa.

S 8 grupās meitenes spēkiem mērojās 800 metru distancē. Par uzvarētāju septiņu dalībnieču konkurencē kļuva Kerija Krēmere, otrajā vietā Dārta Anča (Stopiņu novads), bet trešo vietu ieguva Amanda Jozepa. Zēniem šajā vecuma grupā sacentās trīspadsmit jaunie sportisti. Uzvaras laurus plūca SK Lejasciems slēpotājs Jēkabs Kubuliņš, kurš finiša līniju šķērsoja kā pirmais. Otro vietu ieguva madonietis Artūrs Krampe, bet trešais Andis Kūlītis no Stāķiem.

Sacensības turpināja S un V 10 grupas, lai sacenstos 1.5 kilometri garā distancē. Meitenēm par uzvarētāju kļuva Anna Nikola Berkolde (SK Lejasciems), otrā – Helēna Roštoka (Madona), bet trešā Sanija Krēsliņa (Stāķi). Zēniem vienpadsmit dalībnieku konkurencē ātrākais izrādījās Martins Kristers Celms, aiz viņa otrajā vietā Adrians Stepe (abi SK Lejasciems), kurš tikai sekundi bija ātrāks par mājinieku Mārtiņu Griķi (Pirtslietu darbnīca), viņam trešā vieta.

1.5 kilometru distancē sacentās arī V 65 grupas vīrieši, par uzvarētāju kļuva Jānis Ančs, bet otro vietu ieguva Vladimirs Kallass. Tautas klasē jeb “Mamma daba” konkurencē dāmām uzvarēja Līga Berkolde, otrajā vietā Zlata Kallase, bet trešo vietu ieguva Guna Pūcīte no Lizuma.

2.5 kilometru distancē sacentās vairākas vecuma grupas. S 12 grupā par uzvarētāju kļuva Arta Jankava, otrajā vietā Elizabete Galvane, bet trešo labāko rezultātu uzrādīja Monta Zauriņa (abas SK Lejasciems). Zēniem šajā vecuma grupā ātrākais solis bija lejasciemietim Jānim Kubuliņam. Par otro vietu bija sīva cīņa finišā. Sekundi ātrāks izrādījās un otro vietu izcīnīja Niks Berģis, bet trešajā vietā Artūrs Filips Igaviņš.

S 14 grupas meitenēm par uzvarētāju kļuva Jolanta Pence, otrā – Ērika Jermacāne, bet trešā – Kristīne Pence (visas SK Lejasciems). Zēniem šajā vecuma grupā triumfēja Gustavs Galvāns. Otro labāko rezultātu uzrādīja Ričards Didriksons (abi SK Lejasciems), bet trešo vietu finišā spurtā izrāva Rihards Berkolds, Oskaru Jaunbērziņu apsteidzot par sekundi.

S 45 grupas dalībniecēm par uzvarētāju kļuva Sandra Volodina, otra labāko rezultātu uzrādīja Lāsma Gabdulļina bet trešajā vietā Aina Rubene.

5 kilometru distancē S 35+ vecuma grupā labāko rezultātu uzrādīja Dace Anča, aiz viņas otrajā vietā Guna Ģērmane (Stāmeriena), bet trešā Dana Puidze (Lejasciems). S 18 grupā uzvarēja Agnija Briedīte (Stāķi). Kungiem V 45 grupā lielisku sniegumu demonstrēja Antis Zunda, nodrošinot sev pirmo vietu. Otrajā vietā Edgars Gargurnis (Stradi), bet trešo vietu izcīnīja Ilmārs Krampe no Madonas.

Visgarākajā distancē 7.5 kilometros spēkiem mērojās V 35 grupas dalībnieki. Par uzvarētāju kļuva Jānis Ģērmanis (Stāmeriena), aiz viņa otrajā vietā Raivis Ančs (Stopiņu novads), bet trešo vietu izcīnīja Mareks Lācis no Valmieras. Mamma daba - tautas klasē par uzvarētāju kļuva Mārtiņš Mūrmanis, aiz viņa otrajā vietā Raitis Gusārs.

Turpinājumā notika sacensības nobraucienā no kalna ar ragaviņām. Un vistālāk “aizslīdēja” Kristera Gabrāna kamanas. Ātrākā slēpotāja titulu ieguva Jānis Ģērmanis.

Visbeidzot sacensību izskaņā notika stafešu slēpojumi. Pieaugušo konkurencē 2 x 1.5 kilometra distancē uzvarēja duets: J.Ģērmanis un R.Berkolds, otro vietu ieguva R.Ančs un D.Anča, bet trešie A.Zunda un S.Volodina. Jauniešu konkurencē uzvarēja G.Galvāns un J.Pence, otrajā vietā R.Didriksons un Ē.Jermacāne, bet trešie Dāvis Ende un K.Pence. Bērnu konkurencē 2 x 1 km pirmajā vietā Jānis Kubuliņš un E. Galvāne, otrie – A.F.Igaviņš un M.Zauriņa, bet trešajā pozīcijā Jēkabs Kubuliņš duetā ar A.N.Berkoldi.

Apbalvošanas ceremonijā tika izlozēti divi Fisher slēpju pāri un laimīgie slēpju īpašnieki tagad ir Andis Kūlītis no Stāķiem un Dāvids Šalkovskis no Vangažiem.

“Liels Paldies visiem mūsu atbalstītājiem: "Ķelmēni", "Circle K" Gulbenes DUS vadībai, "Venden", "Mamma daba", "SLB" Laurai Bokai, "Marmed", Gulbenes sporta centram, "Gjensidige" personīgi Arnim Dzerkalim, Edgaram Gargurnim, Laimdotai Kliesmetei, Jurim Marahovskim, "Mysport", "Fisher", Daukstu pagasta pārvaldei Uldim Doņukam,kā arī liels paldies visiem palīgiem, kuri deva padomus, tiesāja, dalīja tēju, zupu, fotogrāfiem, sekretariātam, mediķim ar Jūsu visu palīdzību mums izdevās izveidot šo pasākumu un ļoti ceram uz sadarbību arī nākamajā gadā!”, tā pēc veiksmīgi aizvadītajām sacensībām paldies vārdus saka sacensību rīkotāji Līga un Aivars.

Tomēr vislielākais paldies sacensību dalībnieku vārdā Līgai Endei-Griķei un Aivaram Griķim par lielisko slēpošanas svētku sarīkošanu!