5.maijā sākās Gulbenes novada atklātais basketbola čempionāts. Pēc aizvadītiem diviem sabraukumiem ar trīs uzvarām vadībā atrodas Alsviķi/Steelconstructor un Rūsiņš.

Šogad čempionātā dalību pieteikušas sešas komandas, kas savstarpēji izspēlēs apli un labākās četras komandas turpinās cīņu par zelta medaļām. 2018.gada čempionātā nepiedalās četrkārtējie novada čempioni Nareka.

Sestdienas pirmajā cīņā tikās Beļava un Lazdukalns. Spēle iesākās mazrezultatīvi, pēc pirmās ceturtdaļas rezultāts vēstīja – 8:4 (Beļava).  Otrajās astoņās minūtēs “atvērās” Lazdukalns, realizējot 17 punktus un izvirzoties vadībā ar 21:15. Trešās ceturtdaļas beigās Lazdukalns jau bija iekrājis 10 punktu handikapu (35:25), ko pēdējā ceturtdaļā palielināja par 12 punktiem. Mačs noslēdzās ar Lazdukalns komandas uzvaru (56:34). Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājkomandā bija Dairis Melnacis ar 22 gūtiem punktiem, bet Aigars Jačuks komandas labā realizēja 14 punktus. Beļavas komandā rezultatīvākais spēlētājs bija Dainis Mikolajs – 10 punkti, bet Oskars Vīksna realizēja 9 punktus.

5.maija otrajā spēlē spēkiem mērojās Rūsiņš un Sencis. Mačs izvērtās aizraujošs un līdz pat beigām neprognozējams. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar četru punktu pārsvaru Rūsiņa komandai (12:8). Turpinājumā Sencis vienībai izdevās trīs punktus atspēlēt (27:26 Rūsiņš). Pēc garā pārtraukuma Rūsiņš ieguva sešu punktu handikapu, tomēr līdz ceturtdaļas beigām to ne tikai zaudēja, bet nonāca iedzinēju lomā (49:48 Sencis). Sekoja spriedzes pilnas astoņas minūtes. Lai gan Rūsiņam vairākkārt izdevās iegūt četru punktu pārsvaru, tomēr pārliecība par uzvaru bija tikai pēc spēles beigu signāla. Mačs noslēdzās ar rezultātu 62:59 (Rūsiņš). Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājvienībā ar gūtiem 15 punktiem bija Māris Baranovskis, Ginta Grodņa kontā 14 realizēti punkti. Sencis komandas labā 17 punktus guva Rinalds Ozers, bet 14 punkti Kristiānam Šulcam.

Trešajā cīņā Alsviķi/Steelconstructor ar rezultātu 105:26 pārspēja čempionāta pastarīti – BJSS jauniešus. Mārtiņš Pētersons uzvarētājvienībai guva 29 punktus, bet Artūrs Lūsis – 22. BJSS komandā ar 11 punktiem izcēlās Linards Černoglazovs, bet Ingaram Bērziņam 8 punkti.

Mačā Rūsiņš – Beļava pirmā ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti (14:14). Izšķirošo pārsvaru Rūsiņš ieguva otrajās astoņās minūtēs, izvirzoties vadībā ar rezultātu 35:23. Mačs noslēdzās ar Rūsiņš vienības uzvaru (54:40). Uzvarētājiem 14 punktus guva G.Grodnis, bet M.Baranovskis realizēja 10 punktus. Beļaviešiem 12 punktus guva O.Vīksna, pa 9 punktiem Kasparam Brezinskim un D.Mikolajam.

Sestdienas pēdējā spēlē tikās Sencis un BJSS. Sporta skolas jaunie spēlētāji līdz pat otrās ceturtdaļas vidum godam turējās pretī (25:31), tomēr turpinājumā Sencis uzņēma apgriezienus un spēli noslēdza ar 30 punktu pārsvaru (87:57). Sencis vienībā ar 28 punktiem izcēlās K.Šulcs, bet Mikus Freijs realizēja 22 punktus. BJSS komandai 20 punktus guva L.Černoglazovs, bet 8 punkti Raimondam Viducim.

Svētdien pirmajā spēlē tikās Sencis un Lazdukalns. Pēc nospēlētām astoņām minūtēm rezultāts vēstīja 13:10 (Sencis). Otrajā ceturtdaļā Sencis komanda savu pārsvaru palielināja vēl par sešiem punktiem (29:20). Ceturtās ceturtdaļas vidū Lazdukalns bija atspēlējuši piecus punktus (39:43), tomēr mača beigas mobilizētāk nospēlēja Sencis, izcīnot uzvaru ar rezultātu 57:44. Uzvarētāju komandai 13 punktus guva K.Šulcs un M.Freijs. Savukārt Lazdukalnam 12 punktus realizēja Artūrs Ozoliņš.

Alsviķi/Steelconstructor un Beļava duelis iesākās ar kaimiņu novada komandas ofensīvu, (14:3) jau pirmās ceturtdaļas vidū, tomēr otrās ceturtdaļas beigās beļavieši realizēja vairākus tālmetienus un trešās ceturtdaļas sākumā vien trīs punkti šķīra komandas (39:42). Ar to nebija mierā Alsviķu vienība un jau pēc dažām minūtēm savu pārsvaru palielināja par 15 punktiem (54:39). Mačs noslēdzās ar rezultātu 78:60 (Alsviķi/Steelconstructor). Rezultatīvākie Alsviķu komandā bija M.Pētersons (26 punkti) un Jānis Krastiņš (14 punkti). Beļavai 33 punkti Kristapa Pugača kontā.

Trešā cīņa svētdien risinājās starp BJSS un Rūsiņš komandām. Pirmajā ceturtdaļā Rūsiņš vienība ieguva septiņu punktu handikapu (17:10), bet izšķirošo pārsvaru guva otrajā astoņās minūtēs (36:18). Lai gan trešajā ceturtdaļā BJSS komandai izdevās nedaudz atspēlēties (35:47), tomēr ar rezultātu 70:53 savu trešo uzvaru čempionātā svinēja Rūsiņš basketbolisti. Uzvarētāju komandai 20 punktus guva Normunds Lišiks, 11 punkti Arta Luguža kontā. BJSS komandas labā 20 punktus realizēja L.Černoglazovs, I.Bērziņam 10 punkti.

Ceturtajā spēlē tikās Lazdukalns un Alsviķi/Steelconstructor. Lai gan potenciāli spēcīgāka bija Alsviķu vienība, tomēr izvērtās spraiga cīņa par uzvaru. Pirmajā ceturtdaļā savu pārākumu demonstrēja Alsviķi, izvirzoties vadībā ar rezultātu 16:9. Otrajā astoņminūtē komandas cīnījās līdzīgi (34:27 Alsviķi/Steelconstructor). Trešajā ceturtdaļā Lazdukalns nodemonstrēja lielisku sniegumu, izvirzoties vadībā ar rezultātu 48:45. Sekoja nervozs un neprognozējams spēles noslēgums. Ceturtdaļas sākumā Lazdukalns pat ieguva septiņu punktu handikapu (54:47). Tomēr turpinājumā Lazdukalns komandas raidītās bumbas grozā nekrita, savukārt Alsviķi/Steelconstructor realizēja 13 punktus, nodrošinot uzvaru ar rezultātu 60:56. Alsviķu vienībai uzvaru nodrošināt palīdzēja A.Lūsis, gūstot 20 punktus, M.Pētersonam 12 punkti. Lazdukalns komandā ar 22 punktiem izcēlās A.Ozoliņš.

Svētdienas noslēdzošais mačs risinājās starp BJSS un Beļava komandām. Līdz ar spēles sākumu vadības grožus turēja beļavieši, pēc pirmās ceturtdaļas panākot 14:7. Trešās ceturtdaļas sākumā BJSS komandai izdevās samazināt savu deficītu līdz mīnus trīs punktiem (28:31), kam tūlīt sekoja Beļavas ofensīva (49:32). Mačs noslēdzās ar Beļavas komandas uzvaru 65:54. Uzvarētāju komandai 18 punktus guva K.Pugačs, 13 punkti Kasparam Korulim. BJSS komandas labā 15 punktus guba L.Černoglazovs, bet 14 – Jevgēnijs Ivašenko.