18.un 19.maijā Gulbenes novada atklātajā basketbola čempionātā tika noskaidrotas četras labākās komandas, kuras turpinās cīņu par medaļām. Kā pirmie pusfinālam kvalificējās Alsviķi/Steelconstructor vienība. Rūsiņš nodrošināja sev otro pozīciju, bet uz atlikušajām divām “brīvbiļetēm”, ar vienādu punktu skaitu, pretendēja trīs komandas. Rezultātā, saskaitot savstarpējo spēļu rezultātus, kā trešie “izgāja” Lazdukalns, ceturtie – Sencis, bet Beļavai nācās samierināties ar piekto pozīciju.

Piektdienas vakarā norisinājās cīņa starp BJSS un Lazdukalns vienībām. Ar rezultātu 69:35 pārāki bija Lazdukalns basketbolisti. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājkomandā bija Oļegs Veselovs ar 20 gūtiem punktiem, bet Alvis Šmagris komandas labā realizēja 16 punktus. BJSS komandā rezultatīvākais spēlētājs bija I.Bērziņš – 11 punkti, bet J.Patmalnieks realizēja 10 punktus.

Sestdienas rīta pirmajā spēlē spēkiem mērojās Rūsiņš un Alsviķi/Steelconstructor. Komandas, kuras čempionātā cīnījušās bez zaudējumiem. Mača pirmajā ceturtdaļā Alsviķi nodrošināja nopietnu pārsvaru (25:7). Turpinājumā sekoja abpusēji mazrezultatīva ceturtdaļa (32:18 Alsviķi). Trešajā cēlienā Rūsiņam izdevās atspēlēt vēl septiņus punktus (38:45 Alsviķi), tomēr gūt pārsvaru tā arī neizdevās. Mačs noslēdzās ar rezultātu 61:48 (Alsviķi/Steelconstructor). Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājvienībā ar gūtiem 20 punktiem bija Artūrs Lūsis, Mārtiņam Pētersonam realizēti 14 punkti. Rūsiņš komandai 15 punktus guva Gints Grodnis, bet 11 punkti Normundam Lišikam.

Sestdienas otrā spēle starp Sencis un Beļava komandām izvērtās ļoti spraiga. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti (14:14). Arī turpinājumā sekoja spēle punkts punktā (28:28). Ievērojamu pārsvaru beļavieši ieguva trešajā ceturtdaļā, izvirzoties vadībā ar rezultātu 47:38. Pēdējā cēlienā laukumā valdīja saspringta cīņa. Lai gan Beļava bija ieguvusi 12 punktu handikapu, tomēr ceturtdaļas otrajā pusē Sencis nopietni apdraudēja viņu līderpozīcijas, panākot 52:54. Atlikušajās minūtēs beļavieši bija precīzi uz soda metiena līnijas, tādejādi uzvarot spēlē ar rezultātu 59:54. Beļavas komandai 29 punktus realizēja Ingars Aizpurs, 10 punkti Kristapam Pugačam. Sencis vienībai 17 punktus guva Jānis Dumburs, 15 – Nauris Rikveilis.

Ne mazāk aizraujoša risinājās cīņa starp Rūsiņš un Lazdukalns vienībām. Pēc nospēlētām astoņām minūtēm viena punkta pārsvars Rūsiņš komandai (16:15). Otro ceturtdaļu ļoti veiksmīgi aizvadīja Lazdukalns, panākot 14 punktu pārsvaru (41:27). Pret to tikpat rezultatīvi atbildēja Rūsiņš, trešās ceturtdaļas beigās panākot izlīdzinājumu (51:51). Noslēdzošajā ceturtdaļā punkti krājās ļoti lēnām abās frontēs. Mačs noslēdzās ar Rūsiņš komandas uzvaru (60:56). Uzvarētājiem 21 punktu guva Raimonds Gabrāns, bet N.Lišiks komandai realizēja 19 punktus. Lazdukalns vienībai ar 22 punktiem izcēlās Dairis Melnacis, Elvijam Kapteinim 11 punkti.

Svētdienas pēdējā spēlē tikās Sencis un Alsviķi/Steelconstructor. Izšķirošo pārsvaru kaimiņu novada komanda guva jau mača pirmajā ceturtdaļā (19:5). Spēle noslēdzās ar rezultātu 87:59 (Alsviķi/Steelconstructor). Uzvarētājvienībai ar 23 punktiem rezultatīvākais bija M.Pētersons, bet A.Lūsis realizēja 19 punktus. Sencis vienībai 15 punktus guva Kristiāns Šulcs, bet J.Dumburs realizēja 12 punktus.

26.maijā no pl.9.00 risināsies pusfinālspēles un cīņa par vietām.