Pavisam nesen, 2019.gada februārī, Eiropas brīvprātīgais Rikardo rīkoja savu atvadu pasākumu Gulbenes sākumskolā, un nu jau varam oficiāli teikt, ka projekts “Come As You Are” ir noslēdzies. Lai arī Rikardo vēl šobrīd veic pēdējos sagatavošanās darbus pirms doties atpakaļ mājās, tomēr pašvaldības darbinieki jau sāk sagatavot nepieciešamo informāciju, lai veiksmīgi varētu iesniegt projekta atskaiti. Kas tad īsti pa šo laiku ir noticis? Ko brīvprātīgie ir paveikuši?

Brīvprātīgā Jūlija no Spānijas. Viņa Gulbenē ieradās, lai būtu balsts Gulbenes novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālistam, lai palīdzētu attīstīt un realizēt mobilā jauniešu centra ideju, kā arī veicinātu sadarbību starp iestādēm. Jūlija jau no projekta sākuma devās veikt mobilo jaunatnes darbu dažādās vietās Gulbenes novadā, kur darbs ar jaunatni netika veikts uz Liteni, Stāmerienu, Beļavu un Lizumu. Jauniete šādā veidā iepazina Gulbenes pagastu realitātes, kā arī pavadīja laiku ar novada bērniem un jauniešiem un sadarbībā ar tiem veidoja dažādas aktivitātes, gan tādas pamatā tās bija aktivitātes, kuras bija saistītas ar aktīvu brīvā laika pavadīšanu. Bez tam Jūlija aktīvi darbojās arī Gulbenes 2.vidusskolā, kur pasniedza angļu valodu pieaugušajiem, kā arī veidoja sadarbību ar skolēniem. Papildus Jūlija aktīvi iesaistījās arī Gulbenes novada jauniešu centru un Gulbenes bibliotēkas darbā palīdzot organizēt dažādas aktivitātes Gulbenes novada bērniem un jauniešiem, piemēram, Spāņu valodas nodarbības, bērnu dienas, angļu valodas nodarbības jauniešiem un citas aktivitātes. Viņa bija arī neatsverams palīgs Gulbenes novada jaunatnes lietu speciālista darbā. Diemžēl, veselības un personīgu apsvērumu dēļ viņa nolēma projektu pārtraukt agrāk nekā tas bija sākotnēji paredzēts.

Brīvprātīgais Rikardo no Portugāles ieradās Gulbenē mēnesi vēlāk nekā Jūlija un viņa pamatdarbība bija saistīta ar darbu Gulbenes 2.vidusskolā, tādejādi sadarbojoties ar skolotājiem un skolēniem. Tā kā Rikardo bija mazāk pieredzējis kā Jūlija, tad arī projekts atstāja ievērojami lielāku ietekmi uz viņu kā uz personību. Lai arī sākotnēji Rikardo strādāja Gulbenes 2.vidusskolā, tomēr pakāpeniski pēc 2018.gada 1.septembra arvien lielāku laika daļu Rikardo sāka pavadīt Gulbenes sākumskolā, kur brīvprātīgais darbojās radio kluba vadīšanā, mūzikas stundu norisē, kā arī dažādu aktivitāšu un pasākumu organizēšanā. Kā atzīst pats brīvprātīgais tad tieši strādājot Gulbenes sākumskolā viņš izprata brīvprātīgo darbu, kā arī saņēma pamatīgu iedvesmas uz uzdrīkstēšanās devu no skolotājas Vitas. Tieši sadarbība ar Vitu ļāva viņam paskatīties uz sevi no citas puses, kļūt drošākam un atbildīgākam.

Tādejādi noslēdzoties projektam droši var apgalvot, ka projekts savus mērķus ir sasniedzis, lai arī joprojām lēnām, tomēr pamatīgi notiek mobilā jauniešu centra koncepta attīstība, ir ieguldīts darbs un resursi, lai veicinātu sadarbību starp dažādām iestādēm mobilā jauniešu darba veicināšanā. Tāpat arī brīvprātīgo darbs skolā ar katru reizi, kad kāds brīvprātīgais ierodas, tas kļūst arvien pašsaprotamāks, bērni un jaunieši iegūst no brīvprātīgo klātbūtnes skolā.

Šis projekts parādīja arī to, ka ne vienmēr viss iet gludi un vienmēr vajag atbalstīt jauniešus, kuri ierodas pie mums un kopīgi meklēt risinājumus, tad viss izdosies. Paldies visiem iesaistītajiem par sadarbību un atbalstu.

Projekts Come As You Are Nr. 2017-3-LV02-KA105-001811 notika sadarbībā ar Eiropas Savienības programmu Erasmus+, Eiropas Solidaritātes korpusu un Gulbenes novada pašvaldību.

Par rakstā iekļautās informācijas saturu atbild projekta koordinators. Raksts neatspoguļo Eiropas Komisijas vai Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras viedokli, un tās nav nekādā veidā par to atbildīgas.

erasmus logoJSPA mazsnovads

 

Projekta “Come As You Are” koordinators Lauris Šķenders