Aktivitātes ģimenēm, tūrisma sezonas atklāšana, ūdensmotociklu sacensības, Muzeju nakts, koncerti un balle u.c. izdarības

gimdiena

Programma

Ģimeņu sporta svētki 2018

Plkst. 10.00-14.00 Gulbenes sporta centrā notiks Gulbenes novada "Ģimeņu sporta svētki 2018". Komandas sacentīsies septiņos netradicionālos sporta veidos – „Roku veiklības tests”, „Zveja akvārijā”, „Pēdu pēdā”, „Šķēršļu josla”, „Interaktīvā stafete”, „Pīļu skrējiens”, „Ģimeņu-Tūrisma stafete”. Bērniem būs pieejamas arī piepūšamās atrakcijas. Komandas sacensībām piesaka pārvaldes sporta darba organizators līdz 15.maijam. Nolikums un pieteikuma anketa šeit.

Godinās ģimenes un muzicēs pūtēju orķestri

Plkst. 15.00 Gulbenes kultūras centrā Gulbenes Mūzikas skolas un Madonas kultūras nama pūtēju orķestra koncerts, Gulbenes novada ģimeņu godināšana - Gulbenes novada Pašvaldības Pateicības rakstu pasniegšana. Ieeja bez maksas.

Zaļais tirdziņš un produktu degustācijas

Plkst. 9.00-13.00 centrālajā skvērā Zaļais tirdziņš – stādu/degustāciju gadatirgus. Šajā dienā vairāku stundu garumā Gulbenes centrālajā skvērā notiks produktu degustācijas, tirgotāju andele un pikniks zaļajā zonā. Apmeklētāju un tirgotāju labsajūtai un mundram noskaņojumam tiks nodrošināta mūzika. Šajā tirdziņā piedalīsies liels skaits stādu audzētāju, kas piedāvās puķu un dārzeņu stādus, rožu stādus, augļkokus, krūmājus un zaļumkokus. Kā jau ierasts, mājražotāji būs sagādājuši gaļu, sieru, zivis un konditorejas izstrādājumus. Savukārt amatnieki būs sagatavojuši saimniecībā noderīgas lietas, keramikas izstrādājumus, rotaslietas, rokdarbus un citu. Aicinām visus tirgot gribētājus, pieteikties līdz 15.maijam, zvanot pa tālruni 20277265 vai rakstot uz e-pastu: .

Foto detektīvi un mobilais zināšanu ekspresis

Plkst.10.00-14.00 pie Gulbenes sporta centra Gulbenes novada bibliotēka piedāvā aktivitātes lieliem un maziem:

  • „Foto detektīvs” – pārbaudi savu medijpratību! Vai spēj atšķirt patiesību no meliem? Vai viss, ko redzi ir īstenība? Nāc, piedalies, kritiski izvērtē, salīdzini, atmasko viltus ziņas, slēptās reklāmas, puspatiesības, samontētus foto. Aktivitātes norisi atbalsta Drossinternets.lv un Norden.
  • „Mobilais zināšanu ekspresis” – aizraujošām spēlēm pilns zināšanu autobuss, kurā ikviens var sajust, sadzirdēt un iepazīt Eiropas Savienību visā tās daudzveidībā. Nāc, uzzini, piedalies spēlēs un saņem  balviņas!

Lejasciema ansamblim „Satekas” - 55

Plkst. 13.00 Lejasciema kultūras namā Senioru diena. Lejasciema senioru ansambļa "Satekas" 55 gadu jubilejas pasākums, grupas "Rumbas kvartets" koncerts. Ieeja bez maksas.

Runcis Misiņš un aicina svinēt Ģimenes dienu

Plkst. 11.00 Gulbenes bērnu bibliotēkā aktivitātes kopā ar runci Misiņu un Gulbenes kultūras centra bērnu teātra dalībniekiem – skatīsimies Gulbenes kultūras centra bērnu teātra izrādi “Gliemezītis riteņbraucējs”. Pēc tam spēlēsim spēles - gan prātīgas, gan aktīvas, gan jautras.

Litenes estrādē koncerts ''Uzziedi dejā kā pavasarī'' un balle

Plkst. 19.00 Litenes brīvdabas estrādē Litenes deju kolektīvu jubilejas koncerts ''Uzziedi dejā kā pavasarī''. Deju kopai ''Litenietis'' 15 gadi, bet deju kopai ''Ratenieki'' - 5. Piedalās draugi - deju kolektīvi no Rīgas, Katlakalna, Priekuļiem, Apes, Vīksnas, Kubuliem, Jaunannas u.c. Ieeja 2 EUR, skolēniem - 1 EUR.

Plkst. 22.00 Litenes brīvdabas estrādē pirmā vasaras zaļumballe, spēlēs grupa ''Gints un Es''. Ieeja 4 EUR, uzrādot koncerta biļeti, ieeja uz balli 3 EUR.

Simtjūdžu meža spartakiāde Druvienā

Plkst. 10.00 Druvienas muižas parkā "Simtjūdžu meža spartakiāde" - ģimeņu komandu sporta spēles un amatnieku  izstādes "Šūpulis" atklāšana.

Baltijas čempionāts ūdensmotocikliem

Plkst. 11.00 Ludza ezerā Stāmerienas pagastā pie atpūtas kompleksa “Vonadziņi” notiks Baltijas čempionāts ūdensmotocikliem. Piedalīsies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Ieeja bez maksas.

Bezmaksas uztura meistarklases

Plkst. 12.00 un 13.30 (2 grupas) Bezmaksas uztura meistarklase visiem novada iedzīvotājiem Gulbenes novada valsts ģimnāzijas ēdamzālē un virtuvē. Pasākuma laikā kopīgiem spēkiem tiks pagatavots un degustēts griķotto ar sēnēm, siltā pupu un miežu zupa, kā arī enerģijas batoniņi.

Ekskursija “Ceļotāju aicinājums”

Plkst. 8.50-17.00 Gulbenes novada tūrisma sezonas atklāšana ar ekskursiju “Ceļotāju aicinājums”. Iespēja vienas dienas laikā iepazīt Gulbenes novada jaunos un esošos tūrisma objektus, lieliski pavadot laiku dažādās saimniecībās - lauku mājā “Pededzes” Litenē, “Birzupes-2” Stāmerienā, siera ražotnē “Pakalnieši” Stradu pagastā. Apmeklēsim Stāmerienas pili un muižas parku, kā arī apskatīsim tuvākās ainavas no Stāmerienas skatu platformas. Litenē “Latvijas pusdārgakmeņu” meistars parādīs, kā no vienkārša akmens top dažādi kuloni, rotaslietas un citi priekšmeti, bet aktīvās atpūtas vietā “Xalianse” varēs iepazīt izlaušanās istabas. Pieteikšanās ekskursijai noslēgusies.

Plkst.20.00-24.00 Muzeju nakts aktivitātes

Šī gada tēma ir “Šūpulis” un arī Gulbenes novada muzeji un ekspozīcijas piedāvās dažādas aktivitātes.

  • Tirzas PSRS perioda vēstures liecību ekspozīcija pasākums “Bērnība kolhoznieka sētā”, kurā notiks interaktīvas nodarbības ar rotaļām, cienāšanās ar PSRS laika bērnu ikdienas kārumiem un kopīga zīdaiņa sedziņas darināšana: 1) "Piena upes un ķīseļa krasti" - interaktīvas nodarbības  ar rotaļām, rotaļlietām un  spēlēm; 2) "Talkas galda drupatiņas" - cienāšanās ar PSRS laika bērnu ikdienas kārumiem; 3) "Dāvana kolhoznieka bērniņam, pasaulē ienākot" - darināsim kopīgu zīdaiņa sedziņu no kolhoza aitu vilnas dzijas; 4) "Šūpo mani, māmuliņa... Novadnieku šūpulis Tirzas baznīcā", izstāde, iespēja apmeklēt Tirzas evaņģēliski - luterisko baznīcu.
  • Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā būs apskatāma Gulbenes Mākslas skolas 30 gadu jubilejas izstāde “Laika līnija”, kurā eksponēti Gulbenes Mākslas skolas pedagogu darbi.
  • Gulbenes novada valsts ģimnāzijas un Gulbenes sākumskolas telpā un pagalmos no plkst. 19.00 šūpošanās burvības baudīšana
  • Druvienas Vecajā skolā-muzejā pasākums ,,Par to mazo šūpulīti…” – mācību stundas Vecās skolas klasē 1930.-to gadu gaisotnē – tērpi, mācību līdzekļi, telpu apgaismojums.
  • Stāķu novadpētniecības ekspozīcijā no plkst. 19.00, Stāķu pamatskolā vēstures mācība ar apvienību "Pelēkie vilki".
  • Litenē varēs aplūkot  G.Cigļa seno lietu krātuvi un Latvijas pusdārgakmeņu darbnīcu.
  • Lizumā, Apsīšu Jēkaba Kalaņģos, bērnības stāsti un šūpļa dziesmas kopā ar "Zīlēm".
  • Rankas kultūrvēsturiskajā mantojuma centrā un Saieta laukumā no plkst. 19.00 rancēniešu paaudžu šūpuļstāsts Latvijā, gudrības un padomi šūpotājiem, vēstījums no Rankas kultūrvēsturiskā mantojuma šūpuļa.