Vadītāja Biruta Akmentiņa

Tautas lietišķās mākslas studija (TLMS) “Sagša” dibināta 1952. gadā, savukārt tautas kolektīva nosaukums studijai piešķirts 1967. gadā. Līdz pat 1973. gadam studiju vadīja tās dibinātāja Marija Meļķe, bet kopš 1973. gada vadītāja ir Biruta Akmentiņa. No 2002. gada “Sagša” kuplina arī Tautas mākslas savienības sastāvu.

Studijā darbojas 24 dalībnieki, kuri par savu misiju uzskata latviešu tautas kultūras mantojuma pētniecību un saglabāšanu, tradīciju pārmantošanu Gulbenes novadā. Studijas devīze skan: “Tradicionālais – mūsdienīgi, radoši un meistarīgi!”.

“Sagša” aktīvi rīko tematiskās sezonas izstādes, organizē un iekārto Gulbenes novada mākslas amatniecības izstādes, piedalās Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajos pasākumos savā novadā, darbojas radošās darbnīcās novada un pilsētas svētku pasākumos, kā arī startē republikas mēroga izstādēs. TLMS ’’Sagša’’ turpina 2014. gadā uzsākto projektu “Darini savu tautas tērpu”, kura rezultātā studijā ienāca jauna paaudze, tāpēc darba galvenais uzdevums ir mācīties aušanas teoriju un praktiskās nodarbībās apgūt aušanas, izšūšanas, mežģīņu zeķu adīšanas prasmes. 2015./2016. gada sezonā studijā top darbi par tēmu “Latviešu tautisko brunču svītru un krāsu ritmi audumos un rokdarbos”. Visu darba sezonu TLMS ’’Sagša” savā darbnīcā piedāvā tradicionālo roku darba prasmju demonstrējumus un suvenīrus sava novada iedzīvotājiem un viesiem.

Kontaktinformācija

Biruta Akmentiņa: 28656428,