Steidzamās medicīniskās palīdzības punkts

Tālrunis 64473868, mob. tālr. 29342885

Pacienti var saņemt medicīnisko palīdzību akūtos (neatliekamos) gadījumos 24 stundas diennaktī. Strādā dežūrārsts, ārsta palīgs un māsas palīgs. Pacientam uz SMPP jāierodas pašam vai atved piederīgie. Neatliekamā medicīniskā palīdzība uz SMPP nevedīs, izņemot infekcijas slimniekus.

Pacientu iemaksa ir 4.27 EUR (3 Ls) , ja nepieciešami papildus izmeklējumi, jāmaksā pacientu iemaksa arī par tiem ( rentgens- 2.85 EUR (2 Ls) , ultrasonoskopija- 4.27 EUR (3 Ls) elektrokardiogramma – 1.42 EUR (1 Ls) utt.

Pacienta veselības stāvokli izvērtē ārsts un izlemj par turpmāko ārstēšanos:

•nosūta ārstēties dienas stacionārā;

•nosūta ārstēties stacionāra aprūpes nodaļā;

•nosūta ārstēties uz NMP slimnīcu, ja pacienta veselības stāvoklis smags;

•pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas var doties mājās.

 

Dienas stacionārs

Tālrunis 64473151

Dienas stacionārā atvērtas 10 gultas. Medicīnisko palīdzību var saņemt ķirurģiskajās, ginekoloģiskajās, neiroloģiskajās, terapeitiskajās, ausu, kakla un deguna slimībās. Uz nodaļu nosūta ģimenes ārsts, speciālists vai dežūrārsts.

Nodaļā strādā ārsti- speciālisti: terapeits (internists), neirologs, ķirurgs, ginekologs, LOR speciālists, anesteziologs- reanimatologs.

Katru trešdienu un ceturtdienu notiek plānveida operācijas un ginekoloģiskās manipulācijas (žultspūšļa, vēdera dobuma trūces un dažādu veidojumu operācijas, ginekoloģiskās manipulācijas). Uz operāciju pacienti ierodas sagatavoti operācijai, ar izdarītiem izmeklējumiem un analīzēm.

Samaksa par dienas stacionāru ir 7.11 EUR (5 Ls) par katru dienu. Papildus par valsts apmaksātu dienas stacionārā veiktu operāciju jāmaksā pacienta iemaksa 4.27 EUR (3 Ls) , ja nepieciešami papildus izmeklējumi, tad jāmaksā pacienta iemaksa atbilstoši valsts noteiktajam.

Dienas stacionārs strādā no 6:00-22:00. Personām, kuras nevēlas vai nevar pēc pakalpojuma saņemšanas doties mājās, tiek piedāvāta naktsmītne par 7.00 EUR ( 4.92 Ls ) un ēdināšana. Ēdināšanas izdevumi 1.60 EUR (1.12 Ls), ja pacients nevēlas palikt nodaļā pa nakti.

 

Stacionāra aprūpes nodaļa

Tālrunis 64473151

Aprūpes nodaļā atvērtas 15 gultas. Aprūpes nodaļā ārstēšanās ilgums ir vidēji 10 dienas.

Medicīnisko palīdzību var saņemt pacienti ar hronisku slimību paasinājumiem: terapeitiska, neiroloģiska, ķirurģiska profila ( arteriālās hipertenzijas, kardiālās mazspējas, plaušu slimību, cerebriālu insultu sekas, onkoloģiskie, pēcoperācijas pacienti).

Pacientu uz nodaļu nosūta ģimenes ārsts, speciālists vai dežūrārsts. Līdzi jābūt izmeklējumiem, analīzēm, iepriekšējiem izrakstiem, kas apliecina un ir saistīti ar saslimšanu.

Ja pacients ilgstoši mājās lieto zāles, tās jāņem līdzi uz slimnīcu ( piem. cukura diabēta zāles).

Pacientiem ir noteikts ierobežots izmeklējumu skaits un medikamentiem izlietojamā summa, tāpēc nepieciešamības gadījumā pacientam var tikt piedāvāts veikt izmeklējumus par maksu, un iegādāties medikamentus pašam.

Stacionāra aprūpes nodaļā pacienta iemaksa par gultas dienu ir 7.11 EUR ( 5Ls) .

No pacientu nodevas atbrīvotām kategorijām par slimnīcu nav jāmaksā, tiek ņemtas vērā arī apdrošināšanas polises. Šīs kategorijas pacientiem, ierodoties slimnīcā, jāuzrāda atbilstošs dokuments ( represēto apliecība, invaliditātes apliecība, derīga apdrošināšanas polise utt.)

 

Infekciju nodaļa

Tālrunis 64471068

Nodaļa atrodas Upes ielā 1 (bijusī poliklīnikas ēka). Nodaļā tiek ārstēti pacienti ar infekcijas slimībām: pieaugušie un bērni no 3 gadu vecuma, kam nav nepieciešama ārstēšanās intensīvajās palātās.

Uz nodaļu pacientus atved NMP, nosūta ārsts infektologs, ģimenes ārsts vai dežūrārsts.

Pacienta iemaksa atkarīga no klīniski un laboratoriski pierādītās diagnozes. Infekciju slimību pacientiem ar laboratoriski apstiprinātu diagnozi, pacienta iemaksu 13.52 EUR ( 9.50Ls) apmērā par 1 diennakti, sedz valsts.

Rentgena kabineta darba laiks no 8:00-16:00 darba dienās, tālrunis 64471590. Ārpus darba laika, sestdienās un svētdienās izmeklējumi pieejami NMP slimnīcā.