Pasākumu kalendārs

Kamermūzikas koncerts “Pavasara idille”
26-05-2018
Ranka

Rankas muiža aicina uz kamermūzikas koncertu “Pavasara idille” 26.maijā plkst. 16.00!

Abas mūziķes uzaugušas Gulbenes novadā, bet katra savā pagastā – Ilze Gagaine Litenē, savukārt Ilze Kundziņa Druvienā.

Laipni aicināti visi mūzikas mīļotāji! Ieeja 2 EUR un pirms vai pēc koncerta ir iespēja apskatīt muižas parku!

Par mūziķēm:

Vijolniece Ilze Gagaine  muzikālās gaitas uzsākusi Gulbenes Mūzikas skolā, turpinājusi Rīgā - Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā, bet profesionālo bakalaura grādu mūzikā ieguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Piedalījusies orķestra vasaras akadēmijā Pommersfeldenā, Vācijā un Crescendo Vasaras Institūtā Ungārijā. Tieši studiju laikā radusies interese par džeza mūziku un improvizāciju, kas ir kļuvusi par vienu no galvenajām vadlīnijām vijolnieces muzikālajā ceļā.

 Skatuve un ceļošana, spēlējot dažādos sastāvos, ir mūziķes ikdiena. Par sevi viņa saka “No Litenes ar vijoli pa visu pasauli!” Ilze ir improvizētās mūzikas starptautiska ansambļa "Estelliah" mūziķe, un 2017. gadā tika prezentēts Īslandē ierakstīts albums "Creation". Kopš 2012.gada Ilze ir Baltijas Jūras Filharmonijas (Baltic Sea Philharmonic) orķestra vijolniece un septiņu gadu laikā ir koncertēts  prestižās koncertzālēs Vācijā, Dānijā, Itālijā, Austrijā, Krievijā, Francijā, Šveicē, Polijā un Baltijas valstīs. Latvijā Ilze regulāri koncertē ar Vidzemes Kamerorķestri, dažādos kameransambļos, kā arī projektā "Futura Fashion", sadarbojoties ar Dj Jainaro un citiem mūziķiem. Vijolniece ir piedalījusies performancēs laikmetīgās dejas festivālā "Vides deja" un citos starpdisciplināros projektos.
Paralēli koncertdarbībai Ilze arī iedvesmo un māca jaunos vijolniekus Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis", kā arī sniedz meistarklases mūzikas improvizācijā.

Pianiste Ilze Kundziņa mācījusies Gulbenes Mūzikas skolas Lizuma filiālē, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un ieguvusi maģistra grādu Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā. SOCRATES/ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros semestri papildinājusies Ķelnes Mūzikas augstskolā pie prof. Vasilija Lobanova, kā arī piedalījusies meistarklasēs pie Daniela Blumentāla (Brisele), Vilema Brona (Nīderlande), Žaka Ruvjē (Francija), Hansa-Petera Štencla (Vācija), Mati Rakallio (ASV), Bernda Geckes (Vācija).Mūziķe ir piedalījusies un ieguvusi godalgotas vietas vairākos starptautiskos pianistu konkursos Itālijā (2008), Čehijā (2005) un Francijā (2004), kā arī uzstājusies solo un kamermūzikas koncertos Latvijā, Somijā, Nīderlandē, Vācijā, ASV. Šobrīd Ilze regulāri uzstājas kamermūzikas koncertos kopā ar apvienības Kameransamblis.lv mūziķiem: flautisti Rūtu Īzāku-Maču, mecosoprānu Baibu Renerti un čellistu Mārci Kuplo. Ilze Kundziņa ir pedagoģe un koncertmeistare Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un lektore Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vispārējo klavieru katedrā.

Afisha 04 2018 A3 WEB21