Pasākumu kalendārs

Piemiņas dienas pasākumi Gulbenē un Litenē
14-06-2018
Gulbene, Litene

Pirms 77 gadiem, 1941.gada vasarā, Latvijas tauta piedzīvoja traģiskus notikumus – bez iepriekšēja brīdinājuma no savām mājām, no savas zemes tika izsūtīti vairāk nekā 15 000 cilvēku un veiktas represijas pret Latvijas armijas virsniekiem. Lai godinātu komunistiskā genocīda upurus, 14.jūnijā Gulbenē un Litenē norisināsies piemiņas pasākumi. Dalību piemiņas pasākumā Litenē ir apstiprinājis Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Plkst.14.30 iedzīvotāji ir aicināti pulcēties Gulbenes dzelzceļa stacijas laukumā pie pieminekļa represētajiem, kur muzicēs pūtēju orķestris un dziedās koris „Tēvija”. Pēc Latvijas Republikas aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa, Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Normunda Audziša un Gulbenes novada Politiski represēto apvienības priekšsēdētājas Airas Ančas uzrunas būs ziedu un svecīšu nolikšana.

Plkst.16.30 piemiņas pasākums turpināsies Litenes kapos Latvijas armijas karavīru piemiņas vietā, bet plkst.17.30 visi aicināti piedalīties „Atmiņu ugunskurā” Latvijas armijas karavīru nometnes vietā Litenē.