Pasākumu kalendārs

Militārās mācības “Zobens 2019”
12-09-2019
Gulbene

No 12. līdz 15.septembrim Vidzemē notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes militārās mācības “Zobens 2019”, kuru laikā tiks vērtēta 25.kājnieku bataljona karavīru un zemessargu spēja reaģēt uz hibrīdapdraudējumu. 

Mācību laikā bataljona zemessargi Gulbenē veiks patrulēšanu gan ar kājām, gan transporta līdzekļiem, apsargās bataljona bāzi un ap to ierīkos kontrolposteņus. Lai nodrošinātu uzdevumu izpildi, 13., 14. un 15.septembrī Gulbenē O. Kalpaka, Lazdu, Blaumaņa un Skolas ielās iespējama īslaicīga satiksmes ierobežošana.

48428430466 8907fdf1b2 k

Mācību ietvaros nosacītā pretinieka spēlētāji būs Latvijas un Igaunijas bruņoto spēku karavīri, kuri darbosies civilajā apģērbā ar mācību laikā noteiktu atšķirības zīmi. Mācību scenārija izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos pa pilsētas ielām un apkārtējiem ceļiem. Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas.

Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde izsaka pateicību tiem darba devējiem, kuri atbalsta savu darbinieku iesaistīšanos mācībās, tādējādi sekmējot Zemessardzes kaujas spēju paaugstināšanu un katra vietējā zemessarga profesionalitāti.

48428438881 e2eeb8a972 z

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes
Informācijas daļas priekšniece
virsleitnante Ieva Karlsberga