Pasākumu kalendārs

Sarunas ar Madaru Dišleri un Daini Īvānu
No 15-01-2020
līdz 16-01-2020
Gulbene

15. un 16. janvārī aicinām uz sarunām ar kino režisori Madaru Dišleri un Tautas frontes pirmo priekšsēdētāju, politiķi, žurnālistu un publicistu Daini Īvānu!

15. janvārī plkst. 11.00 uz sarunu Gulbenes novada valsts ģimnāzijā ar Daini Īvānu aicināti skolēni, savukārt 16.00 uz sarunu Gulbenes novada bibliotēkā ar Daini Īvānu un Madaru Dišleri aicināti visi interesenti. Ar Madaru Dišleri Gulbenes novada valsts ģimnāzijā skolēni aicināti tikties 16. janvārī plkst. 11.00.

Līdztekus sarunām, no 15. janvāra Gulbenes novada bibliotēkā būs skatāma izstāde “Baltijas brīvības ceļš”.

Madara Dišlere ir kino režisore, kura Atmodas laiku piedzīvoja bērnības košumā – šo pieredzi atainojusi filmā “Paradīze 89”, kur bērnu acīm ikdienas drāmas savijas ar Baltijas ceļa un Atmodas laika satraucošajiem notikumiem.

Dainis Īvāns ir Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs, politiķis, žurnālists un publicists. Personība, kuras viedoklī ieklausās joprojām.

Mēs nezinām, cik vējainu dienu bija Atmodai nozīmīgajos gados, kāda virziena vējš pūta Baltijas ceļa dienā, vai Barikāžu ugunskurus sargāja bezvējš, varam vien nojaust kādas emociju vētras tad plosījās. Svinot Latvijas valsts simtgadi, daudz esam runājuši par Latvijas pirmsākumiem. Tomēr, laikam ritot, kļūst būtiski saglabāt un atjaunot zināšanas arī par nesenāku vēsturi, kas ir nozīmīga Latvijas valsts atjaunošanā – Trešo Atmodu. Projekta “Vējaina diena” īstenošanas gaitā tiksimies ar cilvēkiem, kuri ir bijuši Trešās Atmodas kustinātāji un vērotāji. Veidojot plašāku izpratni par šiem notikumiem un to būtisko ietekmi uz ikvienu no mums šodien, ceram stiprināt piederības saites starp paaudzēm un kopienai – tā nesot vēstījumu – Es esmu Latvija. Lai apjaustu savu lomu šodienas Latvijā, der zināt savu vecāk, paziņu, sabiedrības bailes un pārdzīvojums, priekus un cerības, atgūstot valsts neatkarību.

Projekts “Vējaina diena” tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

ivans dislere

Liene Baranovska,
Gulbenes novada bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciāliste