Pasākumu kalendārs

Gulbenes pilsētas svētki
No 24-07-2020
līdz 26-07-2020
Gulbene

pilsetas svetki web

24.-26.jūlijā Gulbenē tiks svinēti pilsētas svētki – mazliet citādāki nekā ierasts, bet tomēr tie būs. Aicinām ikvienu atkal satikties spēlēs, aktivitātēs, koncertos un kopīgā vakarēšanā uz sedziņām piknika atmosfērā!


Svētku programma

24.jūlijs, piektdiena

17:00-21:00 Kūku bodes "Gardums" pop-up restorāns jeb pagalma svētki. Kūku bodei “Gardums”, kā jau gardēžiem, ir padomā slavināt vietējos ražotājus un viņu garšīgo produkciju, pagatavojot gardus ēdienus. Pagalma svētkos būs vietējo ražotāju – Pakalniešu siers, Tirzas Bullis, Tālavas sidrs, Tālavas ķēniņa alus, kūko bode “Gardums” – slavināšana. Būs speciāla ēdienu un dzērienu karte – grillēs, ceps, dzers gardus dzērienus, našķēsies ar saldām lietiņām, un klausīsies skaistu mūziku.

17:30 “Goda bibliotēkas” jauno grāmatu prezentācija

Jaunās grāmatas būs veltītas:

   • Ritai Drīzulei - folkloriste, folkloras pētniece, latviešu tautasdziesmu pētniece. Sastādījusi tautasdziesmu izlases, pētījusi tautasdziesmu ētikas, estētikas un mitoloģijas problēmas. Dzimusi Galgauskas pagastā.
   • Pēterim Sūcim - režisors.  Gulbenes kultūras nama direktors un dramatiskā kolektīva režisors. Viņa vadībā 1985.gadā iegūts Gulbenes Tautas teātra nosaukums. 20 gadus vadījis Valmieras teātri. Dzimis Rankas pagastā.
   • Līvijai Liepai - skolotāja, sabiedriskā darbiniece. Strādājusi par bioloģijas skolotāju Gulbenes 2.astoņgadīgajā skolā, vēlāk Gulbenes vidusskolā. Izveidojusi un vadījusi Gulbenes pensionāru padomi.
   • Pēterim Gabranovam -  lauksaimnieks, uzņēmējs, bijušais Latvijas Augstākās Padomes deputāts. Kolhoza “Rainis”, vēlāk SIA “Rainis” priekšsēdētājs. 1990. gada 4. maijā balsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.
   • Vijai Poļakai-Rikveilei - dzejniece un dziesmu autore. Iznākuši pieci dzejoļu krājumi. Strādājusi Apdrošināšanas inspekcijā, sakaru sistēmā Gulbenē un Galgauskā,  meliorācijas pārvaldē Stāķos. Dzimusi Kalnienā.

18:00 Mūzikas skaņu pikniks centrālajā skvērā ar Mārci Auziņu, kurš uzstāsies uz Gulbenes viesnīcas jumta. Aicinām līdzi ņemt sedziņas, “groziņus”, draugus un ģimeni!

Mārča Auziņa piknika koncerta laikā no plkst.18.00 īpaši sagatavotu svētku piedāvājumu sarūpēs kafejnīca “Lācītes” – uzkodu komplekti un atspirdzinošie dzērieni lutinās gan mazus, gan lielus piknikotājus

20:30 Spārītes parka atklāšana, sitaminstrumentu ansambļa “Perpetuum Ritmico” koncerts un nakts vakarēšana ar gaismu spēlēm parka kokos

Spārītes parkā no plkst.17:00 būs iespēja baudīt aromātisko “Tīrs miers” grauzdēto kafiju, savukārt cūkgaļas pitas, burgerus un dažādus sāļus piknika gardumus piedāvās kafejnīca “Visi savējie”, bet par saldo – popkornu un cukurvati – rūpēsies Rolands Dozorovs.

22:30 “Nakts velo orientēšanās piedzīvojums” ar startu pie sporta centra

Reģistrācija no pl.21.30. Iepriekšēja pieteikšanās līdz 24.jūlija pl.16.00, rakstot uz e-pastu: .

Orientēšanās sacensības notiek ar velosipēdiem pa Gulbenes pilsētas teritoriju. Komandā 2-4 dalībnieki, vecums un dzimums nav ierobežots (komandā jābūt vismaz vienam pieaugušajam – 18+).

Ar kartes palīdzību komandām būs jāapmeklē 10-12 objekti. 

Komandai jābūt nodrošinātai ar gaismas ierīci (lukturīti), atstarojošiem elementiem un mobilo telefonu ar lejuplādētu aplikāciju, kas “lasa” QR kodus. Kodu būs iespēja lejuplādēt pirms sacensībām. Starts ik pēc 2 minūtēm vai atkarībā no pieteikto komandu skaita.

Apbalvo 1.-4.vietu ieguvējus. Sacensību organizatori patur iespēju apbalvot dalībniekus arī ar veicināšanas balvām.

25.jūlijs, sestdiena

Jau no plkst.9.00 pie Gulbenes kultūras centra mazākie pasākuma apmeklētāji varēs nogaršot krāsaino “Mini melts” saldējumu, neiztiks arī bez popkorna un cukurvates. Daudzveidīgu garšu baudītājus gaidīs “Rolling Coffee” - enerģiski stilīgs un neatvairāms kafijas auto, kura produkcija ikvienu padarīs spožāku, možāku un smaidīgāku, savukārt par gardiem, smeķīgākiem dzērieniem rūpēsies “Cesvaines alus”

9:00 "Cilvēka katapults" Gulbīšu parkā visas dienas garumā. Katapults nav paredzēta bērniem. Minimālā un maksimālā svara ierobežojumi: 40-110kg. Cena: 10 EUR

9:00-13:00 “Zaļais tirdziņš” centrālajā skvērā

10:00-12:00 "Mazo gulbīšu svētki" Gulbenes kultūras centrā - piederības apliecinājumu pasniegšana savai dzimtajai pilsētai Gulbenei.

Plkst.10:00-11:00 tiks sumināti 2019.gada 2.pusē dzimušie un Gulbenes pilsētā deklarētie jaundzimušie.

Plkst.11:00-12:00 tiks sumināti 2020.gada 1.pusē dzimušie un Gulbenes pilsētā deklarētie jaundzimušie.

Ieeju uz pasākumu ir ar ielūgumiem, kurus dzimtsarakstu nodaļa ģimenēm nosūtīs elektroniski.

Kontaktinformācija: t.64473254 vai 26847149, e-pasts: .

10:00-14:00 Sportiskā akcija “Apskrien novadu” – izvēloties sev piemērotāko distanci un iesūtot rezultātu elektroniski, krāsim kilometrus, lai noskaidrotu vai visi kopā varētu apskriet Gulbenes novadu

Ikviens tiek aicināts piedalīties virtuālajā skrējienā “Apskrien novadu!”, izvēloties sev piemērotāko distanci/maršrutu Gulbenes novada teritorijā, piemēram, 3, 5, 10, 21 km vai jebkuru citu. Skrējiena mērķis ir kopā sakrāt pēc iespējas vairāk kilometrus, lai noskaidrotu, vai un cik reizes mēs visi kopā varam apskriet apkārt Gulbenes novadam, kura apkārtmērs ir 306,64 km.

Virtuālais skrējiens ir motivācija ikvienam nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, gūstot pozitīvas emocijas, kā arī iespēja iepazīt un novērtēt pašmāju skaistumu, izbaudīt skriešanas burvību un apzināt sevi kā īstenu gulbenieti.

Skrējiena sākums ir visiem vienā laikā plkst.10.00 savā izvēlētajā punktā, bet finišs – katram atsevišķi (līdz plkst.14.00), jo tas ir atkarīgs gan no izvēlētās distances, gan pavadītā laika tajā.

Interesentiem pieteikšanās līdz 23. jūlija plkst. 18.00, reģistrējoties ŠEIT (reģistrējoties, dalībnieks piekrīt personas datu apstrādei skrējiena statistikas veidošanas vajadzībām).

Saziņa ar skrējiena dalībniekiem notiks lietotnes "WhatsApp" grupā, savukārt rezultāta fiksēšanai dalībniekiem būs nepieciešama mobilā aplikācija, kura uzskaita noskrietos kilometrus un laiku, piemēram, "Endomondo". Rezultāts jāiesūta līdz plkst.14.00.

Sacensību organizatori patur iespēju apbalvot dalībniekus ar veicināšanas balvām.

Plkst.9:50 pie kafejnīcas "Rodi" online iesildīšanās (tiešraide Gulbenes kultūras pārvaldes Facebook.com lapā) skrējienam kopā ar Gulbenes novada domes priekšsēdētāju Normundu Audzišu un olimpieti Daumantu Dreiškenu

12:00 Zemessardzes 25.kājnieku bataljona aktivitātes pie Gulbenes kultūras centra – viss par un ap ekipējumu un ieročiem

13:00-15:00 QR kodu spēle ģimenēm ar bērniem “Grāmatu tenteris” Gulbenes novada bibliotēkā, centrālajā skvērā un Gulbīšu parkā – dalībniekiem jāatrod 5 kontrolpunkti un tajos novietotās grāmatas. Saistībā ar konkrētajām grāmatām jāizpilda noteikti uzdevumi

13:00-17:00 “Kreicbike republika” Gulbenes novada bibliotēkas iekšpagalmā

Plkst.13:00-14:00 velo darbnīca kopā ar Gati Kreicbergu - atbrauc ar savu velosipēdu uz pārbaudi/apkopi

Plkst.14:00-15:00 velo stafete bērniem (7-12 gadi). Velosipēdi būs uz vietas

Plkst.15:00-17:00 freekbike jeb ērmriteņu parāde un vizināšanās ar meistara radītajiem riteņiem

13:00-17:00 Āra spēles ģimenēm ar bērniem pie Gulbenes novada bibliotēkas ieejas – Metamais, Power tower, kā arī  Europe Direct informācijas centra  Gulbenē info stends

16:00-20:00 Gulbenes novada jauniešu domes chill zona “Chill ar GNJD” Spārītes parkā

16.00-17.00 Viss par un ap digitālo

   • Influenceris un zero waste dzīves piekritējs Edgars FRESH
   • Brīvdomātājs un radoša personība Artūrs Jenots
   • Influenceris un youtuberis Raimonds Leja
   • GNJD finanšu un projektu vadības komitejas vadītāja Andriana Vasiļjeva

17.00-18.00 Dažādas aktivitātes

   • Hennas darbnīca
   • Matu spīdumi
   • Matu pīšana ar mulinē diegiem

19.00-20.00 Viss par un ap biznesu

   • Vizāžiste un stiliste Kristīne Čakare
   • SMU “Seat Cleaner” vadītājs un Award programmas dalībnieks Linards Reinis Rozītis
   • GNJD prezidente un Latvijas labākā SMU “Clean Clever” vadītāja Elizabete Brūniņa

19.00 Vakara koncerti trīs pilsētas kvartālos – Gaitnieku ielā, Skolas ielā, Nākotnes ielā. Katrā kvartālā būs oriģināla skatuve – nopietni spēkrati ar piekabēm, kuras dekorēs novada rokdarbu kolektīvi

No plkst.19.00 katrā kvartālu koncertu norises vietās – Skolas ielā, Gaitnieku ielā, Nākotnes ielā – būs iespēja papildināt savu “groziņu” ar dažādiem dzērieniem un uzkodām

Gaitnieku iela ar skatuvi “Industriālis”

19:00 Žoržs Siksna

19:30 Līnijdeju grupa “Raganiņas”

20:00 Katō

20:30 Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestra grupa

21:00 “Riga Reggae”

21:30 Tērpu teātris “Varavīksne”

Gaitnieku iela

Skolas iela ar skatuvi “Vintāžs”

19:00 “Riga Reggae”

19:30 Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestra grupa

20:00 Žoržs Siksna

20:30 Tērpu teātris “Varavīksne”

21:00 Katō

21:30 Līnijdeju grupa “Raganiņas”

Skolas iela

Nākotnes iela ar skatuvi “Lidojums”

19:00 Katō

19:30 Tērpu teātris “Varavīksne”

20:00 “Riga Reggae”

20:30 Līnijdeju grupa “Raganiņas”

21:00 Žoržs Siksna

21:30 Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestra grupa

Nākotnes iela

Saulesbriļļu simbols kartē norāda konkrēto koncerta norises vietu attiecīgajā kvartālā.

22:00-24:00 Koncertu izskaņā aicinām paildzināt svētku sajūtu, baudot mūzikas pavadījumu un gaismu spēles Spārītes parka kokos

Visas dienas garumā

  • Izzinoša orientēšanās spēle “Atklāj Gulbeni no jauna!”, izmantojot mobilo aplikāciju “Actionbound”. Spēlējot šo spēli gan pilsētas svētku laikā, gan visu nākamo nedēļu pēc svētkiem (līdz 2.augusta plkst. 00:00) un sakrājot maksimālo punktu skaitu, būs iespēja iegūt aģentūras sarūpētas pārsteiguma balvas. Lejuplādē mobilo aplikāciju “Actionbound”. Piedalies spēlē gan individuāli, gan komandā. Tev būs nepieciešams interneta pieslēgums un ieslēgta navigācija. Atverot aplikāciju, meklētājā jāieraksta spēles nosaukums "Atklāj Gulbeni no jauna!". Spēle ir bez maksas.
  • Svētku cena – 10 EUR – ģimenes biļetei izglītojošā un interaktīvā centra “Dzelzceļš un Tvaiks” apmeklējumam
  • Gulbenes elektrovilcieniņš kursēs no Gulbenes kultūras centra (O.Kalpaka ielā 60, Gulbenē), nevis pie Gulbenes dzelzceļa stacijas, kā tas ir ierasts šajā sezonā.
   Elektrovilcieniņa kursēšanas laiki 25.07.2020.: 11:00, 12:00, 13:00, 16:00, 17:00, 18:00 (lietus laikā elektrovilcieniņš nekursēs). Sīkāka informācija un pieteikumi pa tālruņiem: 64497729, 26557582.

Visās norises vietās būs iespēja iegādāties uzkodas un dzērienus

26.jūlijs, svētdiena

Kapusvētki Gulbenes Vecajos kapos un Tanslavu kapos

Svētbrīži par mūžībā aizgājušajiem tuviniekiem tiks aizvadīti baznīcās 25. un 26.jūlijā:

  • 25.jūlijā plkst.10:00 Gulbenes Vissvētākā Sakramenta Romas katoļu baznīcā, Gaitnieku iela 14, Gulbene
  • 26.jūlijā plkst.10:00 Gulbenes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Brīvības 15, Gulbene

Ziedu tirdzniecība pie kapiem NETIKS organizēta!

Svētku norises laikā aicinām ievērot distancēšanos!

Pasākuma programmā iespējamas izmaiņas.

Pasākums tiks fotografēts/filmēts, iegūtie dati tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.