Pasākumu kalendārs

Dzejas tūre - Porukam 150
14-08-2021
Tirza

…pa bērnības taciņu gāju

Caur silu uz sapņu māju…

J.Poruks

 Attēls

2021.gada 13.oktobris Druvienas dižgaram Jānim Porukam - 150. Par godu jubilejas gadam, visas vasaras garumā notiks pārgājieni ar kultūrvēsturisku un literāru ievirzi. Literatūras tūrē izstaigāsim dzejnieka bērnības zemi, lasot viņa darbus un citu autoru rakstīto par Poruku.

Neviens cits tik skaisti un mūžīgi nav aprakstījis Druvienu kā Poruku Jānis. Viņš nosaucis vārdos cilvēkus, notikumus un vietas. Un šie vārdi ir dzīvi – dzejnieka darbos un tautas atmiņās.

1971. gadā Poruka simtgadē Voldemārs Ancītis rakstīja: “Poruku Jānim bērnība paliek pats skaistākais dzīves posms. Druviena un bērnības atmiņas ir ļoti devīgas ar literāri izmantojamu vielu. Ar savu gaišumu iepriecina Dzejnieku viņa vēlāko gadu drūmajās stundās”.

Jānis Poruks bija latviešu rakstnieks un dzejnieks. Dzimis 1871. gada 13. oktobrī Druvienas pagasta "Prēdeļu" saimnieka mājās. Mācījās Druvienas pagastskolā (1881—1885). J. Poruks ir viens no latviešu literatūras izcilākajiem pārstāvjiem 19. un 20. gs. mijā. Viņa darbus intelektuāli ietekmējusi gan Eiropas kultūras tradīcija, gan laikmetīgā māksla, saglabājot arī saikni ar latviskās vides specifiku. J. Poruka daiļrade ir saistīta ar romantisma kultūrtipa veidošanos latviešu rakstniecībā; tai piemīt neoromantisma un simbolisma iezīmes, darbos iezīmēti un daudzpusīgi risināti gadsimtu mijas sabiedrībai un indivīdam būtiski fiziskās un garīgās eksistences jautājumi.

Vairāk informācijas: Valda Putene, 26403822

Attēls