novadsIkviens cilvēks pasaulē, arī Gulbenes novada iedzīvotājs, ietekmē klimatu, gaisu un vidi sev apkārt. Veiksmīga pielāgošanās klimata pārmaiņām un CO2 samazināšana ir atkarīga tikai no visas pasaules, arī Gulbenes novada, iedzīvotāju aktīvas kopsadarbības. Tāpēc Gulbenes novada pašvaldība sadarbībā ar projekta “ActNow” ekspertiem ir izstrādājusi "Gulbenes novada ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāna līdz 2030. gadam"  projektu, ko vēlamies apspriest un uzzināt tieši Tavu viedokli un ierosinājumus. Sākumā izklausās sarežģītāk, nekā tas ir patiesībā. Iepazīsties un sniedz savu viedokli!

Ar "Gulbenes novada ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāna līdz 2030. gadam"  projektu var iepazīties ŠEIT.

Jūsu ierosinājums par sasniedzamajiem mērķiem, kā arī darbībām, lai šos mērķus sasniegtu, līdz 2020. gada 1. septembrim aicinām sūtīt uz e-pastu: .

No 2020.gada 17. līdz 21.augustam Gulbenes novadā notiks vairāki interaktīvi sabiedrības informēšanas un viedokļa izzināšanas pasākumi, kuru laikā ikvienam būs iespēja izteikties arī klātienē par "Gulbenes novada ilgtspējīgu enerģētikas un klimata rīcības plānu 2030. gadam". Plašāka informācija par norises vietām un aktivitātēm būs vēlāk.

Nacionālais enerģētikas un klimata plāns 2021.-2030. gadam  paredz vismaz 12 mērķus, ko sasniegt, lai mazinātu Latvijas ietekmi uz klimatu un tā pārmaiņām. Daži no tiem – aktivizēt ēku atjaunošanu, 10 gadu laikā atjaunojot vismaz 500 tūkst. m2 tiešās pārvaldības ēku un samazināt siltumenerģijas patēriņu ēkās līdz 100 kWh/m2.

Nacionālā enerģētikas un klimata plāns

NEKP 2

Projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības atbalstu. Šis paziņojums atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Eiropas Savienībai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Logo ActNow EU Interreg