Ir noslēgusies Gulbenes novada piederības spēle “Pavedieni”, kuras ideja un mērķis bija aktīvā veidā iepazīstināt spēles dalībniekus ar novada kultūrvēsturiskajām vietām, būvēm, notikumiem, dabas objektiem un cilvēkiem. 25.oktobrī noslēguma pasākuma laikā Vecgulbenes muižā tika noskaidroti laureāti un godinātas visas komandas, kas spēli pabeidza līdz galam.

„Spēle ilga no 21.maija līdz 19.augustam, un tajā varēja iesaistīties jebkurā laikā šajā periodā. Spēli uzsāka 63, bet pabeidza 30 komandas. Kopumā bija jāveic 100 dažādi uzdevumi. Esam patīkami pārsteigti, ka Gulbenes novada bibliotēkas iniciatīvai atsaucās tik daudz komandas, pat viena komanda no Cēsīm! Bija arī tādi, kas uzdevumus paveica individuāli,” pasākuma laikā atklāja Gulbenes novada bibliotēkas direktore Antra Sprudzāne.

Pirmais sešinieks, kas ieguva vislielāko punktu skaitu:

1.vieta komandai „Gudrie” (139 punkti no maksimāli iespējamajiem 142 punktiem)

2.vieta komandai „Usnītes” (137 punkti)

3.vieta Ārijai Ciekurzei (136 punkti)

4.vieta komandai „Gulbēnieši” (135 punkti)

5.vieta komandām „Grietiņas” un „Lēnie domātāji” (134 punkti)

6.vieta komandai „Putni” (133 punkti)

Vakara gaitā dalībnieki dalījās dažādos atgadījumos, kas bija notikuši spēles laikā, uzklausīja vēsturnieku stāstījumus un baudīja koncertu, ko sniedza „Māsas Dimantas“.

Gulbenes novada bibliotēka pateicas spēles atbalstītājiem:

Valsts Kultūrkapitāla fondam, SIA „Tavai un manai veselībai”, lauku sētai „Purenes”, pļavu golfa laukumam „Siltie”, SIA „Latvijas pusdārgakmeņi”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Gulbenes daļai, „Silmaču” muzejam Druvienā, tējnīcai „Laiks” Tirzā, A.Liedskalniņas dzimtajām mājām „Stūras”, I.Vīgantes individuālajam uzņēmumam „Samiņi”, Daukstu pagasta zemnieku saimniecībai „Vāveres”, Tirzas pagasta zemnieku saimniecībai „Avotiņi”, krūmmelleņu audzētājai Lizuma pagastā Mirdzai Babrei.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste