tautas saimes gramataPēc Rīgas Aktīvo senioru alianses RASA iniciatīvas ir izveidota Latvijas valsts simtgadei veltīta „Tautas Saimes grāmata”, kas ceļo pa Latviju un kurā katram iedzīvotājam ir unikāla iespēja ļoti personiski uzrunāt valsti. Grāmatas iecere ir radīt nevis vienkārši laimes vēlējumu apkopojumu, bet iet daudz dziļāk – lai tiem, kas lasīs grāmatu, pavērtos dažādu laikmetu ainas visu Latvijas 100 gadu garumā. Janvārī un februāra sākumā Tautas Saimes grāmata apceļos Gulbenes novadu. Aicinām ikvienu novadnieku ierakstīt savu vēstījumu, novēlējumu, pārdomas Tautas Saimes grāmatā Latvijas valstij jubilejā!

Gaidām jūs

  • Lizuma pagasta bibliotēkā 8.-11.janvārī,
  • Jaungulbenes pagasta bibliotēkā 15-18.janvārī,
  • Stradu pagasta Stāķu bibliotēkā 22.-25.janvārī,
  • Stāmerienas pagasta bibliotēkā no 29.janvāra līdz 1.februārim,
  • Gulbenes novada bibliotēkā 5.-8.februārī.

Tautas Saimes grāmata ir uzsākusi savu ceļu 2017.gada 20. aprīlī ar iedziedāšanu Rīgā un turpina to pa Latvijas novadiem. Novēlējumus raksta gan seniori, gan skolēni, ģimenes un individuāli cilvēki, iestāžu kolektīvi un biedrības. Novēlējumi izteikti arī dzejā, zīmējumos un papildināti ar fotogrāfijām.  Ieraksta mērķis: vēlējums Latvijai, sapnis par Latviju, spilgtas vēsturisko atmiņu rindas no kopējās 100 gadu vēstures. Piemēram, Andris Siliņš, 67.g., raksta tā: “Armijā biju rakstvedis, tāpēc man nebija jāskrien ar šauteni. Lai nevienam latvietim dzīvē nebūtu rokā jāņem ierocis un jāpaceļ pret citu cilvēku!”

2018.gada septembrī grāmata atkal atgriezīsies Rīgā, lai nonāktu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Grāmatas ceļam var sekot līdzi mājas lapā https://www.biedribarasa.lv/latvijai-100/projekts-tautas-saimes-gramata/

 

Kontaktinformācija:
Sanita Jurkāne,
Gulbenes novada bibliotēka,
tālr.: 64471460