Aizvadītajā svētdienā Madonas “Smeceres sila” slēpošanas kompleksā ar distanču slēpošanas sacensībām tika atklātas LV100-gades sporta spēles senioriem, kas vienlaicīgi ir arī Latvijas sporta veterānu savienības 55.sporta spēles distanču slēpošanā. Sacensībās pārstāvētas bija 17 pašvaldības ar vairāk kā 140 dalībniekiem. Kā jau ierasts intriga par kopvērtējuma uzvarētājiem saglabājās līdz sacensību noslēdzošajai disciplīnai - stafetes slēpojumam.

Gulbenes novada komanda jau sešus gadus pēc kārtas ir uzvarējusi šajās sporta spēlēs un atkal nācās aizstāvēt čempionu titulu. Tradicionāli gulbeniešiem vissīvāko konkurenci sastādīja Daugavpils, bet ne mazāku pretestību izrādīja madonieši. Tomēr jau pēc individuālajiem startiem Gulbenes novada komanda bija ievērojami izvirzījusies vadībā, bet pēc stafešu slēpojuma Gulbenes novads komandu vērtējumā septīto gadu pēc kārtas triumfēja, iegūstot gandrīz maksimālo punktu skaitu – 119 punktus. Otrie ar 113 punktiem – Daugavpils, bet trešajā vietā ar 111 punktiem mājinieki Madonas novads.

Pirmie sacensības uzsāka vecāko grupu dalībnieki. Gulbenes novads var lepoties ar ļoti spēcīgiem slēpotājiem tieši šajās vecuma grupās, ko arī pierādīja rezultāti. Tā Gulbenes novadam pirmās trīs zelta godalgas - S 80+ grupā 2 kilometru distancē izcīnīja Rita Vucēna, S 70+ par uzvarētāju kļuva Ņina Travina un pirmo vietu 2.5 kilometros V 75 + grupā izcīnīja Jānis Ančs. 2.5 kilometru distancē sudraba godalga Andrejam Vācietim V 80+ grupā, bet 45 + vecuma grupā Sandrai Volodinai bronzas medaļa – trešā vieta. Ceturto vietu V 70+ grupa ieguva Vladislavs Ponomorenko.

5 kilometru distancē vēl divas zelta medaļas, tā V 55+ grupā par uzvarētāju kļuva Antis Zunda, bet S 35+ pirmo vietu ieguva Dana Puidze. S 30+ grupā otro vietu izcīnīja Guna Ģērmane, arī Dacei Anča otrā pozīcija S 40+ grupā. Trešo vietu V 50+ grupā izcīnīja Ainis Kanaviņš

Jaunākās vīriešu grupas veica 10 kilometru distanci. V 40+ grupā otro vietu ieguva Raivis Ančs.

Pēcpusdienā starts tika dots jauktajai stafetei, kur kungi slēpoja 2 kilometri, bet dāmas 1 kilometru. Tradicionāli visintriģējošākā individuālo sporta veidu disciplīna ir stafete, kāda tā arī solījās būt.

Gulbeniešiem pirmajā posmā startēja Jānis Ģērmanis, kurš, taupot spēkus, bija izlaidis startu individuālajā sacensībā, tāpat kā Edgars Gargurnis, kuram tika uzticēts noslēdzošais ceturtais posms. Jānis pirmo etapu aizvadīja ļoti atzīstami, vien piekāpjoties bijušajam olimpietim Oļegam Maļuhinam un sportistam no Mazsalacas novada. Otrajā posmā devās Sandra Volodina, kura savu posmu aizvadīja ļoti līdzīgi ar līderēm – uzvarētājai pietuvojoties par sekundi, bet otrās pozīcijas ieguvējai zaudējot vien sekundi. Dace Anča stafeti saņēma kā trešā, bet jau pirms kalna tika “noķerta” priekšā slēpojošā Mazsalacas sportiste, kā arī viena sekunde “atvinnēta” daugavpilietei, individuālā starta pāridarītājai. Pēdējo posmu Edgars Gargurnis uzsāka ar 17 sekunžu deficītu attiecībā pret līderiem – Daugavpils komandu. Likās gandrīz neiespējami noķert. Tomēr Edgars, demonstrējot lielisku sniegumu, otrajā kalnā “apslēpoja” sportistu no Daugavpils un aizveda Gulbenes novada komandu līdz uzvarai stafetes slēpojumā. Tādejādi Gulbenes novadam pārliecinoša uzvara arī komandu vērtējumā un LV 100-gades sporta spēles uzsāktas ar augstāko panākumu.

Dace Anča, Gulbenes sporta centrs