13.februārī Gulbenē, veikala “Beta” telpās, norisinājās skolēnu mācību uzņēmumu Valentīndienas reģionālais gadatirgus uz kuru bija ieradušies skolēni no Gulbenes novada, Rīgas, Valmieras, Madonas, Balviem, Ludzas un Malnavas.

Kopumā tika pārstāvēti 23 skolēnu mācību uzņēmumi, tostarp trīs no Gulbenes novada – Gulbenes 2.vidusskolas “Lignum TB” (pirts lietas, interjera elementi), Gulbenes novada valsts ģimnāzijas “Woodbrush” (zobubirstes), K.Valdemāra pamatskolas “Rotaslietas tev un man” (rotaslietas).

Tirdziņā bija iespējams iegādāties aromātiskas sveces, somiņas no ekoloģiska materiāla, glezniņas no diegiem un dzijas, ģimenes svētku kalendārus, kosmētiku, dažādus no metāla un koka izgatavotus priekšmetus u.c. lietas.

Piemēram, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolnieces, kas pārstāv skolēnu mācību uzņēmumu “Woodbrush”, pastāstīja, ka nolēma pārdot ekoloģiskas zobubirstes, jo šobrīd eko preces ir modē. Prece tiek izgatavota pēc individuāla pasūtījuma. Var pasūtīt gan vienu zobubirsti ar gravējumu, gan veselu komplektu.

Šajā reizē visus skolēnu mācību uzņēmumu stendus vērtēja žūrija – Arita Melbārde, AS “Swedbank” Gulbenes filiāles vadītāja; Valērijs Pokidjko, veikala “Beta” reģionālais vadītājs; Solvita Ročāne, SIA “Manai un tavai veselībai” īpašniece; Anita Birzniece, Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas izglītības darba speciāliste-vadītāja vietniece; Jānis Barisnskis, Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas vadītājs; Iveta Kovtuņenko, pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” direktore.

Nomināciju laureāti

Labākais stends – “Lignum TB”, Gulbenes 2.vidusskola, ražo pirts lietas un interjera elementus

Labākā pārdošanas komanda – “Woodbrush”, Gulbenes novada valsts ģimnāzija, ražo eko zobubirstes

Inovatīvs produkts – “IronCat”, Rīgas Valsts 3.ģimnāzija, ražo unikālus peļu slazdus

Inovatīvs produkts – “Sleep&go”, Madonas novada Kusas pamatskola, ražo spilvenus, ko var ņemt līdzi ceļojumos

Videi draudzīgs produkts – “Alma”, Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola, izgatavo ģimenes svētku kalendārus

Videi draudzīgs produkts – “Gaismiņa”, Valmieras tehnikums, izgatavo sveces

Kvalitātes produkts – “YMA”, Valmieras tehnikums, izgatavo dažādus metāla izstrādājumus interjeram, eksterjeram, kapiem

Labākā reklāma – “Koka pasaule”, Valmieras tehnikums, ražo dažādus koka izstrādājumus

Labākā Valentīndienas dāvana – “Pieskāriens”, Malnavas koledža, ražo ģipša figūriņas

“Skolēni gadatirgum bija sagatavojušies ļoti labi. Protams, ka bija atšķirības gan ieguldītajā darba apjomā, gan atraktivitātē un vēlmē pārdot un piedāvāt savu preci vai pakalpojumu. Bija piestrādājuši pie noformējuma Valentīndienas noskaņās,” stāsta žūrija locekle, AS “Swedbank” Gulbenes filiāles vadītāja Arita Melbārde.

Pasākumu organizēja Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija un Gulbenes 2.vidusskola.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste