Afiša Ziemas saltie mēneši atkāpjas, rītos skan putnu dziesmas, asnus dzen dēsti uz palodzes. Tikmēr čakli skolēni un vecāki rūpējas par tīru Latviju. Kopš decembra skolā noris “Makulatūras vākšana”, ”Izlietoto bateriju vākšana”, “Nolietotās elektriskās tehnikas vākšana”. Kopā savākti 1227 kg makulatūras, 134 kg izlietoto bateriju.

                Savāktie kg un aktīvākie dalībnieki tiek reģistrēti “Zaļās jostas” izveidotajā mājaslapā, kur varam savus rezultātus salīdzināt ar citām Latvijas skolām. Maijā būs kopīgs Vislatvijas pasākums, kur ceram piedalīties arī mēs, lai kopā izprastu tīrās Latvijas nozīmīgumu mūsu nākotnei.

                Skolēni, vecāki, skolotāji, skolas darbinieki, absolventu ģimenes un novada iedzīvotāji aktīvi pārmeklē vietas, kur varētu atrasties izlietotās baterijas un papīri, lai tie nenokļūtu nešķirotajos atkritumos. 2.vidusskolai sadarbība ar A/S “Kaudzītes” jau izveidojusies vairāku gadu garumā. Aprīlī zinām, ka transports būs nolietotās elektrotehnikas izvešanai, tāpēc lūdzam ģimenes pārskatīt savus nolietotās tehnikas krājumus neizjauktā veidā un gādāt uz 2.vidusskolu.

                Arī akcijas “Savai skolai” ietvaros mēs kopīgi esam pacentušies, sakrājot 26217 uzlīmes, lai skolai gūtu kancelejas preces, rakstāmlietas, bumbas, bumbu grozu, vingrošanas inventāru, globusus, kartes, mūzikas centrus, printerus, interaktīvos enciklopēdiju CD. Tikai ar nesavtīgu sadarbību ģimenes ir rūpējušās par skolēnu labklājību. Maijā gaidīsim preču piegādi skolā, šobrīd esam reģistrējušies to saņemšanai, jāgaida apstiprinājums.

                2.b klases skolēni un audzinātāja ir guvuši iespēju ReTV konkursa “Es varu būt zaļš!” ietvaros ierakstīt raidījuma sižetu par “Mana džinsa otrā dzīve” aktivitātēm. Radošajās darbnīcās piedalīsies novada skolu komandas, tās vadīs profesionāli šuvēji, skolotāji, vecāki, vecāko klašu skolēni. Jaunie džinsa mākslas darbi tiks izstādīti kādā Gulbenes lielveikalā. Pagājušajā gadā šī konkursa ietvaros 6.b klases skolēni šuva un dāvināja dažādu veikalu pircējiem auduma iepirkumu maisiņus un iekļuva uzvarētāju godā, piedaloties apmaksātā ekskursijā uz Tartu.

                Kā katru pavasari gatavosim un krāsim putnu mājokļus, mācīsimies mājturības stundās tos gatavot, vizuālās mākslas stundās gatavosim plakātus un maskas, lai pievērstu sabiedrības uzmanību iedziļināties darbos, kas var mazināt klimata pārmaiņas mūsu zemē. Darbošanās praktiski sniedz iespēju pārliecināties par ikviena cilvēka ieguldījumu un izjust kopīgo rezultātu. Mums gandarījumu sniedz sadarbība ar citām novada skolām.

Dita Grigore
Gulbenes 2.vidusskolas skolotāja